Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko ile Cie on wyszedl, ja mysle ze ok 70000 jak nie wiecej, mój na zwykłym moście za 54... nie ma plastików a teraz mysle ze lepiej bo sam mialem brac plastiki. żeby to jeszcze byl plaskik a to cieniutka żywica. maska jeszcze jeszcze ale gwarantuje że Ci te tylnie błotniki popekają ))jak juz nie popekały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy taka cienka... Wiadomo że przy użyciu większej siły mechanicznej to pęknie, no ale jak się będzie uważać to samo z siebie nie pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam :-Instrukcja obsługi do MTZ-80,82,82H,82P ,Belarus-550E, 552E, 570,572, 510E,512E,520,522

-Katalog MTZ-80,82

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTZ 82/stary typ/.Problem polega na wyrzucaniu oleju /co jakiś czas/z góry pokrywy zbiornika oleju hydrauliki-przy podnoszeniu belek.Obok wlewu oleju i miarki poziomu oleju w zbiorniku hydrauliki jest pionowa rurka z bocznymi otworami zakręcona od góry nakrętką chyba na klucz 22-24.Najprawdopodobniej olej rzyga stamtąd.Może ktoś z Was coś podpowie.Byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gałki to na samym poczatku były dokrecone .ale reszte bede robil wg instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MTZ 82/stary typ/.Problem polega na wyrzucaniu oleju /co jakiś czas/z góry pokrywy zbiornika oleju hydrauliki-przy podnoszeniu belek.Obok wlewu oleju i miarki poziomu oleju w zbiorniku hydrauliki jest pionowa rurka z bocznymi otworami zakręcona od góry nakrętką chyba na klucz 22-24.Najprawdopodobniej olej rzyga stamtąd.Może ktoś z Was coś podpowie.Byłbym wdzięczny

możemasz za dużo oleju w układzie?? jakieś maszyny z hydrauliką pracowały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MTZ 82/stary typ/.Problem polega na wyrzucaniu oleju /co jakiś czas/z góry pokrywy zbiornika oleju hydrauliki-przy podnoszeniu belek.Obok wlewu oleju i miarki poziomu oleju w zbiorniku hydrauliki jest pionowa rurka z bocznymi otworami zakręcona od góry nakrętką chyba na klucz 22-24.Najprawdopodobniej olej rzyga stamtąd.Może ktoś z Was coś podpowie.Byłbym wdzięczny

możemasz za dużo oleju w układzie?? jakieś maszyny z hydrauliką pracowały??[

 

/quote] ja mam podobny problem tylko umnie rozdzielaczem sie leje a reszta wszysto w porzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z hydraulikom jak włącze docisk to podnosi mi styłu koła i puzj niechce opaść i trzeba wszystko rozczepiac niewiem co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Marcin82. Oleju jest między max-min.Podczepiona lekka brona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kipienie oleju ze zbiornika może być ubocznym skutkiem zmieszania różnych olei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Z tego co czytałem to ciągniki MTZ, Belarus, Pronar to średniej jakości sprzęt.

A co sądzicie o ciągniku Pronar P5 model 5130??? Silnik Perkinsa, układ napędowy ZF, elektronika BOSCH. Z tego co wiem to dobre firmy. Jak to wygląda w połączeniu i jakiej jakości jest ten ciągnik???

Który lepszy silnik: IVECO czy Perkins???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kipienie oleju ze zbiornika może być ubocznym skutkiem zmieszania różnych olei.

To nie jest piana.Wyrzuca czysty olej z nad górnej pokrywy zbiornika oleju hydrauliki.Ten grzybek to wydaje mi sie jest odpowietrznikiem, ale w 100% nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się z was ktoś z takim zdarzeniem że silnik zaczął chodzić w odwrotną stronę w mtz 82 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z hydraulikom jak włącze docisk to podnosi mi styłu koła i puzj niechce opaść i trzeba wszystko rozczepiac niewiem co to może być

 

jak to nie chce opuścić? jak dasz dzwignie w górę na podnoszenie to nie podnosi ramion do góry??? co rozczepiasz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywało tak u mnie .Natychmiast gasic bo się rozleci filtr powietrza.Miałem problem przy starym rozruszniku jak odpalalem a on kręcił ostatkiem sił ,po zamianie na mały,planetarny problem znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie problem który opisuje też jest winą rozrusznika który czasami wyskakuje w złym momencie i silnik odbija i zaczyna się odwrotnie obracać zaciągając powietrze przez komin a wywalając spaliny dałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kipienie oleju ze zbiornika może być ubocznym skutkiem zmieszania różnych olei.

To nie jest piana.Wyrzuca czysty olej z nad górnej pokrywy zbiornika oleju hydrauliki.Ten grzybek to wydaje mi sie jest odpowietrznikiem, ale w 100% nie wiem.

a ten odpowietrznik działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargamel napisał:

 

 

Bywało tak u mnie .Natychmiast gasic bo się rozleci filtr powietrza.Miałem problem przy starym rozruszniku jak odpalalem a on kręcił ostatkiem sił ,po zamianie na mały,planetarny problem znikł.

 

Filtr to mały problem, większy to to, że pompa oleju nie poda ciśnienia na wał i zatrze się silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprzykład pług lub kultywator jak wjade w bryzde i tulne kułka stracą przyczepność bo mam 80 2x2 ichcem wyłaczyć docisk tą koło siedzenia bo umnie tą sie zwieksza siłe docisku albo zmniejsza i wyłanczam docisk atraktor nieopada koła są w gurze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprzykład pług lub kultywator jak wjade w brzde i tulne kułka stracą przyczepność bo mam 80 2x2 ichcem wyłaczyć docisk tą koło siedzenia bo umnie tą sie zwieksza siłe docisku albo zmniejsza i wyłanczam docisk atraktor nieopada koła są w gurze

wajchą z przodu, po prawej stronie kierownicy się opuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprzykład pług lub kultywator jak wjade w brzde i tulne kułka stracą przyczepność bo mam 80 2x2 ichcem wyłaczyć docisk tą koło siedzenia bo umnie tą sie zwieksza siłe docisku albo zmniejsza i wyłanczam docisk atraktor nieopada koła są w gurze

wajchą z przodu, po prawej stronie kierownicy się opuść

poza tym aż w oczy razi:

bruzde, tylne, kółka, chcę, włączam, górze

Sory, ale musiałem zareagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kturą wajchą bo umnie sa trzy i biere karzdą i nic trzeb odpiąć ale jest cieżko odpinać przeciez ciągnik w góże i jak odepne to ramiona niechcą isć do gury tulko tak buczy pompa albo niewiem co stoją w miejsc musza opaść i z powrotem do gury wszustko od nowa przyczepiać np pług i podnosi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niechaj narodowie wzdy po prostu znają iz Polacy nie gęsi i swoj język maja.Ursus-4011 litości już Rej na to zwracal uwage .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napewno ostatnio czytał cos z Młodej Polski coś z futurystów i tak jemu zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...