Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jest możliwość wejścia w plantacje, tylko w tym celu potrzebny jest specjalistyczny opryskiwacz (samojezdny), lub jeżeli rzepak jest już pochylony (jednolicie w jednym kierunku) to oprysk w kierunku wylegania wtedy nie ma takich zniszczeń. W przyszłości proponuję w fazie zwartego pąku jeden oprysk a następnie podczas opadania pierwszych pąków kwiatowych łącząc go z fungicydem np. Alert drugi zabieg, powinno to zabezpieczyć przed wystąpieniem dużej ilości zniszczeń przez szkodniki w późniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ubezpieczliście to robili fotki działek z rzepakiem bo ja mam jutro działać w tym temacie

U mnie to jeszcze nigdy nie widzieli pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wejdą nowe odmiany rzepaku wypychające Californium z rynku. Oczywiście firmy Monsanto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mają wejść nowe ale w tym roku Californium jeszcze napewno nie zejdzie z rynku to bardzo udana odmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Californium to strzał w dziesiątkę. Nie mniej zdania są naprawdę różne. W ubiegłym sezonie jednak widać ze już się kończy. 2 lata temu Poszła jak świerze bułeczki...w tym sezonie jednak wyraźnie będzie widać nowe odmiany będę ją wypierać w szybkim tempie. Inni producenci ostro wchodzą na rynek. W zeszłym roku Wyraźnie Digger się rozkręcił. Zobaczymy co czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

California ma mało tłuszczu w porównaniu z innymi i dlatego wypadnie bo tłoczarnie już myślą o jakości a nie ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

 

Ale konkretnie jakie ceny się pytam nie tylko californium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

 

Ale konkretnie jakie ceny się pytam nie tylko californium.

 

To zależy od dystrybutora. Przecież wiesz o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym roku nasiona nie będą zaprawiane Brasikolem 250 FS. większość będzie zaprawiane Chinookiem plus sarfun. Ceny mogą być różne...

 

Ale konkretnie jakie ceny się pytam nie tylko californium.

 

To zależy od dystrybutora. Przecież wiesz o tym.

 

Ale konkretnie różne odmiany bo jeden gościu chce mi sprzedać a nie wiem po ile chodzą jakie odmiany.

On ma Betty, Nelson,Californium itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie coś o odmianach jakie siejecie jaka cena i jakie fungicydy stosujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie coś o odmianach jakie siejecie jaka cena i jakie fungicydy stosujecie.

 

 

E no co jest pogrzeb jakiś że nikt się nie odzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze coś czy ta odmiana Beety z Sumi-Agro się opłaca jaki jest koszt worka i jaki dać nawożenie.

A co do fungicydu to chciałbym jakiś z tebukonazolem czy coś takiego podobno są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie wasze rzepaki???

planujecie desykacje czy raczej tradycyjne zbiory???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz posiałem rzepak i nie mam doświadczenia w kwesti desykacji ale też się zastanawiam nad tym. Mój ma ok 150cm. Jak w to wjechać. I czy to śię opłaca. Jaki środek jest najtańszy i czy dodawać coś na sklejanie. Jak ktoś już to kiedyś robił to mógłby dać rady dla początkujących w tej kwesti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze coś czy ta odmiana Beety z Sumi-Agro się opłaca jaki jest koszt worka i jaki dać nawożenie.

A co do fungicydu to chciałbym jakiś z tebukonazolem czy coś takiego podobno są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwszy raz posiałem rzepak i nie mam doświadczenia w kwesti desykacji ale też się zastanawiam nad tym. Mój ma ok 150cm. Jak w to wjechać. I czy to śię opłaca. Jaki środek jest najtańszy i czy dodawać coś na sklejanie. Jak ktoś już to kiedyś robił to mógłby dać rady dla początkujących w tej kwesti

 

Powiem Ci że sprawa nie jest taka prosta jak Ci się to może wydawać. Najważniejsze jest to aby trafić w odpowiednim momencie z opryskiem.Trzeba zrobic to nie za szybko bo ziarno się nie wykształci ale też nie za póżno bo to nie będzie miało sensu. Najlepiej lechać w momencie gdy ziarna łapią brązowy kolor a całe pole przechodzi z koloru zielonego w żółty. Wtedy przystosowujesz odpowiednio traktor najlpiej zdjąć wszystko co może zaczepiać się o rzepak czyli np. przednie obciążenie, przednie błotniki , dolny tylny zaczep , wszystko zależy od tego jakim ciągnikiem chcesz dokoać zabiegu bo jeśi masz np. T-25 to jesteś w komfortowej sytuacji podnosisz go na max i jedziesz. Najlepiej spód ciągnika wyścielić folią tzn podwiesić ja pod ciągnikiem wówczas rośli się będą ładnie ślizgać... Co do tego czy dawać coś na sklejanie łuszczyn to oczywiście jak już jedziesz to nie ma sensu tego nie zastosować. A co środka to ja bym dawał Roundap w odpowiedniej do tego dawce życze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stosujecie do desykacji?

Ja będę stosował PAKIET BEZPIECZNA DESYKACJA 2007

Ten pakiet starcza na 100 ha

Składa się z:

Klinik Duo 360 SL 300l (3l/ha)

Spodnam 555SC 60l (0,6l/ha)

 

Pakiet dostępny w opakowaniach Klinik a20l Spodnam a5l

 

Cena pakietu 5784zł

 

Jak by ktoś był zainteresowany to mogę podać namiary.

Ale coś za coś podajcie mi jakie odmiany siejecie i ile kosztuje jednostka siewna

Ja planuje rzepakiem obsiać w tym roku 60ha na 20ha dam nelsons F1, a z resztą to jeszcze pomyśle piszcie swoje opinie plony i ceny nasion.

Z góry dzięx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a np. rofosat nie wyjdzie taniej? tak ze 3l/ha?

Nie stosowałem jeszcze rofosatu ale dzięki za rade wypróbuje może kupie 5l na próbe. Dawka 3l/ha mówisz. A jaka cena.

Mi lepiej się opłaca bo w pakiecie jest Spodnam i poskleja mi łuszczyny żeby nie pękały. A klinikiem też nawet tanio wychodzi.

A gdzie będę wcześniej kosił to dam desykacje Rundupem Energy bo mam 20l na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w piątek i sobotę przeszło gradobicie (20km od Lublina na południe).

Na ziemi na 1m leży jakieś 15-20 strąków. Strąki górne mają blade plamy a nasiona w miejscu uszkodzenia zaczynają gnić. Straty oceniam na jakieś 20%. Rzepak miałem ubezpieczony od gradobicia. Czy firma ubezpieczeniowa uzna takie uszkodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...