Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po 2 dniach ladnej pogody rzepak bedzie nadawal sie do koszenia jakie sa teraz wilgotnosci ziarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem na dziś koszenie i tak się sprawy mają: Kronos koszony o 13 miał 9% wilg. Kalifornia koszona o 15 miała 8,7% wilg. a na koniec jechałem Veronę to miała 10% ale miejscami była zielona. Kalifornia sypneła 3,3t, kronos 3t a verona nie wiem. Jak będzie pogoda to jutro jadę moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bede musial kosic jutro bo zaczynaja mi rujnowac plantacje dziki jak sypnie to napisze ,jak narazie zapowiada sie caliem dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie jest tak żle jak się zapowiadało! Bogu dzięki mnie gradobicie omineło ale w sąsiedniej wiosce jak przeszło tydzień temu to przyjechał dziś do skupu do z dwóch hektarów ukosił jeszcze 2 tony mówi jeszcze bo byli tacy co z hektara tony nie mieli;( przykro bo całoroczna praca poszła na marne i tyle włożonej kasy...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="Psellos

Właśnie jak kształtuja sie u was koszty uprawy hektara rzepaku?-na pewno liczycie

 

Odnośnie kosztów to u mnie na 2,5 ha (1 raz uprawiam rzepak i kto wie czy nie ostatni):

3 tyś. - przy średniej ochronie od grzyba i owadów(tak jak zaznaczyłem 1 raz uprawiam)

4 tyś. - przy pełnej ochronie

Oczywiste że trzeba doliczyć kombajn.

Według mnie jeżeli się chce uzyskać dobre plony to trzeba jechać na ful(oczywiście wszystko zależy od pogody), a jak tylko dla zmianowania na polu to można sobie odpuścić koszty.

A propo zbiorów to u nas jeszcze z tydzień ładnej pogody, ale z tego co zapowiadają w tym tygodniu to nie zaciekawie będzie. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj skosiłem pierwszy kawałek californium, wydajność około 4,3t/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super pozostaje tylko pogratulować no i troszkę pozazdrościć...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zaczołem kosić rzepak ale pogoda mi przeszkodziła bo zaczeło padać i skosiłem tylko kawałek na 4 i 5 klasie plon 3,7 t/ha ale mam jeszcze połowe do koszeni na 3 i4 klasieiec więc 4t/ha powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie wydajność przed deszczami pow 4 ton

a teraz po deszczu i wiatrach jakies 3 do 3,6 w zależności od tego jak mocno go wiatr wytrzepał

 

i do tego mróz wcześniej PZU oszacowało straty na ok 30 procent ale uznali ze wina mrozu to tylko 14 i tyle bedą wypłacać ale donbre i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać ziemia IV a,b i troche V

ochrona na grzyba

ci co nie pryskali na kwiata to ok 2 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skosiłem połowę. Wydajność 3t/ha na V klasie, ale sporo mi wiatr wymłócił Jeśli dodać do tego zwrot z PZU po przymrozkach to wyjdzie jakieś 3,6 czyli chyba nie tak źle jak na taką klasę ziemi. Wilgotność średnio 9%. Zobaczymy jak odda na IV i III klasie.

Aha Kruszwica płaci po 990 +vat za kontraktowany i 940+ vat za niekontraktowany. A Warszawa za kontraktowany daje tylko 930 +vat aczkolwiek podobno robią mniejsze potrącenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj skosiłem pierwszy kawałek californium, wydajność około 4,3t/ha.

 

 

Cześć.Jeśli możesz to napisz całą technologie uprawy rzepaku i jakie odmiany siejesz. Mój wyszedł 3t/ha miałem diggera i bojana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ile mocznika na sciernisko po rzepaku

 

Zbędny jest azot na rzepaczysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam wiatr rzepak wymłócił to zgłaszajcie do PZU , jest taka pozycja w polisie jak "wiatr o sile huraganu" (najlepiej jak zgłosi co najmniej 2 rolników).

My zgłosiliśmy i orzekli 25 % straty, jak już zaczęliście kosić to trzeba zostawić poletka.

Z tego co zostało to zebraliśmy ok 2,8t z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na ilu obrotach kosicie rzepak w bizonie Zo 56 ??? Ja bęben na 6 a obroty 26... i czysty jest co wy na to???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ale deszcz go odstraszył. Rzepak bardzo duży ale nie wiem jak z wydajnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaczołem przecze bo mają jutro wozić kurzak więc wilgotność o 15

10,5% wydajność nawet nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z lubelskiego kosil juz rzepak??

 

w poniedziałek po południu można było kosić u mnie jeden nakosił z 20 pare ton woził chyba do bojara bo szybko wracał wilgotność mieli ci co kosili ok 8% ja miałem jeszcze nie założony stół , plon ok 3 ton

 

może jutro rusze jak bedzie pogoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymuciłem rzpeka na 4-5 klasie 3.5 tony z hehtara wilgotoność 12 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmłóciłem mój kawałek i wyszło 2,5t/ha wilg 8,9 zanieczyszczenia 4,2

nawet nieźle nie pryskałem na chwasty i choroby z nawozem też ostrożnie

późno siany a i tak dosyć sie udał cena 830+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie californium 3,5 t/ha wilgotnosc 7,4, zanieczyszczenie 2,5... ubezpieczyciel stwierdzil 19% procent strat spowodowanych majowymi przymrozkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos z lubelskiego kosil juz rzepak??

 

w poniedziałek po południu można było kosić u mnie jeden nakosił z 20 pare ton woził chyba do bojara bo szybko wracał wilgotność mieli ci co kosili ok 8% ja miałem jeszcze nie założony stół , plon ok 3 ton

 

może jutro rusze jak bedzie pogoda

ja wykosilem w poniedzialek wilgotność 8,7, zanieczyszczenie3,5, wyszedl po 924 zł brutto, wyszlo ok 2 t/ha bo sie nieszczesny wysypal, sprzedawalem u pośrednika Bodaczowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...