Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam problem z Amazone D7 Special II Typ 25. Siałem rzepak, zrobiłem próbę kręconą w domu i wyszło super. Pojechałem, wysiałem, wróciłem do domu zważyłem to co zostało i okazało się że siewnik wysiał zamiast 4kg/h 1,85kg/h. Wszystko było przestawione prawidłowo na sianie rzepaku. Taka akcja powtórzyła mi się kilka razy. Próba wychodziła dobrze a na polu już lipa i to taka duża różnica. Poza tym ucieka mi olej ze skrzynki, tam gdzie wkłada się korbę do robienia próby. Czy tam można jakoś dolać oleju? Pomocy bo nie chciałbym mieć tego problemu za rok :/ W czym może tkwić problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić siewnik na 4 ha pola do ciągnika c-330, jaką powinien mieć optymalną szerokość do tego ciągniczka(teren górzysty)?interesuje mnie amazone ale nie wiem który model wybrać, czym sie różnią wersie d5,d7,d8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Mam problem z Amazone D7 Special II Typ 25. Siałem rzepak, zrobiłem próbę kręconą w domu i wyszło super. Pojechałem, wysiałem, wróciłem do domu zważyłem to co zostało i okazało się że siewnik wysiał zamiast 4kg/h 1,85kg/h. Wszystko było przestawione prawidłowo na sianie rzepaku. Taka akcja powtórzyła mi się kilka razy. Próba wychodziła dobrze a na polu już lipa i to taka duża różnica. Poza tym ucieka mi olej ze skrzynki, tam gdzie wkłada się korbę do robienia próby. Czy tam można jakoś dolać oleju? Pomocy bo nie chciałbym mieć tego problemu za rok :/ W czym może tkwić problem???

u mnie w poznaniaku miałem podobną sytuacje sasiad pożyczył siewnik wykręcił próbe na 4kg i pojechał siać a zasiał 2kg i pyta jak to możliwe, a okazało sie ze krecił ilość obrotów dla korby o on kręcił to na kole, może u ciebie też sie kręći inaczej dla korby i dla koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie różnią wersie d5,d7,d8?

przede wszystkim rokiem produkcji do 330 ja bym szukał 2,5 m są w miare tanie i naprawdę ładny siewnik można znaleźć, 3m d8 waży około 800kg także zapomnij żeby do 30 go założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz malo oleju , sprawdz skrzynie , ja probe krecona przy rzepaku robie na 50 obrotow kola a kolo ma 2,25 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w poznaniaku miałem podobną sytuacje sasiad pożyczył siewnik wykręcił próbe na 4kg i pojechał siać a zasiał 2kg i pyta jak to możliwe, a okazało sie ze krecił ilość obrotów dla korby o on kręcił to na kole, może u ciebie też sie kręći inaczej dla korby i dla koła

 

co masz na myśli ilość obrotów dla korby i dla koła??

ja mam poznaniaka 2,7m i zawsze kręcę 19 obrotów niby koła.... a ty jak robisz próbę kręconą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że na 1ha iloś obrotów korby jest powyzej 2900 a obrotów koła powyzej 1800, jak ma rzepak to ja kręce tak: 90 obrotów koła i to co zważe to razy 20 i mam na 1 ha bo jak bym kręcił tylko 18 i razy 100 to niedokładnie wychodzi a tak to miało mi wyjść 2,9kg a wyszło mi 2,8 ale to jeszce dochodzą ścieżki to wyszło dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasiałem 3.7 kg/ha poznaniakiem. ustawienie skrzyni A-2 zasówki na 2 ząbek od góry - co drógą leję.

