aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ku zielonej przyszłości

13 listopada 2009
Jedna z największych firmy gazowniczych, Linde, opracowała innowacyjne metody produkcji paliwa wodorowego z gliceryny, produktu ubocznego biodiesla. W chwili obecnej trwa już budowa pilotażowej instalacji w Niemczech.
Linde - największy na świecie producent elektrownii wodorowych - opracował proces produkcji wodoru z materiałów biogennych. Pilotażowa elektrownia w Leunie będzie oddana do użytku w połowie 2010 roku.
Zakład w Leuna na wstępie przetworzy czyli podda procesowi pirolizy surową glicerynę, aby uzyskać bogaty w wodór półprodukt. Zostanie on następnie dostarczony do elektrownii Leuna II do oczyszczenia i skroplenia. Skroplony gaz zostanie wykorzystany do badań w samochodach zasilanych wodorem na terenie Berlina i Hamburga.
Surowa gliceryna, ze względu na wysoką zawartość wodoru, szczególnie nadaje się do tej produkcji. Potencjalne korzyści płynące z każdego hektara biomasy są jeszcze większe, gdy uzyskany w ten sposób wodór posłuży jako paliwo napędowe. Gliceryna produkowana biogenetycznie nie konkuruje z produkcją żywności i jest dostępna przez cały rok.
Ta metoda jest efektywnym sposobem na przemysłowe przetwarzanie gliceryny i powiększenia europejskich zasobów wodoru. Może być ona powtarzana, a produkcja wodoru może być korzystna dla środowiska, gdyż w ten sposób maksymalizuje się ilość paliwa wyprodukowanego z określonej powierzchni upraw.


POWIĄZANE

Twierdzenia dotyczące ekologii: podwójne wysiłki weryfikacyjne mogą prowadzić do...

Wszyscy wszystkim składają życzenia. Oto kolejna dawka optymizmu i wspólnoty cel...

Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie Chcąc zadbać o prawidłow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę