Skocz do zawartości
tuszownarodowy

Agregaty uprawowe i podorywkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ile w tym prawdy że talerzówka to siewnik perzu, a kultywator ścierniskowy to lekarstwo na perz? Która maszyna lepiej sprawdzi się na lekkich ziemiach 5 - 6 kl?

Agregatem ścierniskowym można robić po rozrzuconym oborniku po ściernisku nie będzie się zapychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ten jak to nazwałeś "siewnik perzu" to przez to że talerzówka tnie kożenie perzu i tak jakby je rozsadza. prosty sposób na to !!randap!! nas ciernisko i mozesz smigać talerzówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć opinii ludzi użytkujących taki kultywator jak ten na tym zdjęciu z wałami strunowymi podwójnymi, szerokość kultywatora mierzona po ramie ~2,4m

 

Na tej stronie są dwa rodzaje wałów - ja wolałbym ten czerwony z racji tego że jest dzielony na trzy części, a parę pól mam trochę pofalowanych (ziemie ciężkie kl. III i coś IV). Obecnie ciągam C-360 taki kultywator jak ten na agrofoto ale zamiast wałów mam brony, ale one nie radzą sobie z rozbijaniem brył skutkiem czego muszę jeszcze później extra bronować - dlatego właśnie chciałbym założyć wały strunowe. Dodam że obecnie traktor radzi sobie dobrze w polu.

 

Czy ten wał na czerwonej ramie to dobry wybór? (jest cięższy niż tamte i stąd moje obawy). Ma ktoś taki zestawik, a jeśli tak to jak sobie z nim radzi poczciwa 60-siątka? Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ten jak to nazwałeś "siewnik perzu" to przez to że talerzówka tnie kożenie perzu i tak jakby je rozsadza. prosty sposób na to !!randap!! nas ciernisko i mozesz smigać talerzówką.

 

Gdyby to było takie proste, fakt pocięty na 10 cm perz będzie rozrastał sie duż oszybciej jak np. przeorany ale też będzie się rozrastał, wiec odwrotu od rou(słowo zostało usunięte) nie ma ale oprysk nie zawsze jest skuteczny i zostają jakies drobne siewki, kultywator ma tylko 5 łap i odcina od spodu korzenie do tego tylko kilka tależy i wał strunowy ugniata, myśle ze taka uprawa będzie bardziej skuteczna na perz niż nawet orka, bo ja nie pytam jaka maszyna wytępi perz, tylko jaka maszyna najskuteczniej spowolni porót perzu ( a powraca zawsze prędzej czy puźniej - wstarczy mijak po oprysku lub za wcześnie lub zbyt późno wykonana orka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten z przednim wałem jest lepszy, lepiej rozbija bryły

 

Tylko wał z przodu to dodatkowe obciążenie dla ciągnika i mam wątpliwości czy c-360 sobie poradzi, tzn pociągnąć pewnie pociągnie ale agregatem biernym wypadałoby jechać te ~8-10km/h

 

PS @janusz102 ja chcę założyć tylko wały podwójne na tył i podałem stronkę w poście niżej żebyście mi doradzili który (ja skłaniam się ku temu na czerwonej ramie bo jak pisałem mam trochę pofalowane pola).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochilk23 u mnie randap i orka i to wszystko jak dla mnie najskutecznieszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten z przednim wałem jest lepszy, lepiej rozbija bryły

 

Tylko wał z przodu to dodatkowe obciążenie dla ciągnika i mam wątpliwości czy c-360 sobie poradzi, tzn pociągnąć pewnie pociągnie ale agregatem biernym wypadałoby jechać te ~8-10km/h

 

PS @janusz102 ja chcę założyć tylko wały podwójne na tył i podałem stronkę w poście niżej żebyście mi doradzili który (ja skłaniam się ku temu na czerwonej ramie bo jak pisałem mam trochę pofalowane pola).

Ja mam takie jak te niebieskie (bomet produkuje identyczne tylko zielone)

i na nierównościach jest ok. Nie wiem jak inne ale te mają bezstopniową

regulację siły docisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zapytać czy są tu użytkownicy brony talerzowej KBT3.0 ze sprzęgiem do siewnika firmy Bury.Warto to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pyanko z jaką prędkością powinno się robic agragatem ścierniskowym i jak głeboko???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupować agregat uprwa siewny 2,5 m do starego poznaniaka z chydropakiem i czy jest jakiś polski producent co coś takiego robi i ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najpłyciej ale oczywiscie tak żeby wszsytko zruszyc i wymieszać z ziemia. A co do prędkości to jak zaszybko to możedołow narobić. Ja jade 10 12 km\h.

