Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

oj nie strasz chwiolas -musialem puszczac bo sie nie miescily i kociol jak diabli i amoniak tak jeb..l ze az strach . w maju tez pewnie moze mrozem dmuchnac wiec ... taka branza -ryzykowna i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala jest 200m2 - jest kwestia inwestycji chwilolas ale poczekamy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie gans ze naprawde bardzo ryzykujesz bo jak na 200 m wpuszczasz 3000 i to jeszcze 15 marca. W tym roku wiadomo wiosna była w miare wczesnie i mozna było wypuscic. Ja mam 100 m i w planie miałem 1200 ale ze w wylęgarni miaja dobre wylęgi to dobrałem 300 i mam w sumie 1500a narazie maja 2,5 tygodnia a jeszcze wczoraj pies sąsiada 40 mi załawił to mają troche luzu pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek u mnie narazie wporzo maja 5 tygodni i juz biale -upadek 120 na 3000 -wczoraj byly noca psy ale nie maja mozliwosci wejsc. od jutra dostana zielonke -zyto. a pozniej mam duzo traw. wiem ze ryzukuje od nastepnego roku udostepnie adoptuje stodole mam budynek w ksztalcie L . a na zboze musze kupic bina . i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem 400 gasiat gratis bo chodowcy sie wylamali placilem za pisklaka 5,60 brutto .wydaje mi sie ze gesi bedzie malo w tym roku a bynajmniej polroczu . moja firma zaproponowala mi cene wyzsza w pierwszym rzucie -niespotykane -zawsze ceny szly w gore im pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cene jaj to miałem 3,57zł od początku sezonu.

Zakład zapowiedział podwyżkę w maju.

Koledzy dlaczego godzicie się na tak niskie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans, wyglada na to ze masz za duza obsade na ta powierzchnie, i to sporo za dużą! Jak przeczytałem to gesi sa marcowe...wyglada na to ze masz w stadzie kanibalizm - czeste w przypadku marcowych gesi, za długo siedza w zamknieciu, sciółka sie grzeje, amoniak wydziela i gesiaki sie po prostu przegrzewaja). Jezeli problem nie ustapił albo chociaz nie złagodniał to pewnie bedziesz go miał do końca rzutu. Pomóc moze podanie witamin B comp. a wszczególności B12...powinny sie uspokoić. oprócz tego jak najwiecej na dworze, duuuzo zielonki, i jesli masz mozliwosc to usuniecie sciólki z pomiszczenia gdzie je trzymasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha...w zwiazku z moim wczesniejszym apelem... Pisał moze ktos do wskazanych instytucji? Napiszcze nie mamy na kogo liczyc w tej sprawie wiec trzeba im uswiadomic ze istniejemy.

PS: Prosze podajcie jakie sa ceny jaj wylegowych w róznych rejonach polski...Ja na razie dostaje po 2,8 zł (Słupsk) i widze ze cena ta jest nieadekwatna do obowiazujacych w innych rejonach kraju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans :Napisz jak Ci się chowają gąski?. Ja mam 1000 szt. i odchowalnie 400m2

mam je dopiero 1 tydzień i padło 4szt.ścielę co 12 godzin.

Kiedyś tuczyłem kilka tysięcy mało co nóg niewyciągnołem,

teraz mam tylko reprodukcje-2500 matek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze -ale mialem sajgon przez te mrozy -dostaly antybiotyk -byla lek . wet. i powiedziala ze sa ladne zdrowe gesi az zadziwila sie . ale na przyszlosc musze zwiekszyc wychowalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do chodowców w którym tygodniu odrobaczecie swoje gesi i czy macie problem z obwódkami wokół oka u gęsi i jak z tym walczyc? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek31sl. nie odpowiem Ci bo nie choduje na reprodukcje . jak tam panowie gesi mrozy znosza szczesliwi ci co maja duze hale ale nie wszyscy moga niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

branza sie nie odzywa chyba nie tak zle ja mialem wstawienie 15 marca -nie jest zle glowa do gory - pozdrawiam koledzy -bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ganz ja tez nie mam gesi na reprodukcje tylko tucz a problem z tymi oczami to mam juz od kilku lat. Te oczy im poprostu ropieją i tracą wzrok jednoczesnie tracą na wadze a potem na ogół padają. Zastanawiam sie czy to nie jest spowodowane złym odorbaczaniem.

