Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedziec czegos na ten temat ,jak jest ze zbytem mleka koziego i czy trudne sa to zwierzeta w chodowli?moze jest ktos jest na forum kto wie cos na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać zainteresowanie kozami jest mniejsze niż ślimakami czy danielami. Śmieszy mnie to ponieważ kozy to pewniejszy interes niż eksperymentalne hodowle zwierząt egzotycznych. Osobiście mam niewielkie stado ale systematycznie zdobywam doświadczenie i udoskonalam je genetycznie.

 

Za mleko w skupie można dostać około 1,5 zł a w sprzedaży bezpośredniej od 5 do 7 zł Taka cena obowiązuje w sklepie. Trzeba też pamiętać ze mozna samemu produkować sery i masło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja własnie chciałbym rozpocząc chodowle kóz sadze ze jest to bardziej opłacalne niz chodowla krów mlecznych, mleko jest zdrowsze no i cena jest lepsza, a koza nie zje tyle co krowa,tyle ze mieszkam wna podlasiu i tu miałbym problem ze zbytem mleka bezposrednio do odbiorcy , chyba ze bym zaczał robic właqsne wyroby ,jest to opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego

 

Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty.

 

Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej.

 

W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego

 

Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty.

 

Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej.

 

W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że podwójnie napisałem jeden post. To przez pomyłkę szkoda że tu nie ma możliwości edytowania własnych tekstów.

 

Odpowiem jeszcze na pytanie czy sie opłaca sprzedaż własnych wyrobów jeśli nie będzie zbytu na mleko?

 

Zdecydowanie tak!

 

Pierwsza korzyść to jednak użytek własny. Jeśli przestaniesz kupować mleko, sery, masło i mięso to zaoszczędzisz kilka tysięcy rocznie. Tak jest na początku gdy zaczynasz i zdobywasz doświadczenie.

 

Są rodziny w Polsce które już dziś utrzymują się głównie z kóz i nie sprzedają mleka w hurcie. Sprzedają wyroby na miejskim targu, dostarczają do mieszkań klientów lub u siebie w gospodarstwie.

 

Najwygodniej jest jednak sprzedawać mleko ponieważ nie wymaga dodatkowych prac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zwracajcie trochę uwagę jak piszecie po polsku, HODOWLA pisze się przez samo H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Januszu 102 to powinna być uwaga do moderatora. Ktoś rozpoczął temat wpisując błąd i pozostali nie bardzo mają coś do powiedzenia. Zwłaszcza, że tu nie można poprawić własnych postów, a błąd zawsze może się zdarzyć.

 

Warto, więc zaznaczyć, że hodowla pisze się przez samo H, a chów przez CH. To jednak są szczegóły nie mające znaczenia dla sedna tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kozią zagrodę na forum !

Wydaje mi się że twoja skromność jeśli chodzi o wiedzę w temacie kozim jest nieuzasadniona . Sądzę że jesteś profesjonalistą w swojej hodowli i możesz udzielić wielu cennych rad dla początkujących hodowców .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego

 

Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty.

 

Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej.

 

W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa[/quot

 

Jeśli ktoś będzie czytał to o mleku kozim ,że takie dobre dla alergików to przestrzegałabym przed taką świadomością bo moje dziecko mało co a umarłoby te mleko także posiada laktozę mlekową - jeśli alergia występuje na ten składnik w mleku to nie wolno podawać żadnego mleka zwierzęcego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, koza nie jest szczególnie trudnym zwierzęciem w chowie. Trzeba jednak na nie uważać, bo bywają problemy z ich "wychowaniem". Ze zbytem mleka koziego raczej problemu nie ma, zwłaszacza, gdybyś uzyskał certyfikat gospodarstwa ekologicznego. Wszystko oczywiście zależy od tego na jaką skalę chciałbyś te kozy hodować. Jeśli sobie poczytasz artykuły o hodowli kóz to na pewno pewne twoje wątpliwości zostaną rozwine.

Zwróć szczególnie uwagę na temat o kozim mleku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zbyt mleka to polecam artykuł Skup mleka koziego

 

Kozy moim zdaniem to jedne z łatwiejszych zwierząt w chowie. Są w miarę dobrze nam znane a zapotrzebowanie na ich produkty już istnieje i nie trzeba na siłę uświadamiać klienta że to dobre i zdrowe produkty.

 

Ja mam w domu alergików w tym jeden z ostrą alergią pokarmową. nie może jeść nic krowiego a kozie jak najbardziej.

 

W sprawie właściwości mleka koziego polecam artykuł Mleko kozie lub Nisza rynkowa[/quot

 

 

Jeśli ktoś będzie czytał to o mleku kozim ,że takie dobre dla alergików to przestrzegałabym przed taką świadomością bo moje dziecko mało co a umarłoby te mleko także posiada laktozę mlekową - jeśli alergia występuje na ten składnik w mleku to nie wolno podawać żadnego mleka zwierzęcego...