 

aha dzięki. a tak mniej więcej to jak głębokorobisz?? i jaki masz agregat i czym go ciągasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy ktoś użytkuje agregat uprawowy UNIA KOMBI ,jeżeli tak to czy masz problemu z odległością między kołami ciągnika , a spulchniaczami kół (podnośnik na transport). POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z agregatem uprawowym mam bometa 3,6m i przewaga piachów agregat nieradzi sobie w tych piachach. Chce kupić uprawowo siewny z chydropakiem do poloneza 3m 55l skrzynie jaki byłby najodpowiedniejszy? Myślałem nad unią z takim pełnym ząbkowanym wałem z tyłu czy dobże by było założyć jeszcze taki wał z przodu zamiast strunowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aresa z croskilem + polonez z przodu strunówka i radzi sobie dobrze i na piachu i na cięższej ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam aresa z croskilem - w miare dobrze pracuje, tylko trzeba wyregulować dobrze "łacznik gorny" w ciagniku bo potrafi zapychac wały i przod i tył

I jeszcze minus -jak wpadnie kamien w wał croskil to sie zatrzymuje.(wał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem z agregatem uprawowym mam bometa 3,6m i przewaga piachów agregat nieradzi sobie w tych piachach. Chce kupić uprawowo siewny z chydropakiem do poloneza 3m 55l skrzynie jaki byłby najodpowiedniejszy? Myślałem nad unią z takim pełnym ząbkowanym wałem z tyłu czy dobże by było założyć jeszcze taki wał z przodu zamiast strunowego??

 

W czym sobie nie radzi ten bomet na piachach>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam świeże orki to mi sie zapycha przedni wał musze agregat trzymać na pompie. jak go ustawie że opiera sie na tylnych wałkach i robi troche przedni wał to nawet nie umiem zagarnąć śladów po ciągniku, a jak wpuszcze go głębiej żeby zagarniał ślady i w miare równo wyglądało po przejeździe to 1634 ma sie spierdzieć z wysiłku. Nie wiem gdzie jest błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam świeże orki to mi sie zapycha przedni wał musze agregat trzymać na pompie. jak go ustawie że opiera sie na tylnych wałkach i robi troche przedni wał to nawet nie umiem zagarnąć śladów po ciągniku, a jak wpuszcze go głębiej żeby zagarniał ślady i w miare równo wyglądało po przejeździe to 1634 ma sie spierdzieć z wysiłku. Nie wiem gdzie jest błąd

 

Taki to urok lekkiej ziemi że się po świerzej orce wszystko zapada, ja jak wpadne mf 255 i 2,5 mto mam podobne, spubój stuningować ten przedni wał i dospawać jakieś pręty do tych strun lub jakoś inaczej pogrugić lub rurki dospawać żeby sie nie zapadał, miał tak zrobić w swoim z tyłu ale z kolei jak było już dawno orane i ziemia odleżała sie to by tak ładnie nie mieszał, ale przedni to ja bym radził pogrubić jakoś struny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten agregat tak mnie wk.... że niechce mi sie go poprawiać, waży chyba z 3 tony niewiem po jakiego grzyba!! Zdecydowałem sie na nowy 3m z hydropakiem, niechce mi sie 10 razy po tym piachu jeździć. Teraz wole poradzić sie osób kture użytkują taki sprzęt żeby znowu nie wtopić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sens kupować agregat uprwa siewny 2,5 m do starego poznaniaka z chydropakiem i czy jest jakiś polski producent co coś takiego robi i ile to kosztuje?
Poszukaj używek, z tego co widzę na ALLEGRO to 2,5m są bardzo tanie i to razem z siewnikiem.

 

@Korsarz

Mam U-772 z wałkami strunowymi z Kutna i odradzam, szczególnie jak jest sucho to kamienie często blokują wałki. Ja przed agregatem, jak ziemia jest nieodleżała zawsze robię Campbellem, może i tobie by się taki przydał na przedni podnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z UNII ma 3,7 m. i też tonął w swieżej orce, spróbuj zrobić orkę 2-tygodnie wcześniej dużo , dużo lepiej.Ta UNIa waży 1060 kg. agregat + siewnik też sporo myślisz że w świeżonce nie chlupnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...