Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

skoro tak piszecie to ja jutro kosze, mam 3 ha mam nadzieje ze na nim nie strace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze z innej beczki, czym pryskacie rzepak? ja pryskalem command 0,15 l + butisan 1,5 l, marny efekt, w ubieglym roku command 0,25 l efekt byl lepszy, a moze macie inne skuteczne i tanie sposoby na rzepak? podobno można to robić starane ale czy na jesień? ktos to próbowal i w jakiej dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy jutro już tak na dobre zaczną kosić bo pogoda ma być krótko. Wczoraj próbowaliśmy z kuzynem kosić to wyszło mu 11,5% wilgotnośći i to dosuszany rzepak, mój niedosuszany miałby więcej. Ta dzisiejsza pogoda powinna troche wyciągnąć z niego wody, a jutro gazu w pole aż się rura będzie prostować. Najgorzej że kolejki do skupów będą długie jak się wszyscy rzucą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marny efekt,
Może byś skonkretyzował na jakie chwasty nie podziałało Ja choć ziemie lekkie przeważnie pryskam Lasso i jego klonami 4 - 4,5 l/ha - jak pamiętam 80 złotych na ha, na jednym polu dałem Command 0,15 l/ha rzepak był czysty, tylko haber został ale tylko w jednym miejscu.

Po prostu różne środki zwalczają różne chwasty i trzeba dobierać, oprócz tego skuteczność zależy też od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj skosiłem juz wszystko wilgotnosc 8,3% z plonu jestem srednio zadowolony bo w poniedzialek skosiłem na 4,5 klasie i mialem 3,7 t/ha wiec bylem zadowolony a wzcoraj skosiłem na 3,4 klasie i ten sam plon tylko ze ten był wcześniejszy i juz powinien byc skoszony jakies 10 dni temu ale pogoda paprła dzeszcz przybił go do ziemi tak ze miejscami to kombajn go nie mógł zebrac i jeszcze do tedo trafial sie porosniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostala przytulia
Ale jesteś pewien że ona nie wyrosła póżniej bo przecież każdy herbicyd ma jakiś okres w którym działa - jeszcze ta zima była nietypowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze i tak, ale nie zaszkodzi napisac o innych sprawdzonych kombinacjach, a jak bylo u was w tym roku, czy przytulia u was nie wyrosla pózniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie pryskałem Commandem będę ciął jutro, ale tak to nie widziałem, ale i dużo to tam jej nie było.

Dziś trochę uciąłem i jest już za suchy bo miał poniżej 5% i się bardzo tnie i już nic na to nie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zjechałem z pola wilgotność 6-7% plon ok. 4t/ha na lepszym kawałku a na gorszym będzie niższy bo półhektara wymokło i nie dosiewałem ale powyzej 3 t będzie. Jutro ciąg dalszy koszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ a dużo masz tego rzepaku?

Słyszałeś o odmianie pomorzanin f1, jakie ty w tym roku siejesz? jakie klasy gleb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz ide podczepiać hederekdo forszaja okolo10 tej mykam w rzepaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz wykosilem rzepak i bedzie gdzies okolo 4t/ha ale dokladnie bede wiedzial jak ojciec wroci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszcie jakie ceny sa u was za rzepaczek pod Lublinem mial skupowac Elstar ale teraz wzial to prywaciarz i daje 900 zl plus wat i ma spora kolejke chetnych ciekawe jak daja warszawskie zaklady podobna jest duzo wiecej potracen i tna z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś znajomy kosił rzepak i plon 4,8t/ha klasa ziemi 3a, u nas jest po 980zł ale nie wiem czy juz z wat czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu woziłem rzepak wyszła cena 932zvatem miał 8,6 wilgotnosci zanieczyszczenie 3% a plon słaby 2,8 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa chusteczkowo placi nadal taka sama stawka a slyszalem ze sa skupy co 100 placa lipa w tym roku z ta Warszawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT Warszawa płaci 930zl/t +vat za rzepak który ma 7,5% wilgotności, 2% zanieczyszczeń i jeszcze coś tam sprawdzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wilgotność poniżej 7% zanieczyszczenia koło 2 plon spada jak pojechałen na słabsze pola do 3-3,5t. Średnia pewnie koło 3,5t/ha wyjdzie. Co do ceny 920 + vat na energetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak 6,5 wilgotność, zanieczyszczenia 2-2,9%, cena 998-1005zł z vat. Średnio plon z wszystkich pól 4,2t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co robicie ze ścierniskiem rzepakowym

ja oram na głęboko i po krzyku

wilgotnosć mojego rzepaczku to 4%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanieczyszczenie 3% wilgotnosc 7,3 i placa po 910zl+ doplata na biopaliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...