 

A odnośnie mrozów to moje mają dzis 4 tygodnie i 2 dni ale i tak jest im troche zimino chociaz sa zamknięte w drewnianej wiacie. Miejmy nadzieje ze niedługo zrobi sie ciepło i wkońcu popada deszcz bo jak tak dalej będzie to zielonki braknie juz zupełnie narka pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek a czemu nie poradzisz sie lek. wet. ja mam zlota pania doktor wiem ze nie wszedzie sa dobrzy lekarze . moja jest dobrym lekarzem i zlotym czlowiekiem naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans moze Ty masz bardziej udanych weterenynarzy ale ja nie zbyt. Jak bym czasami sam nie zadziałał w odpowiednim momencie tyo nim przyjedzie weterynarz nim ustali co i jak i nim sprowadzi lekarstwo to mi juz moze kilkadziesiąt sztuk paśc. Zawsze staram sie miec na zapasie te podstawowe lekarstwa. A związku z tymi oczami poprostu jestem ciekwa czy ktos ma ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodowca musi poprostu co jakis czas kogos z tych obibokow zwyczajnie mowiac opierdolic nie ma innej opcji -nie ma firm niezastapionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o cene jaj to miałem 3,57zł od początku sezonu.

Zakład zapowiedział podwyżkę w maju.o

lekdzy dlaczego godzicie się na tak niskie ceny?

czesc ja pierwszy raz na forum mam do ciebi pytanie jakie masz wyniki w tym roku mam małe stado reprodukcyjne pierwszy rok i jak narazie niezłe wyniki czy podajesz jakieś witaminy Pozdrawiam wszystkich gęsiarzy[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gans moze Ty masz bardziej udanych weterenynarzy ale ja nie zbyt. Jak bym czasami sam nie zadziałał w odpowiednim momencie tyo nim przyjedzie weterynarz nim ustali co i jak i nim sprowadzi lekarstwo to mi juz moze kilkadziesiąt sztuk paśc. Zawsze staram sie miec na zapasie te podstawowe lekarstwa. A związku z tymi oczami poprostu jestem ciekwa czy ktos ma ten sam problem

 

ja jakos nie mam problemu z tymi oczami.....ale może faktycznie jest to kwestia witamin.....najlepiej skontaktować się z weterynarzem.....

 

a jakie macie koledzy wagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam sporo drobnych gasek bo jak jest z wyrownaniem sa w 8 tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans: Masz gęsi zrużnicowane bo nietrzymałeś się żelaznych regół .

To znaczy: obsada

temperatura

pasza

ściułka

wentylacja

wybieg

Miałeś gęsi podzielone na grupy przypatrz się tam gdzie miej śmierdzi są więkrze.

Dojedź spokojnie do końca następnym razem będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy ropieją gdy w pomieszczeniu jest za dużo azotu. Trzeba ziększyć wentylację , przemyć oczy np. rumiankiem a jak jest pogoda to wypuścić gesi na dwór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobaczanie profilaktycznie 2 razy. Pierwsze w wieku 8-10 tyg. , drugie przed samym wstawieniem na tucz. Jeśli na wybiegach jest mokro można przeprowadzić dodatkowe odrobaczenie według potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ale moje gesi są teraz we wiacie która ma ściany tylko do wysokości 1.70 a reszta i tak jest obita siatką a na łakach przebywają po 13 godzin wiec chyba tak żle nie mają. Apropo odaobaczania to ja odrobaczamn w 5 tygodniu a pożniej jeszcze około 11 lub 12 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...