Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

najgorsze co teraz może być to gradobicie u mnie na głównych pędach te przymrożone strąki są już dojrzałe ale dół zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wiecie na temat Nu film 96EC

mam zamiar to kupić bo oferowali mi Elastiq ale odmówiłem

a czytałem że Nu-film jest też adjuwantem a chciałbym byc zadowolony z zabiegu sklejania jest on za 334zł 5l i daje sie podobno min 0.3

chcę jechać sklejacz i desykat i nie wiem jak długo czekać bo ostatnio czytam

 

"

z desykacją, gdy łuszczyny są nadal elastyczne i podczas zginania w kształt litery V lekko pękają z pojedynczymi wypadającymi nasion (opóźnić desykację o 7 dni od tradycyjnego terminu). Dodatek Spodnamu nie ma wpływu na dawkę desykanta."

opis w jakms artylule na temat spodnam

http://www.kazgod.com.pl/spodnam_555_sc.html

 

i jeszcze jedno niektóre desykaty piszą że trzeba kosić prostopadle do pryskania lub w przeciwnym kierunku niż pryskane np: Gallup 360

co wy na to.

 

mam odmianę californium na V kl. sianą w terminie co mówicie poczekać

nie chcę przedobrzyć a pierwszy raz rzepak

 

 

ps. druga sprawa czy idzie z olejarnią renegocjować umowę tzn cenę kontarktu bo cene mam 890zł+ Vat plus ok. 350zł do ha dopłata energetyczna plus dopłata krajowa biopaliwa jeżeli oczywiscie dadzą jak obiecali

bo obliczałem że jakbym zapłacił karę za nie odstawienie i sprzedał po cenie którę słyszę z Niemiec 1060zł to i tak wyszedłbym sporo na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. druga sprawa czy idzie z olejarnią renegocjować umowę tzn cenę kontarktu bo cene mam 890zł+ Vat plus ok. 350zł do ha dopłata energetyczna plus dopłata krajowa biopaliwa jeżeli oczywiscie dadzą jak obiecali

bo obliczałem że jakbym zapłacił karę za nie odstawienie i sprzedał po cenie którę słyszę z Niemiec 1060zł to i tak wyszedłbym sporo na +

 

negocjowac w tej sytuacji na pewno warto, jednak nie wywiązanie się z umowy będzie się wiązało z utratą dopłat czyli łączna strata to ok. 10% wartości kontraktu + dopłata, zatem łącznie ponad 600zł/ha zatem będzie się to opłacało tylko przy bardzo wysokim plonie chyba, że cena przekroczy 1100zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do umowy energetycznej to umowa cenowa jest jak to mi tłumaczyli aneksem cenowym - (ilosciowym ) zobaczę co mi powiedzą jak donich zadzowonie albo pojadę

bo nie musiałem podpisywać tej umowy cenowej tylko samą energetyczną to znaczy zapewnienie ze go odbiorom i przerobią całość z danych działek na biokomponenty

ale widziałem że tyle rzepaku wolałem mieć wróbla w garści a teraz sobie tak kombinuje czy mi jeszcze troszkę dodadzą bo pogoda zmienną jest

 

 

Kupiłem Spodnam i Klinik a zastanawiałem sie nad NUfilm

a z tego co widzę to Substancja biologicznie czynna. di-1-p-menten w Nufim 96 jest ta sama co w Spodnam 555 jak dobrze pamiętam ale ciekawe czy reszta też zadziała tak samo (ciekawe czy nie potrzebnie przepłaciłem)

a co do Elastiq to słyszłem ze kupują a nawet jakaś spółdzielnia stosuje drugi rok i kazali dla siebie sprowadzić tylko ten Elastiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy szacujecie rozpoczęcie zbiorów rzepaku?

Ja u siebie (południe lubelskiego) myślę, że będzie to około 15-20 lipca.

Nastawiałem się na plon 3,5-3,8 t/ha, ale po I przymrozki po II gradobicie.

Będę zadowolony z 3,0 t/ha.

