Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wałem przegubowo - teleskopowym... drugi raz ukręciłem wałek w lemkenie bo sprzęgło niezadziałało wymontowalismy je i rozebralismy... jak mozna sprawdzic jaka siła jest potrzebana do zadziałania sprzegła? bo po rozebraniu okazało sie ze ten wałek jest od machiny jakiejs a nie od delikatnego agragatu;/ ma ktos pomysły z gory dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z wałem przegubowo - teleskopowym... drugi raz ukręciłem wałek w lemkenie bo sprzęgło niezadziałało wymontowalismy je i rozebralismy... jak mozna sprawdzic jaka siła jest potrzebana do zadziałania sprzegła? bo po rozebraniu okazało sie ze ten wałek jest od machiny jakiejs a nie od delikatnego agragatu;/ ma ktos pomysły z gory dzięki!

mozna by sprubowac z kluczem dynamometrycznym zablokowac agregat i krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to 6,5 l /ha tak? to chyba niemozliwe
A co w tym dziwnego, pewnie agregat bierny. Jeśli robi 2 ha w godzinę, to wychodzi 13 litrów na godzinę.

 

mozna by sprubowac z kluczem dynamometrycznym zablokowac agregat i krecic
Gdzie znajdziesz taki klucz

 

bo po rozebraniu okazało sie ze ten wałek jest od machiny jakiejs a nie od delikatnego agragatu
Nie rozumiem, jaki wałek ukręciłeś jeśli piszesz że założyłeś zbyt mocny WOM. Dobrze rozumiem

 

Sprzęgło najlepiej ustaw w robocie, dokręcaj dopóki nie będzie puszczać w normalnych warunkach, bo w domowych warunkach trudno chyba o urządzenie by to ustawić. Może też sprzęgło zardzewiało i trzeba je rozebrać, albo choć polać olejem ( choć nie wiem jaka jest budowa tego sprzęgła ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ten wałek ktory wchodzi do przekładni, a w tym cały szkopoł ze sprzegła w pracy nie da sie regulowac... to jest na tej zasadzie co beben od koła od przyczepy, tyle tylko ze zamiast chamulców typowych sa takie dwa grube swoznie ktore sa rozpychane grubymi spręzynami, i te spręzyny własnie były tak mocno dokręcone ze nie pozwalały sie chowac tym swozniom, i boje sie ze ze jak za słabo znowu dokrecimy to bedzie przeskakiwało na kazdej glinie... ;/ no coz widze ze zostaje metoda prób i błedów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zrobi 2 ha na godzine??
Za mało było o tym napisane, ale sam mam uprawowo-siewny bierny 3m do MTZ 90 kM, jeżdzę tym około 9 = 10 km/h i ma dość lekko - poszedłby i szybciej bo siewnik to żadne obciążenie do uciągu.

Jeśli tylko zasyp do siewnika będzie sprawnie rozwiązany i pole dość duże i kształtne to wydajność 2 ha/h przy szerokości 3 m nie sprawi problemu.

Agregatem przecież powinno się robić jak najpłycej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy praca z agregatu razem z siewnikiem ma jakiś pozytywny wpływ na plonowanie? Czy nie ma ujemnego wpływu na zachwaszczenie? Tzn jeżeli mam czas to czy nie będe mial większych plonów jeśli osobno zrobie agregatem a za kilka dni posieje (może dokładniej) samym siewnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że lepiej robić osobno te dwa zabiegi. lepiej jak po agregacie pole trochę obeschnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma jakiś wpływ na plonowanie to trudno ocenić, ale z pewnością ma olbrzymi wpływ na utratę wilgoci gdy zastąpisz jednym przejazdem kilka przejazdów.

Ja na wiosnę sieję odzielnie, bo boję się by gdzieś nie ugrząść, mimo że mam gleby lekkie to zawsze znajdzie się jakiś grząski placyk, a wtedy to dodatkowe przeschnięcie gleby będzie i zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tym że robimy to oddzielnie to sobie koszty robimy no i pamietajmy że ugniatamy znow wiecej.

