Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Irzyk Wystarczy poczytać wcześniejsze posty mirona zeby nie posądzać go o nieznajomość ciagników serii 30xx. Jeśli nie najbardziej to jest jednym z lepiej znających sie na tych ciagnikach z tego forum.

Tobie to trzeba tylko pogratulować udanych ciagnikow bo jesteś jednym z niewielu zadowolonych użytkowników tej serii.Sam miałem 3070 i oczywiście fajny ciagnik ale z daleka .I jak pisze biały2005

  • nigdy nie chce go widziec na podwórku

J

Ja posadzam bialego o nie znajomosc ciagnikow tej serii nie mirona . A ty tylko tez z legend znasz ten ciagnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miron wiec jednak przyznajesz ze wieksza czesc winy za zniszczone skrzynie ponosza rolnicy.... Ja uzytkowalem MF 3070 przez kilka lat , skrzynia po 8000 tys mtg, nie byla ruszana i wszystko chodzi jak trzeba, i wierz mi sciagnolem go do Polski i gosc juz 2 lat jezdzi nim i tylko urwal szpilke od tlumnika ze skrzynia spokuj. Wiec nie mow ze MF 3*** to szmelc bo sprzedano go najwieksza ilosc, w europie w latch jego produkcji. Powiedz mi ile wytrzymuje ursus do kapitalki 8 - 9 lub 12 tys mtg, i nie mow mi ze nic nie bylo robione przy nich, przez ten okres. Jak bys przegladal ogloszenia z ang. prasy czy internetu o sprzedazy ciagnikow, to bys widzial ze jak cos jest nie tak to pisza, ze sprzedlo do wymiany , tryby w skrzyni, silkik potrzebuje kapitalki, i ich ceny sa bardzo atrakcyjne. Za 92 rok 3085 13 tys mtg, ze sprzeglami do wymiany, i silnik tez nie byl ok za 2 tys funtow i wierz mi ze poszedl zgadnij gdzie.... do polski . Lejesz olej innej klasyfikacji do skrzyni, dodajesz srodka do paliwa by nie dymil i idzie za 40 tys zlotych . Wiec nie pisz ze to szajs tylko ludzie sa wszystkiemu winni, handlaze co biora co papadnie a biedny rolnik kupuje jeszce swoja nieumiejetnoscia dolozy i narzeka ze to szmelc i nie chce go widziec na podworku.... czy sie ze nna ZGADZACIE
Zgadzam się ztobą w całej rozciągłości ale chodzi tu o najczestsze usterki ktore uniemozliwiaja prace ciagnikiem serie 30** jak napiasł w poscie pawel5314 ;a więc są to skrzynie ;psują sie tak samo fendy czy JD a są bardziej skomplikowane w naprawie iczęści drosze o 1/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi coś, bo czytam to wszystko co piszecie i już zgłupiałem, chcę kupić MF 3070 i po przeczytaniu tego wszystkiego nie wiem co robić, ładować się w to czy nie, jeśli nie to co kupić podobnego do 3070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Irzyk Wystarczy poczytać wcześniejsze posty mirona zeby nie posądzać go o nieznajomość ciagników serii 30xx. Jeśli nie najbardziej to jest jednym z lepiej znających sie na tych ciagnikach z tego forum.

Tobie to trzeba tylko pogratulować udanych ciagnikow bo jesteś jednym z niewielu zadowolonych użytkowników tej serii.Sam miałem 3070 i oczywiście fajny ciagnik ale z daleka .I jak pisze biały2005

  • nigdy nie chce go widziec na podwórku

J

Ja posadzam bialego o nie znajomosc ciagnikow tej serii nie mirona . A ty tylko tez z legend znasz ten ciagnik...

Nie z legęd tylk jak mówiłem miałem 3070 i więcej czasu spędziłem przy remoncie niz w polu. Jak pisze miron oczywiście że każdy ciagnik sie psuje ale ten wybitnie.Jak już pisałem jakiś czas temu te ciagniki z lat 87-92 mają wadliwe skrzynie a dokładnie sa wykonane ze słabych materiałów a jest to informacja od głównego przedstawiciela MF na Polske czyli korbanków .Później podobno zmienili producenta skrzyń.Inna sprawa że większość ciągników które trafiają do polski mają przebieg tak jak na liczniku czyli 4500-6500tyś tylko trzeba dodać 1 z przodu czyli 14500tyś'mtg tak ze te ciagniki nadaja sie odrazu do remontu.Oczywiście ciagniki innych marek też sa sprowadzane do polski z takim samym przebiegiem i jakoś niema takich problemów z nimi jak z tymi nieszczesnymi 30xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi coś, bo czytam to wszystko co piszecie i już zgłupiałem, chcę kupić MF 3070 i po przeczytaniu tego wszystkiego nie wiem co robić, ładować się w to czy nie, jeśli nie to co kupić podobnego do 3 070?
3060-3070-3080 to te same skrzynie a silniki rózne więc wez na to poprawkę i zauwaz że im większy motor tym skrzynia ma krótszy żywot więc 3070 powinien się sprawdzić użytkuję takowe i tyle mogę doradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi coś, bo czytam to wszystko co piszecie i już zgłupiałem, chcę kupić MF 3070 i po przeczytaniu tego wszystkiego nie wiem co robić, ładować się w to czy nie, jeśli nie to co kupić podobnego do 3070?
widze że masz ochote na MFa twoje pieniądze twój wybór ; po pierwsze ;najlepiej żeby był od niemca

