Advertisement

Do 14 sierpnia należy złożyć oświadczenia o zakończenia budowy płyt gnojowych

24 grudnia 2015
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypominają rolnikom, którzy prowadzili inwestycje dofinansowywane w ramach działania „Dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów Unii Europejskiej” PROW 2004-2006, iż termin realizacji przedsięwzięć związanych z wyposażeniem gospodarstwa rolnego w płyty gnojowe, jak i w zbiorniki na płynne nawozy organiczne (gnojówkę/gnojowicę) upływa 31 lipca 2008 r.

Warunkiem wypłaty drugiej raty płatności jest złożenie do 14 sierpnia w biurze powiatowym ARiMR, oświadczenia o zakończeniu realizacji przedsięwzięcia oraz o tym, że wielkość ekonomiczna gospodarstwa rolnego wynosi co najmniej 4 EJW, czyli nie później niż w ciągu 14 dni od 31 lipca br., w którym upłynął termin realizacji przedsięwzięcia. Oświadczenie należy złożyć na formularzu udostępnionym przez ARiMR.

Nieukończenie w terminie wyżej określonych przedsięwzięć spowoduje konieczność  zwrotu pierwszej raty uzyskanej płatności. Takich konsekwencji nie poniesie rolnik, który nie zrealizował przedsięwzięć określonych w „Planie dostosowania gospodarstwa” z poniżej wymienionych powodów:

  • długotrwałej niezdolność do pracy producenta rolnego, lub

  • wystąpienia klęski żywiołowej, lub

  • zniszczenia budynków inwentarskich w gospodarstwie na skutek ognia lub innych zdarzeń losowych (w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunalnych), lub

  • wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt w gospodarstwie rolnym.

W przypadku wystąpienia takich zdarzeń, rolnik zamiast oświadczenia o zrealizowaniu przedsięwzięcia, powinien złożyć oświadczenie o zaistnieniu jednego z wyżej wymienionych powodów w ciągu 14 dni od wystąpienia usprawiedliwiających go okoliczności oraz zrealizować przedsięwzięcie dostosowujące gospodarstwo do wymogów UE w terminie 6 miesięcy od dnia złożenia ww. oświadczenia.


POWIĄZANE

Konferencja agencji płatniczych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Rumunii, Bułgar...

Jarosław Pinkas został powołany w czwartek na pełnomocnika rządu ds. utworzenia ...

W dniach 1-2 kwietnia br. odbył się XXI Walny Zjazd Polskiego Związku Hodowców K...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę