Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:31 Sro 17 Wrz 2014

Kukurydza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 97, 98, 99  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EppS.

PostWysłany: 19:56 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
jakich używacie herbicydów w kukurydzy? ja stosowałem mocarz + innovate za 150zł/ha, ale tak sobie teraz liczę i maister wychodzi (bez adiuwanta) w zależności od dawki 140-175zł/ha jakie on ma wady poza brakiem eliminacji takich chwastów jak: rdesty, powój polny, bylica pospolita?

Co było nie tak z tą mieszanką? U mnie Shado + Inovate idealnie czysto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marbar

PostWysłany: 19:09 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, Guardian wycofany, czy się myle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
henio2

PostWysłany: 18:56 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Guardian Complet 3 litry i czysto Cool
Powrót do góry
rosPlock

PostWysłany: 16:42 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narval 040 SC 1,3l/ha + Aminopielik super464sl 0,6l/ha - faza 3-4 liścia
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 15:52 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakich używacie herbicydów w kukurydzy? ja stosowałem mocarz + innovate za 150zł/ha, ale tak sobie teraz liczę i maister wychodzi (bez adiuwanta) w zależności od dawki 140-175zł/ha jakie on ma wady poza brakiem eliminacji takich chwastów jak: rdesty, powój polny, bylica pospolita?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:29 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie w2 tym przypadku to nie jest tylko plus i minus. Dla tego jest ten wzór. Nie będę ci go tłumaczył, chociaż to tylko matematyka na poziomie szkoły średniej.
Co do koloru brązowego to nie jest wina operatora suszarni, chyba że nagrzał ziarno do 150oC. Przy zbyt dużej wilgotności, przy wysokim nawożeniu azotowym albo po długotrwałych opadach w ziarnie podczas nagrzewania następuje karmelizacja cukrów. Nie wpływa to na jakość ziarna ani jego strawność (są na to badania), ale wygląd jest mniej atrakcyjny.
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 09:02 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie ubytków w suchej masie podczas suszenia to dużo zalezy od temperatury powietrza suszacego czym wyższa tym ubytek wyższy ale czas suszenia niższy/coś za coś/.następny czynnik to na jakim etapie dojrzałoćsi technologicznej jest ziarno kukurydzy przed i po tym terminie ubytki się zwiększają,nastepnym czynnikiem jest jakość koszenia odpowiednie ustawienie kombajnu/ziarno musi być całe nie pomiażdżone nie pobite /. Widziałem ziarno które z suszarni wychodzi koloru kawy/brązowe/ubytki suchej masy max/wina techniki suszenia -mała wiedza operatora/.Mówię tu o ubytkach ponad ilością odparowanej wody bo tu plus mimus równa się zero.Tak więc można przyjąc w przedziale 2-5 % biorąc pod uwagę między innymi to co wymienilem powyżej są jeszcze inne ale to już inna szkoła jazdy.Perfekcji nigdy nie osiągniemy.
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 07:56 Czw 31 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda ale te ubytki to chyba suma wody +odebrane zanieczyszczenia+odebranie częśc rozkryszu . Ja nic nie odbieram tylko suszę.Odnośnie kosztów suszenia to masz rację ,suszę słomą mam nadwyżkę własnej gdybym musiał ją kupić kalkulacja chyba bała by inna i pewnie wynosiła by około 6 zł za tonoprocent
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 22:03 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja tabela jest taka sama, może trochę dokładniejsza bo ma jedo miejsce po przecinku więcej.
Im większa wilgotność tym większy ubytek "masy stałej" przy suszeniu 43% do 14% ubytek powinien być 29% a w rzeczywistości jest około 34%. Im suchsza tym rzeczywista waga suchej jest bliższa teoretycznemu ubytkowi. Susząc 24% do 14% ubytek powinien być 10% a jest 12%.
Sprawdzone teoretycznie i praktycznie. Cool
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:56 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4,5zł/t/% ? rozumiem, że to na słomie (jaki masz piec i suszarnię?), na OO ciężko jest zejść do tego poziomu z samym kosztem paliwa, nie wspominając o amortyzacji, prądzie i robociźnie
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 21:24 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja suszyłem z 43% do 14% biorąc po 130 zł za tonę i dla mnie był to niezły interes nie wiem dla kogo nabjiacie kabzę albo ten ktoś co suszy nie ma sumienia i wykorzystyje rolników a waga końcowa to różnica między mokrą a suchą wynosi -.procenty odparowanej wody plus 2%.Sprawdzono praktycznie ważąc mokrą a nastepnie suchą.
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:45 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.storol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=106:kukurydza-orientacyjna-tabela-skupu

coś takiego? nie ma pasuje mi tylko wskazany pod tą tabelą wzór, ale jaki jest średni poziom zanieczyszczeń usuwanych przez suszarnię?

zakładając, że za 30% kukurydzę dostanę 500zł to nawet przy koszcie suszenia 100zł/t (6zł/t/%) to zostaje mi z tony 814kg (minus zanieczyszczenia?) cena wyższa niż 737zł/t gwarantuje rentowność takiego przedsięwzięcia, dla 9zł/t/% to już 800zł/t, natomiast dla 15zł/t/% to już 900zł/t/%
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 20:16 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są specjalne tabele, nie trzeba ameryki odkrywać.
jak chcesz to wyśle ci na pr
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 19:32 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma ktoś z Was dane dotyczące ubytków masy ziarna przy suszeniu z uwzględnieniem

zastanawiam się jak szybko oszacować jakiej cenie kukurydzy suchej odpowiada dana cena oferowana za kukurydzę mokrą, przy danym koszcie suszenia macie pomysł na algorytm?
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 10:16 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Zwalczanie chwastów Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś stosował doglebowo Adengo 315 SC proszę o opinie oparte na własnych obserwacjach
Powrót do góry
rafaello3