drugie weż kogos zesoba kto juz kilka lat uzytkuje taki ciągnik

trzy ; przetestuj ostro szkrzynie biegłów biegi powinni wchodzić jak pomasle jeśli wyczujesz zgrzyt lub zacięcia odrzuć go

cztery ; elektronika jak coś było grzebane a najczęściej przy EHR omijany odżuc

pięć ; jak będziesz miał szczęście to będzie ci słurzył długie lata

pozdrawiam posiadacz MFa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erdem a skad korbanki sciagali z francji czy z angli bo sa znaczace roznice pomiedzy tymi dwoma a takimi samymi ciagnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miron nie zgodze sie z jednym ze od niemca cigniki w niemczech MF byly z francji a wiesz ze angielskie byly lepsze , niby ta sama firma a roznice w jakosci i wykonaniu byly a cala reszte popieram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miron nie zgodze sie z jednym ze od niemca cigniki w niemczech MF byly z francji a wiesz ze angielskie byly lepsze , niby ta sama firma a roznice w jakosci i wykonaniu byly a cala reszte popieram .

Irzyk pisząc od niemca miałem namyśli kto go użytkował a nie gdzie został wyprodukowany ; niemiec znany jest ztego że dba o swoje maszyny choć niekażdy wymiana oleju na czas a nawet zwykłe umycie po pracy, serwis itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o MF serii 31xx?? Czy to prawda iż ta seria była na tyle udana że kontynuowano produkcje tych modeli w serii 61xx. Mało uzytkowników serii 31xx wypowiada sie na forum czy to oznacza iz ciągniki tak dobrze im sie spisują że nie szukają pomocy? Posiadam od 5 lat MF 3090 nie powiem dobry sprzęt ale chyba najwyzsza pora sie rozstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie o MF serii 31xx?? Czy to prawda iż ta seria była na tyle udana że kontynuowano produkcje tych modeli w serii 61xx. Mało uzytkowników serii 31xx wypowiada sie na forum czy to oznacza iz ciągniki tak dobrze im sie spisują że nie szukają pomocy? Posiadam od 5 lat MF 3090 nie powiem dobry sprzęt ale chyba najwyzsza pora sie rozstać.

 

mam MF 3125 z 1993r z niemiec kompletny - obciązniki zaczepy itd. szkoda tylko że nie ma TUZ`a

 

trzy lata tylko ale zero napraw, poz mała usterką autotronic - luźne styki

tylko wymiana oleju i wlewam paliwo ioby tak dalej

pozdrawiam

i życze bezawaryjnego użytkowania MF`ów

massey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Erdem a skad korbanki sciagali z francji czy z angli bo sa znaczace roznice pomiedzy tymi dwoma a takimi samymi ciagnikami.

Korbanki raczej ciagników uzywanych nie ściagają (może kiedyś jak sie rozwijali)

Teraz to co najwyzej je srewisują i sprzedają nowe MFy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można naprawić cieknącą pompę wodną w MF 3120. Chodzi mi o wymiane reperaturki czy będę musiał kupić nową pompę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslcie sobie co chcecie ala jezeli uważacie co niektórzy że skrzynie w MF serji 3*** nie sa awaryjne to niewiecie co piszecie poprostu zamało co niektórzy widzieli pisząc takie bzdury te skrzynie to niewypał i jak najdalej od tej serji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałbym się dowiedzieć jaką pojemność silnika ma ciągnik massey ferguson 3080, jestem na kupnie i nie wiem co wybrać, 3070 czy 3080. 3070 ma pojemność silnika 3800 i 4 cylindry a nie wiem właśnie jaką ma pojemność 3080 bo cylindrów ma 6. Co byście polecili, który mniej spali? Pola mam 25h, sporo przejazdów i ziemie są ciężkie. Proszę pisać co sądzicie

 

zdecydowanie 3080 mimo ze ma prawie 6l pojemnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wymieniał w swoim MF serii 3xxx pompę hydrauliczną? Czy jest to skomplikowane i ile czasu zajmuje taka wymiana? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przymierzam się od dłuższego czasu do wymiany pompy dzwoniłem po kilku sklepach cena za taką pompę to ok1600 zł Rexrotha (jak narazie najatrakcyjniejsza oferta).

