Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Co ty Ulan księgarnie masz bo w każdym temacie oferujesz instrukcje obsługi do wszystkich chyba maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi ktoś scieżki poznaniakiem 2,7 do opryskiwacza 10m ??? lub na inną szerokość

 

 

Najlepiej przerobić go na 3 m [/img][/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo opryskiwacz poszerzyć do 10.8m tak jak ja właśnie zrobiłem co jest rzeczą o niebo łatwiejszą niż poszerzenie siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo opryskiwacz poszerzyć do 10.8m tak jak ja właśnie zrobiłem co jest rzeczą o niebo łatwiejszą niż poszerzenie siewnika

 

Po prostu rozsuń redlice tak, żeby miał 3m czyli zamiast 11,3 daj co 12,5cm, koła obróć o 180 stopni i masz 3 m.

Jedyne, na co trzeba poświęcić trochę pracy to przedłużenie 2-3 skrajnych redlic żeby zachodziły za koła. Oczywiście trzeba pamiętać o zwiększeniu normy wysiewu o ok. 10%, ale to powinno wyjść w próbie kręconej. O to że zboże będzie rosło za rzadko, jak niektórzy uważają, nie obawiaj się. Wprost przeciwnie - rzędy będą miały więcej przestrzeni i rośliny będą lepiej doświetlone, a co za tym idzie mocniejsze i zdrowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś przy agregacie uprawowo-siewnym wał zębaty(chodzi o ten co na pełnej rurze są zęby czy też nie wiem jak to nazwać grzebienie) bo jestem ciekaw jak się sprawdza w praktyce? Czy często się oblepia glebą? CZy faktycznie radzi sobie dobrze z grupami? Jakie są wschody? i jak sprawuje się na piasku bo ja mam przekrój gleb od bardzo zwięzłych do lekkich. chce kupić KONGSKILDE z siewnikiem DEMETER, dość fajny zestaw ale nie wiem jak z tym wałem będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 2 sezon przerobionego poznaniaka 2,7 na 3m zajeło mi to koło jednego dnia i kilka modyfikacji w trakcie siania pole wyglada super sieje z agregatem dlatego go przerabiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,żeby może zmienić siewnik w przyszłym roku,bo stary ma pierońsko niedokładny wysiew(ma błąd prawie 80kg) i wynalazłem taki http://www.oratynski.pl/siewniki.php

 

Nówka za 8200, 2,5m ze spulchniaczami,znacznikami i grabkami,co o nim myslicie, ma ktoś taki?Uzywanego bym nie chciał,a ten moim zdaniem jest w nawet dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle,żeby może zmienić siewnik w przyszłym roku,bo stary ma pierońsko niedokładny wysiew(ma błąd prawie 80kg) i wynalazłem taki http://www.oratynski.pl/siewniki.php

 

Nówka za 8200, 2,5m ze spulchniaczami,znacznikami i grabkami,co o nim myslicie, ma ktoś taki?Uzywanego bym nie chciał,a ten moim zdaniem jest w nawet dobrej cenie.

 

 

Błąd 80 kg ? Mój Poznaniak S - 043 myli się może o 2 % na ha , chyba masz jakąś konstrukcję typu 2 konne w jeden !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie błod 80kg to dużo. Ja bym ci polecał używany siewnik

NORDSTEN ma chyba wszystko jak ten na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam siewnik ACCORD PNEUMATIC DL. Ma dużą ładowność wchodzi ok 400 kg zboża, ma 21 leji na 3 metrach, jest prosty w obsłudze i wysiewa co do kilograma jest bardzo dokładny, można nim siać nawet trawe. Po siewniku pneumatycznym są równe wschody nawet na wzgórkach,nie tak jak po poznaniaku że pod góre sieje więcej a z góry mniej. Szczerze polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poznaniak też oszukuje bardzo mocno jak u Marcina i za każdym razem trzeba robić próbę mimo że ustawiam według tabeli która się ma nijak do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś poznaniaka 92rok i miałem podobny problem z wysiewem nasion.Zwróccie uwage na skale bo u mnie się przesuneła i w tym tkwił problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój siewnik nie wygląda,żeby był zczepiony z 2 konnych,ale jest podobny do konnych,ale ile on ma ha zasianych to byście się ździwili! takie ma luzy wszędzie że szok ,k....wa zawsze jak jade siać to ciągne pełen wóz zboża ale zawsze braknie i musze się niepotrzebnie dodatkowo tłuc do domu po worek zboża:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój poznaniak też sieje mało dokładnie. Może nie myli się aż o 80kg, ale mimo wszystko - idealnie to się nim nigdy zasiać nie da. Co dziwne nigdy nie wysieje mniej niż by to wynikało z próby kręconej ale zawsze więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin C-360 według mnie to daj sobie spokój z tym siewnikiem o którym pisałes wcześniej. Lepiej kup sobie za te pieniądze używanego amazone a bedziesz bardziej zadowolony, bo nie ma nic gorszego niż sprzęt rolniczy robiony przez polskich prywaciarzy. Sam sie miałem okazje o tym juz przekonac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i sugestie Cena świń cienka,więc narazie stary zostanie... Przekonujecie mnie do Amazone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze firmy i duza dostepnosc to amazone i nordsten. ale patzr taez na wage. do jakiego agregatu chcesz go podpiac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregat 3m prywatny u gościa w mojej miejscowości dość solidny siewnik podnoszony na 2 siłownikach dałem 6 tyś, a po zasianu wygląda jak na stole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mój poznaniak też sieje mało dokładnie. Może nie myli się aż o 80kg, ale mimo wszystko - idealnie to się nim nigdy zasiać nie da. Co dziwne nigdy nie wysieje mniej niż by to wynikało z próby kręconej ale zawsze więcej...

posiadam poznaniaka 6 (3 metrowy) z 97r. oststnio siałem pszenice i pomylił się wg tabelki o 5kg więc nie wszystko polskie jest takie złe. a próbe kręconą to tylko do rzepaku robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz taki nowy to nie jest mam 7341 seria super z 2004 ma 3,5 roku i 2000mth i nie moge złego słowa powiedziec. na to co on dostaje po dup... to jest OKI!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech Ci służy jak najdłużej ja sobie kupie chyba też nowego Proxime na 20h starczy mi. A w tym 3m agregacie pójdzie myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój smiga w 3 m ale ma ciezko tyleze ja kupiłe mz agro-masz-u wał strunowy, 2 rzegy zebów i wał stunowy zebaty, hydropak na jednym siłowniku, siewnk poznaniak 2,7 przerobiłem na 3m ( masa) agregat waży 650k i z pełnym siewnikiem na oryginalnych obciaznikach z przodu 210 + 120 ledwo kołą dotykaja podłoża dlatego dołożyłem mu jeszcze przeciwage ( 300kg) od tura z 3512 i juz jest oki jesli chodzi o uciag to na 3 biegu ma ciezko ale sobie radzi, najgorzej na piachach bo jak jest zwiezła ziemia i agregat sie nie topi to nie czuje ze ciaga cos za soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...