PostWysłany: 00:15 Sro 30 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
Polskie Młyny kontraktują kukurydzę na bioetanol zakład mają w Nysie i mi wstępnie proponują 500zł/t (400km to odległość, czyli im bliżej Głębinowa tym wyższa cena, ale nawet u mnie jeszcze spokojnie mogliby dołożyć z 30-40zł/t),

Lechpol na razie ewentualnie jest skłonny zabezpieczyć suchą 850-870zł/t - transport,

pozostali nabrali wody w usta

To słaba ta lista ,jak na dzisiaj Sad .Trzeba szukać lepszego kupca Wink najlepiej na miejscu Very Happy A jest taki potentat u mnie Very Happy .
Powrót do góry
flamenko

PostWysłany: 22:21 Wto 29 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolega pryskal wingiem w ubieglym roku.
Powrót do góry
Pgroup

PostWysłany: 22:11 Wto 29 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kukurydza będzie w cenie - pewnie na poziomie 700-800 sucha i 400-500mokra. Tak szybko USA i południe EU nie odbuduje zapasów, a popyt jest. Import z ameryki południowej może obniżyć cene, tam żniwa trwają. A tak na prawdę to nie wiemy jaki będzie nadchodzący sezon - dużo zależy od pogody.

powiedzcie zna ktoś z Was srodek WING P? (doglebówka w kukurydzy)
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 12:17 Wto 29 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskie Młyny kontraktują kukurydzę na bioetanol zakład mają w Nysie i mi wstępnie proponują 500zł/t (400km to odległość, czyli im bliżej Głębinowa tym wyższa cena, ale nawet u mnie jeszcze spokojnie mogliby dołożyć z 30-40zł/t),

Lechpol na razie ewentualnie jest skłonny zabezpieczyć suchą 850-870zł/t - transport,

pozostali nabrali wody w usta
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 08:09 Wto 29 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie tego gwałtownego wzrostu sprzedaży nasion sądzę że to w duzej mierze chwyt martekingowy ze strony dystrybutorów nasion by nakrecić koniunkturę a rolnicy połkneli haczyk/nasiona się kończą więc się spiesz z kupnem/Na początku grudnia był u mnie przedstawiciel KWS namawiał namolnie na zakup ich nasion argumetując to j.w.U mnie odmiany KWS sie nie sprawdziły-totalna porażka.
Powrót do góry
panborys

PostWysłany: 22:55 Pon 28 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pgroup napisał:
kukurydza kukurydza - a jak kukurydza poleci o beda płakać. Jak zawsze u nas - jak coś się opłaca to każdy sieje, sadzi. Cena leci to każdy przerzuca się na coś innego. Zostają tylko wytrwali. Ja sieje kiszonkowe to inna bajka. A co do popytu na nasiona w tym roku - to raczej nie wierze w 2-3 krotną sprzedaż nasion bo tyle to ich nie ma na rynku Smile.

cena kukurydzy w tym roku była u nas wysoka tylko dlatego, że na świecie susza była m.in. Węgry, Ameryka. Gdyby nie to na światowych rynkach cena była by inna i w Polsce przy tak rekordowym areale cena oscylowała by w granicach200-300zł za tonę mokrej nikt nie dałby po 500 do 600zł za mokrą. Kto siedzi w kukurydzy od wielu lat to może potwierdzić( rok 2006 lub 2007 nie pamiętam) mokra po 200zł chodziła i jeszcze problem był sprzedać.
Powrót do góry
marbar

PostWysłany: 22:22 Pon 28 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie takich co zasiali 100% areału kukurydzy? Bo ja nie. Czym my w wlkp mielismy przesiać rzepak pszenice, jeczmien pszenżyto? Jęczmieniem jarym? A jak dało coś jakieś pieniądze to co? Lepiej tego nie siać bo ci biedni co pokupowali rotory suszarnie i całą reszte przypadkiem zubożeją?
Co się martwicie, jestescie w tym od lat to dobrze, jak w tym roku dostane po dupie to zostane przy rzepaku pszenicy jeczmieniu pszenżycie i zycie...

Ludzie ze swojej branzy zawistni, a mowią na "mieszczuchów"
Powrót do góry
Pgroup

PostWysłany: 19:41 Pon 28 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kukurydza kukurydza - a jak kukurydza poleci o beda płakać. Jak zawsze u nas - jak coś się opłaca to każdy sieje, sadzi. Cena leci to każdy przerzuca się na coś innego. Zostają tylko wytrwali. Ja sieje kiszonkowe to inna bajka. A co do popytu na nasiona w tym roku - to raczej nie wierze w 2-3 krotną sprzedaż nasion bo tyle to ich nie ma na rynku Smile.
Powrót do góry
Agricurtor

PostWysłany: 16:39 Pon 28 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas to znaczy w krainie białych niedzwiedzi to chyba wszyscy sieją tylko kukurydzę na nasiona.Gdzie by tylko ucho przyłożyć to słyszę Kukurydza,Kukurydza to się robi chore.
Powrót do góry
henio2

PostWysłany: 09:16 Pon 28 Sty 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisał:
przez dziwny zbieg okoliczności kukurydza dała godziwy zarobek już drugi sezon pod rząd, niektórzy sprzedawali kukurydzę już po 100zł/t i więcej w tę uprawę nie wejdą, natomiast w ubiegłym sezonie każda uprawa gwarantowała rentowność i to rekordową, więc należy zabezpieczyć rozsądną cenę i spać spokojnie
No i nakręca ceny ziemi bo za byle piach 6 klasa wołają 30 tysięcy Twisted Evil ale długo to nie potrwa Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 97, 98, 99  Następny
Strona 19 z 99

Skocz do: