Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Irzyk Wystarczy poczytać wcześniejsze posty mirona zeby nie posądzać go o nieznajomość ciagników serii 30xx. Jeśli nie najbardziej to jest jednym z lepiej znających sie na tych ciagnikach z tego forum.

Tobie to trzeba tylko pogratulować udanych ciagnikow bo jesteś jednym z niewielu zadowolonych użytkowników tej serii.Sam miałem 3070 i oczywiście fajny ciagnik ale z daleka .I jak pisze biały2005

  • nigdy nie chce go widziec na podwórku

J

Ja posadzam bialego o nie znajomosc ciagnikow tej serii nie mirona . A ty tylko tez z legend znasz ten ciagnik...

Nie z legęd tylk jak mówiłem miałem 3070 i więcej czasu spędziłem przy remoncie niz w polu. Jak pisze miron oczywiście że każdy ciagnik sie psuje ale ten wybitnie.Jak już pisałem jakiś czas temu te ciagniki z lat 87-92 mają wadliwe skrzynie a dokładnie sa wykonane ze słabych materiałów a jest to informacja od głównego przedstawiciela MF na Polske czyli korbanków .Później podobno zmienili producenta skrzyń.Inna sprawa że większość ciągników które trafiają do polski mają przebieg tak jak na liczniku czyli 4500-6500tyś tylko trzeba dodać 1 z przodu czyli 14500tyś'mtg tak ze te ciagniki nadaja sie odrazu do remontu.Oczywiście ciagniki innych marek też sa sprowadzane do polski z takim samym przebiegiem i jakoś niema takich problemów z nimi jak z tymi nieszczesnymi 30xx.

 

Naprawiales ten ciagnik 3070 czy go psules? bo ile razy mozna to samo robic? kupiles ksiazke napraw lub chociaz katalog czesci? czy jestes takim fachowcem ze takie glupoty ja 1000 stronowa ksiazka napraw to jest dla debili??

Tak mysle ze Korbanki maja MF od 2000 roku to chyba nie sprzedawali tych z 90czy 80 lat? jakich ciagnikow uzywanych jest najwiecej?

Jd dutz fend mf?

kup jd 90 lata 80 wyeksploatowanie dutz ? agrotron porazka dx? loteria

jak tam zbiesi sie skrzynia to inwestycja 4x drozsza niz mf

silnik mf 2000tys dx 12000tys

poco pisac glupoty jak sie nie ma o nich pojecia

 

NIgdzie nie pisałem ze cały czas to samo robiłem.Ale jeśli zrobiłem jedna ,drugą ,trzecią rzecz i nadal było kilka do zrobienia to w końcu dałem sobie spokój tym bardziej że dowiedziałem sie że te skrzynie są poprostu wadliwe i zeby jeździć tym ciagnikiem to na dobrą sprawe trzeba całą skrzynie wymieniać.To z góry dziekuje za taki interes.Nie mówie ze wszystkie MFy sa do d*** ale seria 30xx niestety tak.Jakoś użytkownicy ciagników innych marek nie maja takich problemów z którymś z podzespołów ciągnika jak posiadacze 30xx.Zresztą nie będe wałkował tego tematu 10 razy.

Ty zajmujesz sie remontami tych ciagników? i zależy ci na tym aby rolnicy kupowali te złomy a jak co nawali to wtedy do ciebie po pomoc? Ja nie odważe sie nikomu polecić tego ciagnika zeby nie miec później nieprzyjemnych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardens

prosze cie nie pisz o ciagniku ktorym nie jezdziles, ok i nie znasz wiec wypowiedz sie na inne tematy a nie na temat skrzyni biegow, a ferguson ma racje ze kup JD z 90 rocznik i ze 10000 tys mtg to sie dowiesz co to klopoty i drogie czesci . Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem

to czemu calej nie wymieniles, bo wnioskuje ze bys znowu wymienil na wadliwa czy ktos moze napisac ze po wymianie skrzynia w MF 3*** robil ja jeszce raz przaz 10 tys, mtg. Erden jak tak to podaj przylkad a i pisze do wszystkich piszcie jak w nowej skrzyni wam cos padlo bo ja nie slyszalem by sie cos takiego stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem

to czemu calej nie wymieniles, bo wnioskuje ze bys znowu wymienil na wadliwa czy ktos moze napisac ze po wymianie skrzynia w MF 3*** robil ja jeszce raz przaz 10 tys, mtg. Erden jak tak to podaj przylkad a i pisze do wszystkich piszcie jak w nowej skrzyni wam cos padlo bo ja nie slyszalem by sie cos takiego stalo.