 

Jeśli Ktosiu polecasz mi te strony - To dzięki mam wystarczającą wiedzę z dziedziny chowu, hodowli i właściwości mleka , czy mięsa . A także wiem ,że tylko konkretne rasy na unijne dopłaty trzeba mieć...itd. Jak okaże się jakie koszty trzeba ponieść na założenie takiej hodowli i jakie straty was czekają - entuzjazm wam przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam twój post i zastanawiam się o co ci chodzi . Cytujesz post który nie był adresowany do ciebie to po pierwsze . Po drugie zarzucasz wprowadzanie w błąd co do właściwości mleka koziego , ale nigdzie nie jest napisane że można go podawać osobom uczulonym na Laktozę , a jedynie że można podawać przy uczuleniu na białko mleka krowiego . jeżeli jesteś fachowcem w dziedzinie hodowli kóz to podziel się swoją wiedzą , a nie strasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mleko także posiada laktozę mlekową

 

Pani grażyna ma wielką wiedzę; zna laktozę mlekową, pewnie odkryła też i laktozę niemlekową i z niej nie uda się wyprodukować masła maślanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:roll: te mleko także posiada laktozę mlekową

 

Pani grażyna ma wielką wiedzę; zna laktozę mlekową, pewnie odkryła też i laktozę niemlekową i z niej nie uda się wyprodukować masła maślanego :lol:

 

ok - jak Ci tak zależy na naukowej nazwie: Laktoza (4-O-β-D-galaktopiranozylo-D-glukopiranoza) zwana cukrem mlecznym (z łac. lac - mleko) jest dwucukrem, zbudowanym z D-galaktozy i D-glukozy, występującym w mleku ssaków. Użyłam nazwy używanej potocznie

przez niektórych lekarzy .A co do masła- synku z tłuszczu (tu Cię zaboli) mlekowego hehe się wytwarza a nie z węglowodanów. Kończ Waść -wstydu oszczędź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłam nazwy używanej potocznie

przez niektórych lekarzy .

Czym prędzej zmień lekarzy, bo ci cytowani muszą być niedouczeni.

A co do masła - mamuśku to słyszałaś może o stałych zwrotach frazeologicznych ?

Ten odnosił się do tautologii.

Miłego Dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyłam nazwy używanej potocznie

przez niektórych lekarzy .

Czym prędzej zmień lekarzy, bo ci cytowani muszą być niedouczeni.

A co do masła - mamuśku to słyszałaś może o stałych zwrotach frazeologicznych ?

Ten odnosił się do tautologii.

Miłego Dnia.

 

hehe miło rozmawiać z "uczonym" Ja tam zostanę przy tych lekarzach bo jak pisałam moje dziecko zawdzięcza im życie i ja poniekąd też ,bo bez syna straciło by moje sens .Sam sobie tłumaczysz tautologią swoje niestety pomyłki , bądź tak uprzejmy i potraktuj moje banalne słowa w ten sam sposób - sam sprawdź - taka terminologia nie tylko jest przeze mnie używana. skończmy temat - bo przez tę poprawność odeszliśmy od właściwego - ja też jestem za kozami - sama będę niedługo je miała jeśli nie w gospodarstwie -to w nosie .pozdrawiam pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam twój post i zastanawiam się o co ci chodzi . Cytujesz post który nie był adresowany do ciebie to po pierwsze . Po drugie zarzucasz wprowadzanie w błąd co do właściwości mleka koziego , ale nigdzie nie jest napisane że można go podawać osobom uczulonym na Laktozę , a jedynie że można podawać przy uczuleniu na białko mleka krowiego . jeżeli jesteś fachowcem w dziedzinie hodowli kóz to podziel się swoją wiedzą , a nie strasz .

 

jak nie do mnie _wlazły mi te kozy pod mój post - i tak wyglądało jakbym ich o to prosiła.toż się podzieliłam wiedzą - a jak się wystraszyłeś -to lepiej zapamiętasz . Informacja na produkcie powinna być uczciwa.Jeśli Twoje dzieci nie mają żadnej alergii to ciesz się . Bo nie raz spotkałam np .produkt bezglutenowy(np.gryka?) ,który powodował zatrzymanie rozwoju umysłowego i wzrostu...taki banał.A poza tym mogę wiedzą się podzielić - ale czy warto narażać sie na krytykę i złośliwości .

Wolę ze swoimi zwierzątkami se pogadać tak wdzięcznie w oczki mi patrzą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest jakaś firma w województwie Lubuskim która skupuje kozie mleko?? Lub w województwach sąsiednich??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie uzytkowników forum!

Jestem nowa forumowiczką, zatem z góry prosze o wyrozumiałośc jeśli powielę moje pytania. Chciałabym mianowicie odświeżyć wątek o hodowli kóz i w ramach niego zadać kilka pytań.

Przymierzam się do założenia małej hodowli, posiadam ogrodzony hektar łąki i dodatkowo 3 hektary pastwisk, mam możliwośc wybudowania koziarni a także zagospodarowania pomieszczenia do przetwórstwa mleka koziego. docelowo chciałabym chodować kozy z myślą o sprzedaży mleka i serów.

pytania moje sa następujące: jakie rasy sa najmniej wymagające (dla poczatkujących) a jednoczesnie wysoko mleczne? ile kóz minimalnie daje juz jakiś zarobek (czy 10 sztuk mlecznych wystarczy na poczatek)? jak z dojeniem - jaki jest koszt zakupu dojarki np. dwustanowiskowej dla kóz? jaka forma zbytu jest najbardziej pewna i opłacalna? jakie trzeba spełniać warunki by uzyskać status gospodarstwa ekologicznego i w czym to bywa pomocne? z góry dziękuje za odpowiedzi i jednoczesnie przepraszam jeśli pytania są infantylne , ale dopiero zaczynam się poruszać w temacie kóz. pozdrawiam sredecznie!

Maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja koza wciąz na zime traci mleko chciałem się dowiedzic co to moze byc takiego ps;; karmie ją -siano,zboze-pszenica burak p , i woda zgóry bardzo to bardzo dziękuje za porade---mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...