Moim zdaniem nie ma wpływu na plonowanie bo jeżeli uprawimy agregatem mokrą ziemie to i tak z tego za duzo nie bedzie a jak sie sieje w suchom to nie ma wpływu czy tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi osobno to małe koleiny zostają za siewnikiem po ciągniku, po uprawowosiewnym pole jest jak stuł no i nie kurzy się tk przy pracy.

Mam starego poznaniaka 2,5 czy warto kupic 2,5 m uprawowow siewny? jakiej mocy i masy ciągnik do 2,5m? Nigdy nie przyglądałem się jak taki zestaw pracuje, czy za każdym nawrotem trzeba wydzwigac siewnik nad agregat?

2,4 t udzwigu podnosnik wystarczy do sprawnej pracy np w farmtracu, lub standard 3,2 t w belarusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy siewniku wyposażonym w zgrzebło posiewne nie zostają ślady po kolach ciągnika, poza tym bronować nie trzeba.

agregatem z siewnikiem zamoków od razu nie posiejesz. niestety mamy sporo tego i kultywatorem dzień czy dwa dni wcześniej się zrobi, trochę obeschnie i posieje sie elegancko.

poza tym nawet jak i już używać agregat+ siewnik ze zgrzebłem to nawroty i tak wypadałoby później pobronować, bo przy siewie ziemia była bardziej mokra i mocno ubiło glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego w siewniku zamontowanym na kosia ziarno gorczycy przesypuje mi sie na jedną strone?? Objade dwa razy do okoła pole i dwa pierwsze aparaty wysiewające niemają nasion. Czy to może być jakaś wada fabryczna czy mam źle ustawiony gruber??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dlaczego w siewniku zamontowanym na kosia ziarno gorczycy przesypuje mi sie na jedną strone?? Objade dwa razy do okoła pole i dwa pierwsze aparaty wysiewające niemają nasion. Czy to może być jakaś wada fabryczna czy mam źle ustawiony gruber??
Na zdrowy rozum to siewnik musi być chyba pochyło zamocowany w stosunku do ziemi, sprubój na płaskim terenie ustawić gruber tylko nie na łapach a na wale ( może podłożyć jakieś klocki ) bo jednak gruber opiera się na wale, a nie na łapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dlaczego w siewniku zamontowanym na kosia ziarno gorczycy przesypuje mi sie na jedną strone?? Objade dwa razy do okoła pole i dwa pierwsze aparaty wysiewające niemają nasion. Czy to może być jakaś wada fabryczna czy mam źle ustawiony gruber??
Na zdrowy rozum to siewnik musi być chyba pochyło zamocowany w stosunku do ziemi, sprubój na płaskim terenie ustawić gruber tylko nie na łapach a na wale ( może podłożyć jakieś klocki ) bo jednak gruber opiera się na wale, a nie na łapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie dlaczego w siewniku zamontowanym na kosia ziarno gorczycy przesypuje mi sie na jedną strone?? Objade dwa razy do okoła pole i dwa pierwsze aparaty wysiewające niemają nasion. Czy to może być jakaś wada fabryczna czy mam źle ustawiony gruber??

 

haaaaa myslalem ze tylko moj tak robi

dwa skrajne aparaty naprzeciw napedu- nie wiem co jest przyczyna.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dwa obok napędu robią sie puste
Przechylałem gruber na tą strone gdzie mi spiepsza ziarno ale to nic niepomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na wskutek drgań od podłoża nasiona się przemieszczają. U mnie w "poznaniaku" przy większych prędkościach (10-12 km/h) drobnonasienne zsuwają się na środek siewnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniaku to myślę że to jest skutkiem głupiego rozmieszczenia aparatów wysiewających, na środku nie ma ich w ogóle.

 

Przy tym poplonowym to chyba jedynym lekarstwem będzie zrobienie przegród, dopasować kawałki blachy i przynitować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem w poznaniaku aparaty są nierównomiernie porozmieszczane, ale obojętnie ile jest "kuleczek" w środku to i tak przy większych prędkościach "turlają" się na środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

interesuję mnie opinia o agregatach talerzowych, czy ktoś coś takiego użytkuję,

zamierzam coś takiego sobie sprawić

pozdrawiam

waldac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...