P.S. Mam nadzieję że nasze posty czytają handlujący rzepakiem - Nie będzie nadprodukcji - pogoda załatwiła ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak 10-15 lipca zależy od pogody. Za tydzień zaczynam desykacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja też liczyłem tak na 3,5 ale po przymrozkach jak stronki wymroziło i teraz są puste to wydaj mi się ze 3,0 nie będzie a jak bedzie to sprawi mi to miłą niespodziankę zobaczymy a o nad produkcji nie ma mowy u mnie w dolnośląskim są rejony przez które przeszło gradobicie wielkości jajek i z rzepaku została miazga więc dużo hektarów odpadło...! szkoda tych wszystkich ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim regionie już niektórzy skosili jęczmień zimowy a reszta myslę uczyni to do końca przyszłego tygodnia

 

rzepak będę desykował i sklejał na dniach jak sie pogoda poprawi

a straty przymrozkowe rzepaku zgłosiłem komisji klęskowej (oszacowali 35%)

do CZEGO ZACHĘCAM I WAS ponieważ jeżeli będzie więcej takich wniosków mogą przyznawać kredyty itp. pomoce a tak tematu jakby niebyło

tylko szacują sadowników a to nie pokazuje obrazu szkód

komisja była u mnie tydzień temu

też miałem gradobicie strąki sa potrzaskane przywala sie grzybnia od wilgoci w te uderzone miejsca a są i takie strąki które schną i się otwierają

a co do ceny słyszałem że juz teraz Niemieccy handlowcy podpisują z rolnikami umowy na dostawę rzepaku po 280Euro ~ 1065zł trudno sie dziwić u nich też były gradobicia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliscie juz o odmianie CASOAR - z parametrów wynika, ze bedzie posiadał najlepsze cechy z CALIFORNIUM oraz z CABRIOLETA.

A jak skuteczność jesiennego odchwaszczania - u mnie po mieszance alachloru, chlomazonu oraz trifluraliny i bez poprawek wiosennych gdzienigdzie jest chaber i przytulia.

W przyszłym sezonie zastanawiam sie nad mieszanką chlomazonu z metazachlorem, ale koszt troszeczkę wyższy(180zł/ha) - macie jakieś skuteczniejsze mieszanki w rozsadnej cenie.

Grześ jak tam jesienne stosowanie Galery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też w jednym miejscu wyszła przytulia wszystko za sprawą tego że pole jest pod lasem i na jesień opadły liście i nie dopuściły oprysku do chwastu...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki jak u Ciebie z rzepakiem?

niewiem czy juz jechac z desykacja boku i góra juz brazowe a w srodku jeszcze trochu zielono...(taka zgnita zielen...)..chyba bedzie w sam raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj jade z desykacją narazie tylko na 10ha. Dam Klinik Duo 3l/ha Spodnam 0,6l/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zobacz do łuszczyn jeśli tam gdzie łuszczyna zielona a w środku są czarne ziarno to możesz śmiało jechać ja nie desykuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie desykuję u mnie już czuć jak schnie rzepak. Jak słońce z tydzień poświeci to będę kosił pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak mówisz u mnie za pózno na desykacje jak będzie ładnie grzało to zapewne z początkiem następnego tygodnia pójdzie...

 

a na ile Grześ liczysz z hektara??? u mnie i będzie rewelacji na V klasie ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak będę miał tyle to będę skakał z radości ale 3 raczej nie przekroczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jakie dajecie nawożenie że potrzeba wjechać z desykacją??

Ja dałem 200 kgN/ha i jak na razie nie ma potrzeby wejścia z dodatkową chemią.

Rzepak zaczyna ładnie równo schnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ile dałem azotu trzeba by podliczyć wszystko ale z desykacją też nie jadę wydaje mi się że nie nie ma potrzeby tzn. w sumie jest już u mnie na nią za pózno...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że desykacja się opłaci rzepak który nie był dosuszany nigdy nie będzie suchy no im mniejsze są straty ja w tym roku całość wtkosiłem pokosówką przy tak zmiennej pogodzie może to być lepszym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak który nie był dosuszany nigdy nie będzie suchy

 

zależy co kolego rozumiesz pod pojęciem suchy? jaki procent wilgotności masz na myśli...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę że desykacja się opłaci rzepak który nie był dosuszany nigdy nie będzie suchy no im mniejsze są straty ja w tym roku całość wtkosiłem pokosówką przy tak zmiennej pogodzie może to być lepszym rozwiązaniem

To módl się żeby była pogoda bo jak bedzie przepadywać to deszcz Ci wymłóci rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...