Najprosciej wymienić skrzynie na nową tylko powiedz ile taka skrzynia kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mardens

prosze cie nie pisz o ciagniku ktorym nie jezdziles, ok i nie znasz wiec wypowiedz sie na inne tematy a nie na temat skrzyni biegow, a ferguson ma racje ze kup JD z 90 rocznik i ze 10000 tys mtg to sie dowiesz co to klopoty i drogie czesci . Wiec nie wprowadzaj ludzi w blad ok.

Koleszko drogi ja nie wprowadzam nikogo w błod ale jezeli twierdzisz ze są to dobre skrzynie w 3*** to przestan takie bajki pisac poczytaj posty urzytkownikow tych ciągników, popytaj mechanikow jakie skrzynie najcześciej robili ja moge dać tobie namiar do kilku mechaniorów co znają kazdy tryb w tej skrzyni i czym sie zachwycasz to własnie ty wprowadzasz ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Posiadam:

Katalogi części do:

-większości modeli ciągników Massey Ferguson (np. całej serii 30 __ ,np. 3060,3080 itd.)- jak potrzebujesz-zapytaj a ja zobacze czy mam. (Są niestety po angielsku)]

-instrukcja obslugi ciagnikow MF seria 30xx (niestety po francusku)

 

-instrukcja obsługi i katalog czesci oraz instrukcja napraw do ciagnika Ursus MF255 (po polsku)

-inst napraw i katalog MF235

 

Jeśli ktoś chce , oto mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić MC 3060. W jakim pługu będzie śmigał? Znajomy ma Kvernelanda

4-roskibowego i widze ze sobie bardzo dobrze w nim radzi. Napiszcie czy macie podobne zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo06 - zalezy jaką masz ziemie. Ja mam MF 3080 i narazie mam pług 3 skibowy obracany, na ciezkiej ziemi mozna wyczuć ze zaczyna sie dusić, a na lekkiej jeszcze jedna spokojnie moglby pociagnąć. Zalezy tez od szerokosci skiby, od glebokosci orki itd.. Ja w swoim pługu mam mozliwosc doczepienia jednej skiby i wlasnie mysle o tym zeby sobie dokupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten pług znajomego nie jest obracany:P ale jest duży ok. 40 cm/skibe (o ile dobrze pamietam to stanadrowo chyba jest 38). Ziemie poza niewielkimi kawałkami mam raczej lekkie. Jeśli chodzi o pług obracalny to raczej o nim nie myśle bo do takiego 3060 to pewnie niewielki 3-skibowy, a chciałbym żeby taki ciągnik troszke szybciej orał niż C-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam MF 255 i powiedzcie mi co moze byc przyczyna tego ze podnosnik opuszcza nawet w trakcie jazdy??? Czy to jest wina pompy czy moze moglo uszkodzic sie cos innego??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam na oku MF 3070 z 1993 roku za 40000zł, piszecie wszyscy żeby się tego nie chytać, co mam robić? co zamiast tego w tych samych pieniądzach i z podobnymi parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ty sprzedajesz i kto ci placi za te glupoty ale jednego nie zmienisz zebys nawet na stronie mf zainstalowal reklame JD czy dutza czy nh czy

mf jest w polsce najwiecej ze wszystkich zachodnich i tego nie zmienisz nigdy nawet nie otarles sie o taki traktor a jak ma go sasiad czy znajomy to i moze cie to wkurza ze on robi a ty nie mozna pisac idotyzmy tylko czemu na tym forum jest wiele takich wiesz rozrywkowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam na oku MF 3070 z 1993 roku za 40000zł, piszecie wszyscy żeby się tego nie chytać, co mam robić? co zamiast tego w tych samych pieniądzach i z podobnymi parametrami?

