Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie kiedy zaczyna się termin siewu pszenicy ozimej?

to zależy od regionu polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaczołem siać bo przyszły tydzień mam napięty i mogę nie zdążyć. Zauważyłem że w tym roku ziarno szybciej ubywa ze skrzyni. Jak zawsze siałem ba 16 tak tego roku na 14 tyle samo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie kiedy zaczyna się termin siewu pszenicy ozimej?

to zależy od regionu polski

 

dolnośląskie okolice legnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalne terminy siewu pszenicy dla poszczególnych części Polski:

północno-wschodnia i wschodnia - od 15 do 25 września,

centralna i południowo-wschodnia - od 20 do 30 września,

północno-zachodnia i zachodnia - od 20 września do 5 października,

Dolny Śląsk - od 25 września do10 października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie opryski polecacie po siewie na polach na których króluje wyczyniec polny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o stosowaniu nawozów dolistnych( siarczan magnezu, plonvit Z iMOlibdenit) na jesien razem z srodkiem chwasotbójczym.? CZy warto stasować takie nawozy? CZy to tylko zbędny wydatek? Prosze o wypowiedzi na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe posłałem SMSa ale może niekoniecznie. Teoretycznie siejąc ekologiczny orkisz (cena ok 4000 tona) możnaby szarpnąc 5 ton. Teoretycznie. Takich zagrywek może jeszcze trochę być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam pisze że z 1 ha zboża! to ciekawe Nikogo to nie interesuje wyślijcie ktoś sms-a to sie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiałem w tym roku po pół hektara Turkisa i Anthusa. Zasiane są obydwa na tym samym polu więc będe pisał jak między nimi wypadnie rywalizacja.

 

Pozatym Cena pszenicy nie spadnie bo naprawde nie ma z kąd ściągnąć dużej jej ilości za rozsądną cenę. Wszystkie prognozy o spadku cen to tylko manipulacja by zbić cenę i uruchomić sprzedarz zboża przez rolników.

 

A w tym roku do odchwaszczania pszenicy jesienią zastosuje

0,7l. Experta + 1l. Alistera ///3ha Stosował już ktoś może taką mieszankę? Oprysk w fazie 2 listków trzeba wykonać. A cena to 75zł/ha Tam gdzie kupuje opryski przekonują mnie do zastosowania takiej mieszanki. Mówią że ,,kosa'' Spróbuje na jakiejś części i powiem Wam co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brukwiaczek Anthusa siałem w tym roku - jest ok tylko trzaba go siać ok. 200 kg/ha bardzo sie krzewi. W tym roku zaatakowałem Bogatką i Ludwigiem.

Co do odchwaszczania taka mieszaninę wypróbuję ale i tak na wiosnę porawka na dwuliscienne murowana - nie warto później ryzykować z przytulią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orkisz to nie zboże???

 

Wiem że orkisz to zboże, nie denerwuj sie Ale jak koledzy napisali, że z spszedaży ziemi albo, że trzeba siać maryśke. To sie napewno nie zgodze z nimi A propo tej maryśki to z 1 ha można uzystać ok. 500.000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała pomyłka! co do tej maryśki to 500.000zł jest z 1 ara, czyli razy 100 =50.000.000 zł Oj to by sie żylo rolnikom, ani dopłaty by nie trzabyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthusa zasiałem 190kg/ha bo mówiono mi żeby uważać z ilością. A jesienny oprysk dam napewno. Przykładowo w tym roku na wiosne było ciężko wjechać w pole bo było zimno, i każdy czekał. Chwasty w tym czasie rosły, a dodatkowo pszenica zaczeła je zasłaniać. Ludzie zaczeli pryskać, ale bez większej pewności że będą super efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TULSA słyszł ktoś ? odmiana holenderska

140-150 kg na ha (tylko)

250kg Azotu w czystym składniku (aż!)

Plon gwarantowany ponoć ok 10ton ! Kupiłem zasiałem i zobaczymy choć chciałbym usłyszeć opinie kogos kto juz miał z tą odmiana doczynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odmiana gwarantowała by plon 10 ton to rolnicy zachodni by ją zasiali i eksportowali zboże a tak kupuja u nas z odmian ktore nie gwarantuja tak wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TULSA słyszł ktoś ? odmiana holenderska

140-150 kg na ha (tylko)

250kg Azotu w czystym składniku (aż!)

Plon gwarantowany ponoć ok 10ton ! Kupiłem zasiałem i zobaczymy choć chciałbym usłyszeć opinie kogos kto juz miał z tą odmiana doczynienia

Ja też kupiłem, zasiałem ale znacznie gęściej bo gleba V klasa u mnie. Pożyjemy zobaczymy co z tego urośnie bo wiadomości o tej odmianie zbyt wiele nie znalazłem. Ziarno drobne było, znalazłem gdzieś w necie tabelę to plon był w czołówce

 

250 kilo N to na plon 10 ton byłoby mało, ale z plonem gwarantowanym to tak samo jak z kredytem 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw co Wam wyjdzie z ta Tulusą.A taka duża dawka azotu to nie spowoduje powalenia zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.A taka duża dawka azotu to nie spowoduje powalenia zboża?
Jeśli będziesz dobrze dawkował to nie ma obaw, a jakby co to jakiś antywylegacz, a taka dawka przy plonie 10 ton jest niezbędna jeśli ktoś by miał warunki by go uzyskać bo to nie tylko gleba ale i pogoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...