Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

"SUZI25" Troszkę cierpliwości i pomysłowości i mozna zaradzić niedoróbkom realnego socjalizmu. Mój stary 82 też miał wycieki, ale kiedyś przy ładnej pogodzie dobrym humorze postanowiłem temu zaradzić i się udało i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepsze: przeobić odpalanie na 24V, czy może założyć szybkoobrotowy rozrusznik? Bo u mnie tragedia z odpalaniem MTZ82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu polepszenia jakości odpalania może pomóc tylko rozrusznik szybkoobrotowy, żeby zrobić instalacje rozruchową na 24V to nie wystarczy tylko kupić dwa aku 12V i rozrusznik 24V, więc lepszym rozwiązaniem jest kupno rozrusznika szybkoobrotowego i pozostać przy 12V, wyjdzie zdecydowanie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy sprżety macie u siebie zamontowane? Ja mam już dość odpalania mojego MTZ. Widzę, że bez zmiany rozrusznika się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim małym rusku mam rozrusznik czeskiej firmy MAGNETON, kupiłem na allegro, kumpel ma tej samej firmy w swoim MTZie 82, więc silnik zalał płynem, bo zimą nie musi juz lać gorącej wody, ewentualnie jak było -18 to samostartu psiknął w filtr powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dzisiaj rano już musiałem ciepłą wodę lać!!!! Wot ruskaja maszina! Gnjotsja nie rwiotcsa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co lepsze: przeobić odpalanie na 24V, czy może założyć szybkoobrotowy rozrusznik? Bo u mnie tragedia z odpalaniem MTZ82.

to jest radziecki sprzęt jak się uprze to nic go nie odpali. Na rozruszniku szybkoobrotowym troche lepiej kręci, ja startuje na samostarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co lepsze: przeobić odpalanie na 24V, czy może założyć szybkoobrotowy rozrusznik? Bo u mnie tragedia z odpalaniem MTZ82.

to jest radziecki sprzęt jak się uprze to nic go nie odpali. Na rozruszniku szybkoobrotowym troche lepiej kręci, ja startuje na samostarcie

 

Ja miałem przerobiony na 24 rozrusznik stary 12 palił idealnie koszt troche jest bo aka 2x12 ale warto widziałem szybko obrotowy po kilku latach -kompletny złom więc najlepiej 24 potem można dokupić szybko,24 są wytrzymalsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w moim małym rusku mam rozrusznik czeskiej firmy MAGNETON, kupiłem na allegro, kumpel ma tej samej firmy w swoim MTZie 82, więc silnik zalał płynem, bo zimą nie musi juz lać gorącej wody, ewentualnie jak było -18 to samostartu psiknął w filtr powietrza.

rusek jes tak spasowany na cylindrach że dopiero ciepła woda powoduje łatwiejszy rozruch kolega na płynie długo się nie pocieszy rozr. zjedzie prędzej czy pózniej ząbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co lepsze: przeobić odpalanie na 24V, czy może założyć szybkoobrotowy rozrusznik? Bo u mnie tragedia z odpalaniem MTZ82.

to jest radziecki sprzęt jak się uprze to nic go nie odpali. Na rozruszniku szybkoobrotowym troche lepiej kręci, ja startuje na samostarcie

8

Nieprawda. Nauczcie się czytać instrukcję obsługi. Jak wół napisano tam o świecy płomieniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peron ,a może wystarczy sprawdzić poprawność działania świecy płomieniowej i wykonać remont rozrusznika ale w zakładzie elektromechanicznym. Jeśli te dwie rzeczy są ok. to nie powinno być problemu z rozruchem do -5C. Ja mam jeszcze zamontowana grzałkę ale używam jej naprawdę przy niskich temp.Sprawdż tez czy poprawnie działa "masa", czy przy rozruchu nie są gorące styki.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeca działa, sprawdzałem miernikiem ją nawet, a poza tym była już wymieniana. Ten ciągnik tak od nowości pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozruch na 24v sprawną świece zbiorniczek świecy zalałem naftą i jak narazie w temperaturze poniżej 0 dwa trzy obroty silnika i musi zapalić jest na płynie oczywiście .KLEMENS gdzie zamontowałeś grzałkę i jakiej mocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba, zeby przerobić rozruch na 24V? Jakie to są koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rusek jes tak spasowany na cylindrach że dopiero ciepła woda powoduje łatwiejszy rozruch kolega na płynie długo się nie pocieszy rozr. zjedzie prędzej czy pózniej ząbki

Przy nowym sprzęcie to na pewno, ale nie przy ciągniku piętnastoletnim, koleś ma już ponad trzy lata ten rozrusznik i nic się jeszcze nie stało, ząbki są zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas sam ciezko kreci na dodatkowym aku od ciezarówki też a jak go sie podepnie pod prąd to jeden obrót i pali.A rozrusznik byl robiony i nic nie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"agnes Grzałkę zamontowałem w miejscu do tego przeznaczonym ,czyli z tyłu bloku po lewej stronie/ jest tam korek i trzy nagwintowane dziury pod śruby.A kupiłem od obwożnego handlarza części.Jeśli będziesz chciał uzyskać kontakt to jestem w stanie Ci go udostępnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co trzeba, zeby przerobić rozruch na 24V? Jakie to są koszty?

Koszty są takie:

- 2 szt aku 12V - ok 800 zł

- rozrusznik 24V - ok 500-800 zł

- przekaźnik rozruchowy 12-24V - coś z używek może za 200 zł znajdziesz

 

Najtaniej wyjdzie załozyć rozrusznik szybkoobrotowy, chyba ok 500 zł, nic więcej nie musisz przerabiać, a satysfakcja gwarantowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co trzeba, zeby przerobić rozruch na 24V? Jakie to są koszty?
W Październikowym RPT - http://rpt.pl/rpt_archiwum.htm , tylko chyba artykuł jak i numer niedostępny w sieci - było na ten temat, podobno rozrusznik 12V dobrze się sprawuje przy napięciu 24V więc wystarczą dwa akumulatory 12V ( fabrycznie są 88Ah, ale lepsze większe ) i przełącznik 12/24 który kosztuje około 100 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Ja mam mtz 82 z listopada 95 roku, Padly mi akumulatory ORGINALNE!! :shock: (dopiero teraz). Siedzi tam 2 sztuczki 12V 88ah 410A.Jakie poradzicie aku zakupic?? To u mnie jest rozruch na 12V czy na 24V ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku sa w szeregu, no tak czyli 24V. W takim wypadku opyla sie wstawic rozrusznik szybkoobrotowy?? Jakie cele mam kupic?? takie jak byly czy lepiej wieksze jakies? I jeszcze jedno pytanko, czasem rusek tak ma ze plunie olejem w kolektor wydechowy i tu przy łączeniu z tlumikiem wypala ja powoli. Co to moze byc?? Zagrzał sie kiedyś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...