Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie u mnie w opolskim popadało truszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wam poprzemarzało łuszczyn na kwiecie u mnie średnio ze 2 na głównym pędzie. A tak to już przekwita za tydzień już tylko zielony kolorek po zółtym zostanie. Aby pryszczarka trzeba będzie przypilnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to od 2-4 średnio. Łodygi są bardzo powyginane (pokręcone), a tam gdzie był narażony na szczególne uderzenia mrozu (pagórki i przy miedzach) tam ma spękane łodygi. Dam już tylko oprysk na Pryszczarka i kończe inwestować. Co będzie. Miałem jeszcze w ostatniej chwili dać Tebu + np.Sarfun, ale już sam niewiem czy jest sens.

 

Grześ przyskasz standardowo Nurellą, czy dasz coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jako tako po rzepaku nie widać jakichkolwiek objawów tego że były przymrozki! na głównym pędzie nie ma już prawie kwiatów a boczne opadają także faktycznie za jakiś tydz będzie zielono! na pryszczarka nie pryskam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o ceny ŚOR

Ja na szkodniki jade Mospilan 125g/ha+ Fastac 0.1l/ha + Siarczan magnezu 5kg/ha

Po 2 dniach pole jest bez insektów

Słyszeliście o R pak

Info R pak damian.dra@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA
polecam na taki oprysk dodać Niagare efekt 2 razy lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak narazie pojechałm tylko raz nurelką i za kilka dni pewnie dam nurelkę na pryszczarka i powinno być z głowy. No nie wiem czy nie bedę w tym roku desykował rzepaku. Dlaczego. Zawsze jak narazie cena rzepaku na poczatku rzepakowych żniw jest większa a po kilku dniach spada. Jak polecę na dojrzewanie bedę mógł wcześniej wykosić i sprzedac za lepsze pieniądze a nie będę musiał czekać aż wyschnie odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA
polecam na taki oprysk dodać Niagare efekt 2 razy lepszy

 

 

"Niagare====> Co to jest ???? Pierwszy raz słysze ta nazwe ?????? Powiedz coś wiecej albo link do środka podaj !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szkodniki jest pewna mieszanka o działaniu podobnym do nureli o1/3 tańsza ale nie napiszę o tym na forum sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na szkodniki jest pewna mieszanka o działaniu podobnym do nureli o1/3 tańsza ale nie napiszę o tym na forum sorry

 

tak znamy ten środek i tak jest tańszy

Ps. wystarczy sprawdzać jaka jest substancja biologicznie czynna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na pryszczarka pryskałem w piątek Mospilanem 0.12kg/h + Konker 1l/h rzepak ma już po 8-12 łuszczyn . To był mój ostatni oprysk w tym roku na rzepak !! TEN OPRYSK ZŁATWI TEŻ PRYSZCZARKA
polecam na taki oprysk dodać Niagare efekt 2 razy lepszy

 

 

"Niagare====> Co to jest ???? Pierwszy raz słysze ta nazwe ?????? Powiedz coś wiecej albo link do środka podaj !!

Naigara to środek sumi-agro który zmniejsza twardość wody dzięki czemu woda łatwiej rozprowadza się po roślinie.

 

Podajcie ceny środków ochrony roślin w waszych regionach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to do każdego oprysku można dodać adiuwant jakiś tak czy nie ?? Myśle tu o Olejanie lub Trend ??? Dzięki nim lepiej wchłąnia się srodek ponoć !! ALE CZY MOŻNA TO DODAWAĆ DO WSZYSTKIEGO ??? CO WY NA TO ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w miare możliwości odpiście ile oferują u was firmy skupujące rzepak na biopaliwo i bez umowy u nas w wielkopolsce oferuja mi 950 bez dopłaty a z dopłatą 820 zł kombinuj,a ile sie da juz obliczyli żeby nas nie wysadziło od nadmiaru pieniendzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ZPT Warszawa na umowie daje min. 700 zł/t. Nie są wpisani do rejestru biopaliwowego więc nie mam alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

woj lubelskie pow tomaszow lub. stara umowa na przetwory spozywcze opiewala na 700 brutto nowa przyslai tydzien temu na biokomponenty i pisze 700 netto Zakłady Tłuszczowe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma Fast Chem ma placic 850 od 9% wilgotnosci +doplata za zaolejenie pow 40 %bez biopaliw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówił że jego kolega należy do jakiejś grupy producenckiej i podpisali z ADM umowy na 920zł ale nie wiem czy na spozywke i energetyczny.

Panowie pryszczarek już jest wiec ci którzy nie walczyli z nim radzę wybrać się na pola i szukać jasniejszych przebarwień na łyszczynach i zawartości w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na te anomalia pogodowe zastanawiam sie nad ubezpieczeniem rzepaku od wszelakich nieszczesc. Moze ktos powie jaki jest koszt takiego ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią ubezpieczałem rzepak w PZU praktycznie od wszystkiego,wyszło niecałe 100zł/ha, tj.ponad 2% od sumy ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczałem 3 tygodnie temu tylko od gradobicia w TUW Conkordia wyniosło mnie 43 zł/ha. I teraz spię spokojnie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można jeszcze ubezpieczać teraz rzepaki jak jeszcze nic mu nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mucił rzepak Bizonem 56 z szarpaczem bo takiego właśnie posiadam Zrobiłem w nim KAPITALNY remont wszystkiego teraz to jak nowy wyglada

 

Czy ktos muci takim kombajnem rzepak oczywiscie stół posiadam !! na jakich ustawieniach lecicie!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...