Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za wszelkie informacje sporo się od Ciebie dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno dodam, że u mnie oprysk jesienny jest podstawą, a co do pszenicy to pamiętajcie o mszycy która potrafi zrobić niezły bałagan który będzie widoczny przez czerwieniejące liście od wiosny (zapomnijcie wtedy o plonach rekordowych).

ale czy czerwone liście nie są objawem braku fosforu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak fosforu i czerwone liście jak najbardziej, tylko że fosforu musiało by być 0mg/m2, i dlatego nikomu nie będę tłumaczył o podstawowych parametrach naszej gleby. Miałem na myśli wirus jaki roznosi mszyca (wirus żółtej karłowatości jęczmienia w pszenicy) objawia sie on czerwienieniem liścia od końca w stronę łodygi, w późniejszym stadium pszenica źle się rozwija przez co często jest niższa jak i źle lub wcale nie rozwinięty jest kłos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj szwagier dzisiaj młucił rzepak z pokosu i powiem wam ze bedzie miał ok. 3,5 tony z hektara a rzepak mial gorszy od mojego wiec jak pogoda dopisze to moze sie zarobi w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

młócił ktoś z was już rzepak stojący bo u mnie juz jada tylko nie wiem czy desykowany czy nie...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc u nas kombajny ruszyły w rzepaki, wydajność średnio około 3t/ha, ja dopiero pierwszy najsłabszy koszę w połowie tygodnia (nie spodziewam się tam cudów bo to pole w zeszłym roku zakupione a ph na nim około 4ph) i nie robiłem na nim kombinacji lecz zaaplikowałem w zeszłym roku wapno magnezowe w potężnej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też cudów nie będzie wszystko posiane na V klasie ziemi zobaczymy jak wiade a jak z ceną u Ciebie janek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko słyszałem że cena około 980zł, ale nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie tylko słyszałem że cena około 980zł, ale nic pewnego.

 

to jest cena proponowana przez zakład kruszwicy, szamotuł czy też innej prywatnej przetwórni tudzież pośrednika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

pierwszy raz mam rzepak, coś czuje ze niewypał bedzie ale przypuszczam ze to brak doświadczeia w uprawie. zgłosiłem do pzu i szacują mi straty ( bo nie mam strąków) wzieli próby i teraz myśla co tu zrobić zeby wywinąć sie z płacenia odszkodowania. ale mam tez inny problem,, otóż około 50 % łuszczyn jest juz suchych, wystarczy je trącić i sie sypią, a pozostałe sa nawet zielone (nasiona też). co mówicie jechac i desykować??? mam zamiar młócić z pnia. prosze o odp.

pozdro 4al.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli idzie o cenę za rzepak, to właśnie dostałem pocztą pismo z ZT Kruszwica (mam u niuch zakontraktowany) informujące, że cena bazowa obowiązująca od 26.06.2007 do 1.07.2007. (czyli już nieaktualna) wynosić będzie 988,00 netto PLN.

Cena na następne okresy będzie podawana w punktach skupu.

Według umowy kontraktacyjnej będzie wyliczana w oparciu o aktualne notowania na giełdzie MATIF, minus 18 euro na tonie, pomnożone przez kurs euro. Tak mam w umowie, o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT Szamotuły płacą chyba Matif minus 30 euro także na dzisiaj 45 złotych mniej;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gościu chce kupować po 850 energetyczny ciekawe kto mu zawiezie a i u mnie zaczeli już kosić rzepak. Nie znam parametrów jakie uzyskali ale szedł na suszarnie bo mają do wygolenia ponad 300ha więć dłużej nie czekali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę przy podawaniu ceny o wskazanie odbiorcy, gdyż ułatwi to wszystkim porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś kosili i mieli wilgotność 12% 14% 11% zależy kto ale ziarno drobne nie ciekawe..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u Osadkowskiego w Gorcu jeszcze nie ma ceny.. rolnicy przywoza i nie wiedza za ile oddaja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruszwica w tym tygodniu płaci 980+vat.Rzepak w tym roku drobny. W moich okolicach bardzo uszkodzony przez grad i mróz.W dodatku zaczęły padać deszcze i te obite prze grad nasionka pleśnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie osadkowski-cebulski płaci 900+watt ale dobrze ze są dwa organy skupujące drugi to jakiś prywaciaz i daje 970+watt dobrze że nie mam jakiegoś nędznego kontraktu u cebuli jak dużo osób u mnie na wsi i tylko będą patrzeć jak jak wiozę tam gdzie więcej płacą...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie osadkowski-cebulski płaci 900+watt ale dobrze ze są dwa organy skupujące drugi to jakiś prywaciaz i daje 970+watt dobrze że nie mam jakiegoś nędznego kontraktu u cebuli jak dużo osób u mnie na wsi i tylko będą patrzeć jak jak wiozę tam gdzie więcej płacą...!

jezeli piszesz ze to "jakis" prywaciaz, to przynajmniej sprawdz czy "jakoś" płaci, bo koledzy rolnicy widzą ze czasami lepiej mniej wziasc niz wogóle wziąść...

ale róznorodnosc cen mnie przeraza, jak tu nie wziasc bron i wbic komus w plecy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to zaufany człowiek w tamtym roku po tygodniu kasa był na koncie tak samo jak sprzedawałem pszenice to płacił też zgodnie z umową ogolnie mówi ze płaci do 2 tyg ale zawsze jest szybciej jeszcze nie było z nim problemów...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich! Próbował ktos kosic rzepak bez przystawki?? Posiadam bizona i nie wiem czy dam rade tym skosic bez opsypania sie. POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...