Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie po oprysku lało przez 3 dni, bedzie coś jeszce z tego czy musze czymś popryskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak siałem po pszenicy jarej w której stosowałem atribut i doszły mnie słuchy że po zastosowaniu atributu nie można siać rzepaku, nie mam żadngo pustego opakowania więc nie wiem czy jest napisane że można czy nie można, jak ktoś się orientuje to proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem,że po atribucie są jakieś negatywne nastepstwa ale Ci nie jesli pryskałeś pszenice przed nim na tym samym polu.NIestety nie powiem Ci jakie to następstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój rzepak jest w fazie 3 liści Zaczynająsie powili przymrozki myśle o pryśnieciu w tym tygodniu Carambą co Wy na to ????

 

I jeszcze pytanie odnośnie samosiewów mam ich troche na polu ale nie ma tragiedi zostawić żeby wymarzły czy prysnąć Fusilade alebo Targą ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieje rzepak na poplon w tym roku pierwszy raz liście zrobiły się w niektórych miejscach fioletowe przypuszczam ze to moze byc wina mocznika? jeśli ktoś się z tym spotkał proszę o odpowieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam pytanie odnośnie rzepaku! Czy ktos z Was stosował taki insektycyd jak FYFANON? W naszej firmie zastosowanie tego środka w raz z mieszanką nawozów do listnych i FURY spowodowało zniszczenie 200 ha uprawy. Próbuje dowiedziec sie czy jest jeszcze ktos kto miał podobne problemy albo zna kogos kto również ma spalone rośliny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liście bordowe, kwitnąć zaczął dopiero w lipcu, roślina skurczona. Łuszczyna karłowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE

 

Mam dwa pytania:

1) czy ktoś ma może zalecenia ochrony roślin lub wie czy można stosować Perenal łącznie z Carambą lub Horizonem.

2) mój rzepak ma teraz 6 - 7 liści i nie wiem co lepiej zastosować czy jeszcze carambę(4-6 liści) czy już Horizon(4-8 liści) ponieważ chciałbym uzyskać efekt skrócenia i nie wiem czy na carambę nie jest za późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem Carrambą rzepak i zauwarzyłem że wszędzie na polu został mi chaber bławatek a zastosowałem po siewie Command 0,15 + Lasso 4l. + Triflurex 1,5l. I zarzekali się w Progress Chemie że będzie po tym ,,Dobrze'' a jest fatalnie na wiosne poprawka i kolejny wydatek powyrzej 100zł na same chwasty. To już będzie grubo powyżej 200 i gdzie tu karkulacja??? Za co załatwie Brukwiaczka na wiosne?

Najwidoczniej nic z jesiennych środków nie bierze bławatka. Dlatego mam pytanie do specjalisty Grześka odnośnie Galery na jesień. Nie ma po jej zastosowaniu jakichś skutków ubocznych, bo nie zarejestrowali jej na jesień???? Ciekawe czemu skoro można, tak jak Ty to robisz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki oprysk teraz powinno sie robić na rzepak i jkimi środkami polecacie, rzepak sieje pierwszy raz i jeszcze nie mam doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tej gallery to ponoć producent stara się o rejestrację odnośnie stosowania na jeśień. a jesli chodzi o stosowanie to sprzedawca w sklepie polecał mi ten środek w dawce 0.2l/hatylko ja myśle ze to mało i o.25 to by było akurat. ważna jest też temperatura by średnia dobowa przez 5 dni była powyżej 8 stopni jeśli ktoś stosował to gallere niech napisze swe spostrzeżenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w tym roku pojadę 3,3 ha rzepaku galerą jesienią bo mam pole "chabrowe". Czekam na poprtawę pogody w nocach zwłaszcza wzrost temperatury. Ale bez obaw chaber i rumiany są wrażliwę i nawet przy temp. koło 5 st. C w nocy podziała.

Brukwiaczek zaproś tych specjalistów na pole i daj im chaczki albo niech dają galerę jak się nie znają. Ja na polach z chabrem tylko galerą jadę bo zostaje na 200% przy stosowaniu alachloru i chromazonu czy trifluraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja galere stosuje tylko na wiosne i mam spokj chociaz drog to wychodzi ale na podlasiu mam duze ryzyko wymarzniecia a tak jak na wiosne rzepak jest obiecujacy to pryskam galera i mam czysciutko. Jezeli u kogos nie ma problemu z wymarznieciem to najlepiej na jesieni go opryskac . Takkie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dowiedziałem w naszym województwie zachodniopomorskim 3,5% rzepaku zjadły ślimaki, czy u was jest z tym też taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wracam z mojego rzepaku.

Czym zwalczyć ślimaki te cholerne bydlaki już prawie 40 % plantacji mi zjadły.

Ratujcie!!!!

Pyrinex je zwalczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskałem comandem i lasso i wszchodzi pszenica. Czy tylko u nas na Mazowszu?.

To znaczy że wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[O co ci chodzi ?]

 

.Chodzi o to że po comandzie i lasso samosiewy nie mają prawa wschodzić I tak jest nie tylko u mnie.Dlatego dzieklę się tym problemem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klemens, ktoś cię zrobił w konia, samosiewy zostają po tych środkach.

Mam ulotkę od Alanex-u ( to samo co Lasso ) i owszem niszczy niektóre jednoliścienne - miotłę zbożową, wyczyniec, chwastnicę, wiechlinę, - ale nie zboża.

 

U sąsiada np. jęczmień przyżókł, ale już odzyskał wigor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...