Aha co do problemu z ogrzewaniem w moim MF - na wysokich obrotach silnika w kabinie jest ciepły nadmuch - przypuszczam że jest coś nie tak z termostatem, bo wskaźnik temp minimalnie tylko się unosi (a latem dochodził do zielonego). Ot taka informacja.

 

pozdrawiam i czekam na wskazówki związane z wymianą pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś przerobił układ hydrauliczny żeby można jednocześnie kożystać z wyjść zewnętrznych i podnośnika.Jeżeli tak to w jaki sposób.

doluz rozdzielacz od ursusa i problem z glowy

jak chcesz czegos lepszego zaloz rozdzielacz elektryczny mozesz go wtedy urzywac z wlacznika takiego jak od swiatel koszt ok 1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto wymieniał w swoim MF serii 3xxx pompę hydrauliczną? Czy jest to skomplikowane i ile czasu zajmuje taka wymiana? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przymierzam się od dłuższego czasu do wymiany pompy dzwoniłem po kilku sklepach cena za taką pompę to ok1600 zł Rexrotha (jak narazie najatrakcyjniejsza oferta).

Aha co do problemu z ogrzewaniem w moim MF - na wysokich obrotach silnika w kabinie jest ciepły nadmuch - przypuszczam że jest coś nie tak z termostatem, bo wskaźnik temp minimalnie tylko się unosi (a latem dochodził do zielonego). Ot taka informacja.

 

pozdrawiam i czekam na wskazówki związane z wymianą pompy

podaj o jaki traktor ci chodzi i najlepiej nr fabr bo 3xxx to oznacza 4 rozne warianty ukladow hydraulicznych i w zwiazku z tym nie wiadomo jak ci pomoc

pompe wymienia sie niezwykle zadko moze byc tak ze ja zalozysz a nie bedzie poprawy przed tak znaczna inwestycja wazne jest by sprawdzic cicnienia w calym ukladzie hydrauliki by nie podmoczyc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MF 3080 oczywiście a pompę chcę wyciągnąć i zawieźć do pobliskiego zakładu - hydrauliki siłowej tam mi ją dokładnie sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslcie sobie co chcecie ala jezeli uważacie co niektórzy że skrzynie w MF serji 3*** nie sa awaryjne to niewiecie co piszecie poprostu zamało co niektórzy widzieli pisząc takie bzdury te skrzynie to niewypał i jak najdalej od tej serji

przykro mi zes na taka padake trafil ale pewnie byl btani wiec b dobry

 

nie wiesz co mowisz 3***seria zadbana(ma olej i wymieniany byl filtr raz na dwa lata) robi 10tys mth do 12tys mth potem wymieniasz lozyska koszt 1200zl i jedziesz nastepne 4-6tys potem wszystkie hamulce synchr koszt 4 tys i dalej jazda

wiekszosc uzywanych maszyn przyjechala do tego kraju uszkodzona i nikt ich nie naprawil dopiero kiedy cos sie zmielilo to zlitowali sie nad technika a ze czesci nie sa tanie (bo jakby byly to niemcy angole czy inni by ich nie sprzedawali) i brak fachowcow to remonty robia ludzie w sposob taki np. brak smarowania zatarl sie synchro wymieniaja synchro i dziwia sie ze za chwile maja ten sam problem

problem jest w tym ze jak tu koledzy sie wypowiadaja co to za traktor co sie zastanawiac bo ursus czy zetor to wsiadasz i jedziesz .

tylko ze ursus czy zetor to 4 -5 remontow rocznie a stare mf jeden na 4 lata

pozdro

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MF 3080 oczywiście a pompę chcę wyciągnąć i zawieźć do pobliskiego zakładu - hydrauliki siłowej tam mi ją dokładnie sprawdzą.

tak napewno ci sprawdza ile daje cisnienia

ale ile daje oleju to juz nie bo skad by to mogli wiedziec ?

