Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było Jakie odmiany proponujecie na tegoroczny siew

Zastanawiam się nad Californium , czy ktoś się orientuje w cenie nasion

A może polecilibyście mi jakąś inna odmiane . I ostatnie zapytanie czy ktos się orientuje gdzie w woj. łodzkim, albo przez internet mogę nabyć nasiona W tym roku miałem 3 t/ha III klasa ziemi odmiana bazyl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o nowej z monsanto CASOAR.

Cena za 11 kg 435zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

California kosztuje koło 40 zł za kg.Tylko że narzekają na jej otłuszczenia niby troche słabe.

Siał ktoś Aviso albo NK Fair. Podobno niezłe ale chciałbym poznać opinię ludzi którzy go siali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skosiłem już część rzepaku (kawałek 7ha), klasa od 3 do 5 no i plon średni 4.8 t/h , odmiana Californium, został jeszcze Digger do skoszenia– wygląda ładnie – nic nie leży, praktycznie nie porażony przez grzyba i przez to będzie tydzień później od Californium, ale obkosiłem go raz i chyba nie będzie takiej rewelacji jak z Californium- to się jeszcze okaże…

A ze zbytem niema problemu – umowa 920+VAT, loco gospodarstwo i parametry wilgotność do 9% i 1,5% zanieczyszczeń.

Siał ktoś może Herkulesa?? Bo jeśli Digger nie przekroczy 4 t/h to już nie będę go raczej siał.

Teraz tylko pogody żeby nie porósło to co zostało…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plon 4.0 z ha, całość 16 ha Californium. Jedno pole srednia 4,5 a drugie 3,7. Ziemia 3,4,5 klasa. W tym roku tez sieje Californium, ale szukam tez inej odmiany. U nas dobrze plonowal Kadore ale to wynikalo ze zaczol tydzien pozniej kwitnąc i kwiaty nie dostaly tak od mrozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie na słabe ziemie 4, 5 klasa siałęm Californiu ale chcę coś zmienić. Macie jakieś propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem, 4t/ha klasa V i IV bylby wiekszy ale 3/4 wyleglo i sie duzo wysypalo,

co stalo to bylo zielone a wylegniete juz sie poodtwieralo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na biopaliwa wymagają odmiany dwuzerowe ,tak sobie myśle że jakby dorwac stary Gorczanski albo Jet Neufa z tych starych można by zrobić furore .Chyba Califorium by siadalo a o ile mniejsze wymagania a plon pewniejszy n i zimotrwałośc.Badaja to w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakłady tłuszczowe nie badają zawartości tłuszczu w nasionach dopóki im się to nie opłaca, jednak przeprowadzane są badania genetyczne, więc prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw (może się to wiązac z karami przewidzianymi w umowie kontraktacyjnej i wieloma innymi bonusami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biopaliwa nie powinno mieć znaczenia zawartość glikozydów ,chyba ze idzie gdzie indziej lub chodzi o śrute rzepakowa,ale z sentymentem wspominam tamte odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,zamierzam zasiać rzepak i tu mam kilka pytań do was:Kiedy się go sieje(optymalne terminy),ile trzeba dać nawozu i jakiego,żeby plon był dobry,jakie (na co) i kiedy stosowac opryski?Dodam,że to będzie hektar tak na próbę .Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odmiany NK Fair, Avis i Cabiolet co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie odmiany rzepaku siejecie w tym roku, ile kilogramów na hektar i jaki nawóz pod korzeń? Ma ktoś doświadzenie z nawozami Kemira Power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce przez neta kupic nasiona Californium ale w Obrolu nie mają chyba .Gdzie jeszcze moge je nabyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce przez neta kupic nasiona Californium ale w Obrolu nie mają chyba .Gdzie jeszcze moge je nabyc

 

a kto Tobie powiedział że w Obrolu nie kupisz???? Pewnie że kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w ofercie nie było , więc myślałem że nie mają.Musze zadzwonić i zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozstaw co 2 leja w siewniku, nawóz Lubofos pod rzepak stosowałem rok temu a wysiało mi się ponad 5 kg nasion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas sie sieje 3,5kg/ha i rozstaw lejków jak w zbożu co 11cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rozstaw co druga lejka 4kg a nawóz to 150kg soli 200kg superfosfatu i 25kg mocznika na h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie OBROLU zachwalają odmiane Libomir czy ktos miał z nią styczność

Czy ktoś potrafi ocenic czy jest lepsza od californium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy rozstaw to siew o maksymalnej ilości lejków, a gęstość optymalna dla rzepaku populacyjnego to 3kg/ha, dla mieszańca 2-2,5kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...