Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

W tym roku na oprysk jesienny pszenicy zastosuje Maraton. CZy myslicie ze to dobry wybór?. CHciałbym tez domieszac odzywki (np. Insol PK) . Podobno taka odżywka bardoz wzmacnia pszenice. Czy myslicie że jest sens stosowac odzywki jakies na jesien>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem, mianowicie zasiałem pszenicę po rzepaku. Pszeniczka wschodzi ładnie, ale niepokoi mnie również stosunkowo duża ilość skiełkowanego rzepaku. Zawsze stosowałem herbicyd na wiosnę, ale w tym przypadku zastanawiam się czy nie prysnąć na jesień.

Jak myślicie kiedy pryskać i ewentualnie jakimi środkami /ile kosztują?/.

Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Glean i po rzepaku.

Koszty dokładnie nie wiem, ale drogie to nie będzie.- poniżej 50 zeta na ha

Termin jak już wszystko powschodzi, bo u mnie np. przez tą suszę są łaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym poprosic was aby ktos mi opisal technike uprawy pszenicy ozimej...

znaczy sie jakl odmiane wybrac?? (mieszkam na podlasiu)

Jakie stosowac nawozy o raz opryski, oraz kiedy?

A jesli jest to gdzis opisane to poprosze o link.

Dzieki z gory Ja spadam orać hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno usłyszałem od dalszego sąsiada,że stosowanie środka na grzyba podwyższa plon i polepsza jakość ziarna,czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasiałem pszenice Turnia w ilości 190kg/ha. Co sądzicie o tym? Co roku siałem 230kg/ha , czy nie jast to za mało? boję się że może to być za mało, i odbije sie to na plonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

190 kg to nawet nawet, jaką miała MTZ masa tysiąca ziaren , bo to najważniejszy czynnik przy ustalaniu ilości wysiewu, siłę kiełkowania możesz przyjąć 95%, ja siałem Dorotę 140kg na hektar i Turkisa 160kg na hektar, to są stanowiska po rzepaku, po kukurydzy będę siał gdzieś koło 15 pażdzienika jakieś 220kg, w sianiu nie liczy sie ilość kg/ha tylko ile ziarniaków na metr kwadratowy. tzn dla moich przykładów ok.350/400 ziaren na metr kwadratowy szkodliwe jest przekraczanie 550 nasion w przypadku pszenicy sianej w optymalnym terminie, maksymalnie 600 nasion nawet przy siewie listopadowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze za dużo to nie wiem, ale na ulotce pisze" Norma wysiewu 400sztuk ziaren na 1 m* tj. ok. 210 kg/ha. Może wczesną wiosną zastosuję większą dawke azotu i moze będzie dobrze, bo ta Turnia jednak jest na 40 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz będziesz miał lepszą pszenice jak wcześniej, grubsze ziarno i lepsze parametry te 190 kg to jest optymalny wysiew, bo ja siałem 50 kg mniej wprawdzie nie sieje 40 ha tylko 11, mam 3 odmiany dorote , turkisa ,i bogatke ,te ostatnia sieje po burakach w listopadzie jak pogoda będzie łaskawa tak jak poprzedniego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mysle nad zakupem pszenicy.

Ta BOGATKA to dobra inwestycja?

Mysle ja kupic z firmy DANKO

Dobry wybór??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję mieszaniny dają najlepszy efekt co roku tym razem będzie to na 1ha:

Legato 100g

Expert met 250g

Glean 7-10g

 

możesz opisać tą mieszankę i dlaczego akurat taka co Ci daje połączenia tych trzech środków ? robisz poprawkę na wiosnę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mielibyście wybierać to co lepsze MARATON czy COGUAR????????? Ktoś sie orientuje jak to cenowo wygląda????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście bez dwóch zdań lepszy jest Cougar a cenowo niestety też przeważa najmniejsza bańka to 5l kosztuje ok 430zł aczkolwiek mogę się mylić

 

a jak cenowo wygląda to Legato ??? jakie są tego opakowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę o szybkąodpowiedź!! Dzisiaj kupiłem MARATON o Coguara i COguara zabranknie mi do minimalnej dawki na 2 hektaty czy moge zmieszać go z Maratonem !!!! Na 2 hektary zostanie mi tylko 2 litry Coguara a potrzebne jest 2.5 myśle o dodaniu 1.2 litra Matatonu???!!! Czy moge to zmieszać PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ BO JUTRO BĘDE JUŻ PRYSKAŁ!!!!

 

Z góry WIELKIE dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszania środków to ja robię taką próbę - trochę gotowej cieczy jednego preparatu i trochę drugiego,wymieszać jeśli się nie zwarzy to mieszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku pojechałem mieszaniną izoproturonu 500ml + 990ml pendimetaliny i wyszedł mi coś ala Maraton w cenie 60 zł na ha. Zobaczymy jego skuteczność obawiam się aby samosiewów rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku pojechałem mieszaniną izoproturonu 500ml + 990ml pendimetaliny i wyszedł mi coś ala Maraton w cenie 60 zł na ha. Zobaczymy jego skuteczność obawiam się aby samosiewów rzepaku.

w jakiej fazie rozwojowej pszenicy zrobiłeś ten oprysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
oczywiście bez dwóch zdań lepszy jest Cougar a cenowo niestety też przeważa najmniejsza bańka to 5l kosztuje ok 430zł aczkolwiek mogę się mylić

 

a jak cenowo wygląda to Legato ??? jakie są tego opakowania?

 

Już po 319 widziałem ale źródło nie do końca pewne (choć wszystko ładnie zapakowane).

 

---

NIERUCHOMOŚCI

MIESZKANIE

Wynajem Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakończyłem pryskać Gleanem pogoda dopisała więc nie było na co czekać poleciałem max dawką 0,25g na hektar mam nadzieję że coś podziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...