9na 10 pomp oddawanych do zakladow tzw. regeneracji wraca z nieznaczna poprawa za 500-1000 zl po czym i tak mamy ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy można naprawić cieknącą pompę wodną w MF 3120. Chodzi mi o wymiane reperaturki czy będę musiał kupić nową pompę?

reperaturka powinna pasowac od 255 musisz ja tylko zakladac na prasie bo wciskajac mlotkiem ja uszkodzisz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslcie sobie co chcecie ala jezeli uważacie co niektórzy że skrzynie w MF serji 3*** nie sa awaryjne to niewiecie co piszecie poprostu zamało co niektórzy widzieli pisząc takie bzdury te skrzynie to niewypał i jak najdalej od tej serji

przykro mi zes na taka padake trafil ale pewnie byl btani wiec b dobry

 

nie wiesz co mowisz 3***seria zadbana(ma olej i wymieniany byl filtr raz na dwa lata) robi 10tys mth do 12tys mth potem wymieniasz lozyska koszt 1200zl i jedziesz nastepne 4-6tys potem wszystkie hamulce synchr koszt 4 tys i dalej jazda

wiekszosc uzywanych maszyn przyjechala do tego kraju uszkodzona i nikt ich nie naprawil dopiero kiedy cos sie zmielilo to zlitowali sie nad technika a ze czesci nie sa tanie (bo jakby byly to niemcy angole czy inni by ich nie sprzedawali) i brak fachowcow to remonty robia ludzie w sposob taki np. brak smarowania zatarl sie synchro wymieniaja synchro i dziwia sie ze za chwile maja ten sam problem

problem jest w tym ze jak tu koledzy sie wypowiadaja co to za traktor co sie zastanawiac bo ursus czy zetor to wsiadasz i jedziesz .

tylko ze ursus czy zetor to 4 -5 remontow rocznie a stare mf jeden na 4 lata

pozdro

 

 

pozdro

Tylko całe szczescie ze ja 3*** niemam i nigdy go nie kupie moge porownac starszą serje 2*** jak wiesz to stare ciągniki ale skrzynie mają o niebo lepsze niedozdarcia wiec niewiesz co piszesz bo 3*** mają małowytrzymałe skrzynie i taka jest prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Irzyk Wystarczy poczytać wcześniejsze posty mirona zeby nie posądzać go o nieznajomość ciagników serii 30xx. Jeśli nie najbardziej to jest jednym z lepiej znających sie na tych ciagnikach z tego forum.

Tobie to trzeba tylko pogratulować udanych ciagnikow bo jesteś jednym z niewielu zadowolonych użytkowników tej serii.Sam miałem 3070 i oczywiście fajny ciagnik ale z daleka .I jak pisze biały2005

  • nigdy nie chce go widziec na podwórku

J

Ja posadzam bialego o nie znajomosc ciagnikow tej serii nie mirona . A ty tylko tez z legend znasz ten ciagnik...

Nie z legęd tylk jak mówiłem miałem 3070 i więcej czasu spędziłem przy remoncie niz w polu. Jak pisze miron oczywiście że każdy ciagnik sie psuje ale ten wybitnie.Jak już pisałem jakiś czas temu te ciagniki z lat 87-92 mają wadliwe skrzynie a dokładnie sa wykonane ze słabych materiałów a jest to informacja od głównego przedstawiciela MF na Polske czyli korbanków .Później podobno zmienili producenta skrzyń.Inna sprawa że większość ciągników które trafiają do polski mają przebieg tak jak na liczniku czyli 4500-6500tyś tylko trzeba dodać 1 z przodu czyli 14500tyś'mtg tak ze te ciagniki nadaja sie odrazu do remontu.Oczywiście ciagniki innych marek też sa sprowadzane do polski z takim samym przebiegiem i jakoś niema takich problemów z nimi jak z tymi nieszczesnymi 30xx.

 

Naprawiales ten ciagnik 3070 czy go psules? bo ile razy mozna to samo robic? kupiles ksiazke napraw lub chociaz katalog czesci? czy jestes takim fachowcem ze takie glupoty ja 1000 stronowa ksiazka napraw to jest dla debili??

Tak mysle ze Korbanki maja MF od 2000 roku to chyba nie sprzedawali tych z 90czy 80 lat? jakich ciagnikow uzywanych jest najwiecej?

Jd dutz fend mf?

kup jd 90 lata 80 wyeksploatowanie dutz ? agrotron porazka dx? loteria

jak tam zbiesi sie skrzynia to inwestycja 4x drozsza niz mf

silnik mf 2000tys dx 12000tys

poco pisac glupoty jak sie nie ma o nich pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ferguson za poparcie widocznie wszyscy maja pech do tych ciagnikow a ja jako jedyny nie bo jedzilo mi sie bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...