Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kosic sie da ale straty okolo 300-500 kg/ha

 

Dokładnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 do 500 to się traci jak rzepak jest stojący i motowidła nawet rzepaku nie dotykają, ale jak trzeba pomóc motowidłami to 700 do 800kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź w takim razie bede musial wynajać jakis kombajn z przystawka. Ile moze kosztowac wynajem takiego kombajnu?? Ile sie u was płaci i z jakiego jetescie regionu?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w temacie ceny usług w zakładce maszyny tam o wszystkim piszemy...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie ja mam swojego jd z kosa na 4,5m mam 1,6ha rzepaku ładnie stoi

ale bez przystawki rzepak niedosuszany i juz dojrzały calutki górne strąki sie otworzyły miałem go zebrac ale deszczyk leje podpowiedzcie jak najlepiej zebrac zeby jaknajmniej stracic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice Płocka- mazowieckie. ZT Warszawa płaci 930 +vat a za nadwyżkę ponad zakontraktowaną ilość 910+vat. Niekontraktowanego nie przyjmują wogóle. ZT Kruszwica nie przysłała do punktów skupu jeszcze cennika. Podobno ma być 960 ale nie wiem czy z vatem czy bez. Podobno mają przyjmować też niekontrakrtowany. U nas gość kosił w poniedziałek z pnia, wilgotność 9% a wydajność 3t/ha. No ale teraz od wtorku pada deszvczyk. Dziś mierzyłem wilgotność to ma około 14% na tych bardziej przyschniętych kawałkach.

Znacie może jakieś firmy skupujące rzepak niekontraktowany w okolicach Płocka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno cena na giełdzie Matif w kontraktach terminowych na sierpień znowu wzrosła i wynosi teraz 290 euro. Czyli cena w skupie powinna być mniejsza o jakieś 18-20 euro na koszty ligistyczne. A więc 290-20=270 x 3.76 =1037,76 i tyle właśnie powiniśmy dostawać za nasz rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maper jesli mozna wiedziec gdzie dowiadywales sie o cene? Bo jak zrobi sie pogoda ja tez musze pomyslec o zbiorze swojego rzepaku i nie wiem czy go trzymac czy wywozic ale jesli sa takie kiepskie ceny to warto chyba zaczekac, rzepaku bedzie brakowalo a cena caly czas rosnie moze w punktach skupu kupuja jeszcze na stare cenniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przem

O cenę z ZT Warszawa pytałem w Niesłuchowie koło Miszewka. Prawdopodobna cena Kruszwicy ma obowiązywać w Bodzanowie, konkrety będą znane dopiero w poniedziałek. Gancarz w Płocku i Bulkowie jeszcze wogóle nie ma cennika.Wydaje się że warto poczekać bo obecne ceny są zbyt niskie: http://www.agroabc.pl/?k=aktualnosci&ads=jeden&nrs=3165&PHPSESSID=686fec439af7e10fc3...

http://www.agroabc.pl/?k=aktualnosci&ads=jeden&nrs=3236&PHPSESSID=686fec439af7e10fc3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Na giełdzie Matif w czerwcu kontrakty na sierpień wynosiły 282 Euro. Dwa dni temu było już 290 euro. A dziś jest 294Euro. To chyba o czymś świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co młócili przed deszczami wychodziło po 3t z ha wilgotność 8,5 średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak się to ma do pszenic w zeszłym roku nawet licząc po 5t/ha i cenie 600zł? 3t rzepaku to dopiero koszty jego uprawy pokrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak się to ma do pszenic w zeszłym roku nawet licząc po 5t/ha i cenie 600zł? 3t rzepaku to dopiero koszty jego uprawy pokrywa

 

Właśnie jak kształtuja sie u was koszty uprawy hektara rzepaku?-na pewno liczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie może jakieś firmy skupujące rzepak niekontraktowany w okolicach Płocka??
Nie wiem czy kupują niekontraktowany, ale przedzwoń do SILOPOL-u na Radziwiu w Płocku, oraz do PIAST-a w Płońsku.

 

Żałuję że nie ściąłem rzepaku w poniedziałek choć był za mokry bo teraz strasznie dużo wiatr wymłócił

 

Koszty tak z grubsza

-Nawozy 1000

-opryski 300 choć to zależy jeszcze jakie chwasty zwalczasz i czy zwalczasz grzyby.

- nasienie koło 150 choć też zależy, jak siejesz własnym to w pięciu złotych się zmieścisz.

reszta jak przy zbożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie może jakieś firmy skupujące rzepak niekontraktowany w okolicach Płocka??

 

Nie jestem pewien ale w dobrzyniu nad wisło Młyn miał skupować kontraktowany i nie. Nie wiem czy tak jest jak zapowadali na jesieni bo ja rzepaku nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie ja dziś wykosiłem swój rzepaczek wilgotność 10.7% ale jak to powiadają lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu...! jestem zadowolony ponieważ nie mam swojego kombajnu i ciężko jest coś złapać...a teraz wszyscy się u nas rzucili do koszenia bo nie ma na co czekać ponieważ od poniedziałku ma padać....! -z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ? przeciez padalo w calej Polsce!!! u mni 3 dni bez przerwy. jaki plon? tylko szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jak normalnie u mnie już nie pada 3 dni a kosiłem bo zapowiadają deszcze do 15 lipca a wtedy to juz bym poszedł kosić ale nie kombajnem tylko widłami i zapałkami:) plon w porównaniu do zeszłego roku oceniam na słaby na ziemi V klasy miałem niecałe 3t/h ale przy niskim nawożeniu...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak źle jak na takiej słabej glebie. Ja mam na kawałku może 20 arach bardzo słabej ziemi to tam tylko słoma i marne łuszczyny.

Wie ktoś ile będzie wynosić dopłata do energetycznego rzepaku? 45 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest nie jest jestem zadowolony bo i tego się nie spodziewałem...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie polecacie odmiany na nastepny rok bo musze juz kontraktowac??

Nelson jest super grube nasiona silny wzrost nie kladzie sie tak mocno

Negatywna strona to cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...