Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Californium i digger.

A ze ścierniskiem to podorywka lub agregat podorywkowy i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanieczyszczenie 3% wilgotnosc 7,3 i placa po 910zl+ doplata na biopaliwa

dopłata na biopaiwa czyli dopłata energetyczna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie plon słaby bo 2,8 t/ha a na ściernisko to lekko talerzówka 2 razy brona z odstepami 2 tygodniowymi a we wrześniu randup aby wykasowac samosiewy zaznaczam ze porzepaku sieje burak

mam pytanie czy ktoś siał rzepak po rzepaku opłaca to się pchac bo 2,5 ha pasuje mi tak zrobić

prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak po rzepaku można siać, może to nie jest najlepsze rozwiązanie ale można.Nawet można zostawić samosiejkę, w zeszłym roku tak zrobiłem i obyło się bez żadnego oprysku - oprócz słodyszka - wydajność też była nienajgorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem 1 ha rzepak po rzepaku i nie było różnicy. Zauważyłem że odmiana Dante jest do boni miał być niższy a tu nic, 30% się wysypało a obok california taka sama ziemia i zabiegi całkiem co innego stojąca a dante miejscami sie kładł spać. Jestem z niego nie zadowolony. Siał ktoś cabrioleta albo inną odmianę tłuszczową. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Piaskach woj. Lubelskie to sobie jaja robią ze skupem: czynny 7-19 i to zależy ile samochodów przyjedzie wczoraj było "aż" 3 patelnie po 24 tony, w kolejce trzeba stać ponad 3 doby. Według mnie to łaskę robią że przyjmują. Chore.

Cena 920+vat/tona na umowę

Jak sprzedam to powiem jak mi wyszedł OLPOP - mówią że dobrze w tym roku sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u nas w gryficach przyjmują od 7 do 15 do wilgotności 6%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kole jak sprzedawałem rzepak to był 1050+ vat ale słyszłem że podniesli jeszcze cene od czasu kiedy ja sprzedawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w tym roku porażka jak srednia wyjdzie 2,5-2,8 to będe skakał do góry

majowy przymrozek zrobił swoje bo średnia z 5 lat to około 3,9-4 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to piernicze te wszystkie kolejki. Zwaliłem rzepak na stodołe i czekam aż się troche rozluźni. Dzięki temu robie sobie spokojnie agregatowanie, bo stwierdziłem że po skoszeniu rzepaku w przypadku suszy ziemia szybko traci wilgoć, a warto ją magazynować w glebie. Nie wiadomo czy sierpień nie przyniesie suszy. U mnie porażka w tym roku około 2,8t z hektara. Zadowoleni mogą być dopiero Ci co zebrali w granicach 3,5 tony, wtedy jakoś się to jeszcze opłaci. Przymrozki zrobiły swoje u nas na Lubelszczyźnie. Nie ma ludzi zadowolonych w tym roku z plonu, nie mówiąc już o trudnościach z jego sprzedaniem. W Jabłonnej 3 kilometrowa kolejka czeka, pare dni stania. No i gdzie są nasi politycy teraz? Potrafią tylko obiecywać, a jak już są u władzy to nic nie robią dla rolników. NIC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zanieczyszczenie 3% wilgotnosc 7,3 i placa po 910zl+ doplata na biopaliwa

dopłata na biopaiwa czyli dopłata energetyczna??

biopaliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś znajomy kosił rzepak i plon 4,8t/ha klasa ziemi 3a, u nas jest po 980zł ale nie wiem czy juz z wat czy bez

ale humor nie jest w tym dziale....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi koleś ze taki plon u nas wszyscy we wsi mieli plon powyzej 4 ton oczywiscie rzepaku z hektara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też wyszło ponad 4 tony z ha całkiem całkiem w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wam wyszedl powyzej 4ton, ile wysiewacie go na hektar?? u mnie w okolicy tez facet mial prawie 5 z hektara ale ludzie sie smieja ze jemu to nawet na szosie urosnie , jego byl jeszcze zielonkawy ale bal sie ze deszcza beda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy rzepak średnio 4,7t/ha ziemia 3a oraz 2 zanieczyszczenia 1,1% wilgotność 5,8% sprzedany po 1015zł Kruszwica stałem 2 doby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój pierwszy rzepak średnio 4,7t/ha ziemia 3a oraz 2 zanieczyszczenia 1,1% wilgotność 5,8% sprzedany po 1015zł Kruszwica stałem 2 doby

o kurcze no to niezly miales plon, ja w tym roku tez pierwszy raz sialem i plon mialem w granicach 4 ton ale i tak jestem bardzo zadowolony, no ale twoj.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dla informacji innych kolegów proponuję wraz z tonażem podawać odmianę rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś ma ziemie 3i 2 klasy to o takim kponie można rozmawiać ale jak koś sieje rzepak na 4,5 klasie to 4 tony to już wielki sukces. U mnie jak kosiłem a mialem zasiany rzepak gdzies 15% na 3b i reszte po połowie na 4i5 klasie a nawet kawałkiem na 6 to plon sreni miałem 3,7 tony/ha ale jak przejechałem kombajnem na 3 klasie to odrazu było widać różnice w plonie. Siałem olano mieszaniec F1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszenie rzepkau to już przeszłość trzeba sie zajac teraz kolejny zasianiem i w związku z tym moje pytanie . Czym pryskaćie, chodzi mi o zabieg doglebowy , rzepak jesienią Butisan według mnie REWELACJA zero chwastów zero poprawek na wiosne . Ale chdozi mi czym jeszcze można pryskać ComandTop też dobry co jeszcze proponujecie ( w szególnosci chodzi mi o fiołka, przetaczniki,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alanex 3,2 litra + Triflur 1 lit + Kalif 0,1 litra.

Zabieg wykonany 1 - 2 dni po siewie. Jak nie bedzie jakiś anomalii pogodowych nie powinno być żadnego chwasta:). Rok temu jechałem taką mieszanką a nawet około 10% mniejszą i rzepak czyściutki. Ziemia była wilgotna jak pryskałem.Trzeba uważać żeby sie oprysk nie nakładał bo wtedy mocno cierpi.

Koszt na hektar przy dawce którą podałem 95zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecicie na mlecz polny i kolczasty?

jaki będzie najlepszy herbicyd?

Mam tych chwastów trochę , a zamierzam wystartować z rzepakiem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co polecicie na mlecz polny i kolczasty?

jaki będzie najlepszy herbicyd?

Mam tych chwastów trochę , a zamierzam wystartować z rzepakiem u siebie.

 

Alanex sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprzedałem po 3 dobach.

Ale plon to cienki 2,9t/ha Olpop.

I teraz zastanawiam się czy siać ???????????.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...