Próbe zrobiłem tak:

Patrząc na wętyl od koła kręciłem korbą 100 razy - dało mi to 200m razy 6 rzędów - 120 cm szer siewu czyli

200*1.2=240m kwadratowych

wynik to 75g

 

i liczenie

(75*10000)/240= + ok20% (na różne takie niespodzianki)

 

próba powtarzana razy trzy

11kg wystarczyło na ok 3 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siał ktoś z Was Poznaniakiem mieszankę traw łąkowych razem z żytem ozimym?.Tak mi doradzono w ODR-ze.Będę wdzięczny za Wasze uwagi.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jak mam wyjąć ośkę koła w amazone d7 żeby wymienić tulejki bo mam luz. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzic jak zrobic próbe kręconą w Poznaniaku 2,7 m ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zmierzyc obwod kola , pokrecic kolem im wiecej tym dokladniej wyjdzie ,liczyc ile razy kolo sie przekrecilo , liczbe obrotow pomnozyc razy obwod kola wynik podzielic 10000tys czyli 1 h zwarzyc i pomnozyc przez wynik dzielenia , pasoje do kazdego siewnika

np

siewnik posiada kolo o obwodzie 2,25

szerokosc robocza 3 m

zakrecimy kolem 25 razy

25 x2,25=56,25

56,25xszerokosc siewnikaczyli 3m=168,75

nastepnie dzielimy na 10000/168,75=59

i teraz odmierzona ilosc mnozymy razy 59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jak mam wyjąć ośkę koła w amazone d7 żeby wymienić tulejki bo mam luz. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich posiadaczy sprzętu Amazone:

 

http://et.amazone.de/frameset_default.asp?framerechts=kurzanleitung.asp&langid_system=1&langid_daten=1

 

Po lewej stronie klikamy na Spareparts w polu wyszukiwania piszemy model naszego sprzętu i mamy różne schematy i tym podobne sprawy. Można jakoś zmówić części zamienne ale to chyba tylko opcja dla Dealerów Amazone.

 

A wracając do mojego problemu z siewnikiem, niżej jest napisane. Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane zużyciem się, wytarciem trzech czteroramiennych krzywek które są w skrzynce siewnika. Są one w sprzedarzy w kilku sklepach z częściami. Czy ktoś to kiedyś wymieniał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabela wysiewu siewników Amazone D7 Super "S" w wersji angielskiej:

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=933

 

Sposób ustawienia scierzek (chyba):

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=1744

 

Instrukcja do D7/30-EC-R, D7/30-EC-N, D7/40-EC-R, D7/40-EC-N:

 

http://et.amazone.de/files/pdf/mg101.pdf

 

Instrukcja do D7 -25/ -30/ -33/ -40/ -50 Standard/ Super:

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=756

 

Tabela wysiewu wraz z instrukcją do D7/30-EC-R, D7/30-EC-N, D7/40-EC-R, D7/40-EC-N:

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=761

 

Tabela wysiwu D7-25/30/40/50 Standard / Super, D7-20/25/30 Junior:

 

http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=719

 

 

 

Mam nadzieję że się przyda Wszystko oczywiście w wersji angielskiej. Można ewentualnie coś jeszcze załatwić w wersji niemieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi ktoś scieżki poznaniakiem 2,7 do opryskiwacza 10m ??? lub na inną szerokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siał ktoś z Was Poznaniakiem mieszankę traw łąkowych razem z żytem ozimym?.Tak mi doradzono w ODR-ze.Będę wdzięczny za Wasze uwagi.Pzdr.

Chodzi o Poznaniaka 2.7.Może Ktoś coś wie na temat ustawień?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Panowie, wie moze ktos czy mozna kupic redlice talezowe do poznaniaka 3 m z 97 roku? to jest jeszcze ten z tych niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siał ktoś z Was Poznaniakiem mieszankę traw łąkowych razem z żytem ozimym?.Tak mi doradzono w ODR-ze.Będę wdzięczny za Wasze uwagi.Pzdr.

Ch

odzi o Poznaniaka 2.7.Może Ktoś coś wie na temat ustawień?.

Już wysiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem w posiadaniu

instrukcji i katalogu do :

-siewnika zbożowego "Poznaniak" zawieszany S043/2 oraz 043/3

 

Gdyby ktos potrzebowal, oto moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...