w uzywanym ciagniku nie wazna jest marka ani typ wazny jest stan i stopien wyeksploatowania ciagnik 3070 z roku 93 powinien miec 7000 mth przy tym stanie na masce powinna byc jeszcze orginalna nalepka nie przypalona przez temperature w 93 weszla do produkcji tzw wzmocniona skrzynia na mokrym sprzegle oraz dynashift wzmocniona hydraulika jezeli tak jest masz rorke po lewej stronie przy skrzyni zwroc uwage na przedni most na wieszaku nie powinno byc luzu skrec kierownica do konca silnik musi sie zaczac dusic pociagnij za wajche od kiprowania silnik musi spasc o 200 obr w dol podnies podnosnik z blotnika silnik musi pojsc 200 obr w dol przyjzyj sie zaczepowi nie daj sie zwiesc MF maja lepszy podnosnik od fendta nie moze byc pospawany zwroc uwage na podstawe kul nie powinno byc tam odkruszen,posluchaj silnika dobry silnik w mf chodzi bardzo twardo zaworowo jak chdzi miekko to jest do kapitalki przyjzyj sie kablom chwyc je w reke i zegnij jak schodzi izolacja lub sie lamie to ma 12-14 tys mth nadus sprzeglo bez stacyjki musi sie wlaczyc czerwona zielona jeszcze jedna z boku zapal traktor podnies i opusc podnosnik na wloczzanym opuszczaniu pokrec najwiegsza galka ehr lampki musza sie zapalac zkier zeg w gore nie zgodnie w dol zwoc uwage na czerwona lampke jak hydraulkia szczelna gasnie szybko lecz po wylaczeniu nie mrugnie szybko tylko po jakies 1 min wlacz walek wyjdz na zewnatrz posluchaj go na roznych obrotach przejedz sie w 1993 roku doszlo smarowanie dyfra nie powienien byc glosny podczas jazdy

podjedz pod drzewo wlacz i wylacz naped wlacz i wylacz blokade

z tylu lewa strona przy podnosniku masz szybkosci womu sprawdz czy dzialaja

siedzenie w 93 roku 98%mf ma siedzenie na powietrze sprawdz czy dziala wajcha z lewej strony fotela

kabina zobacz podsufitowke obejrzyj czy nie ma sladow wyciekow zaciekow itp sprawdz czy cieplo zimno dzial i czy wentylator dziala na wszystkich predkosciach obr jezeli jest klima wlacz stacyjke nie zapalaj ciagnika wlacz wentylator wlacz i wylacz klime musisz uslyszec stukniecie w silniku

nie kupuj ciagnika bez obcianikow (jest nic nie wart) i bez opon (kapke drogie) jezeli sie zdecydujesz to koniecznie zrob przeglad zmien wszystkie oleje i plyny i w pole

powodzenia

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam na oku MF 3070 z 1993 roku za 40000zł, piszecie wszyscy żeby się tego nie chytać, co mam robić? co zamiast tego w tych samych pieniądzach i z podobnymi parametrami?

w uzywanym ciagniku nie wazna jest marka ani typ wazny jest stan i stopien wyeksploatowania ciagnik 3070 z roku 93 powinien miec 7000 mth przy tym stanie na masce powinna byc jeszcze orginalna nalepka nie przypalona przez temperature w 93 weszla do produkcji tzw wzmocniona skrzynia na mokrym sprzegle oraz dynashift wzmocniona hydraulika jezeli tak jest masz rorke po lewej stronie przy skrzyni zwroc uwage na przedni most na wieszaku nie powinno byc luzu skrec kierownica do konca silnik musi sie zaczac dusic pociagnij za wajche od kiprowania silnik musi spasc o 200 obr w dol podnies podnosnik z blotnika silnik musi pojsc 200 obr w dol przyjzyj sie zaczepowi nie daj sie zwiesc MF maja lepszy podnosnik od fendta nie moze byc pospawany zwroc uwage na podstawe kul nie powinno byc tam odkruszen,posluchaj silnika dobry silnik w mf chodzi bardzo twardo zaworowo jak chdzi miekko to jest do kapitalki przyjzyj sie kablom chwyc je w reke i zegnij jak schodzi izolacja lub sie lamie to ma 12-14 tys mth nadus sprzeglo bez stacyjki musi sie wlaczyc czerwona zielona jeszcze jedna z boku zapal traktor podnies i opusc podnosnik na wloczzanym opuszczaniu pokrec najwiegsza galka ehr lampki musza sie zapalac zkier zeg w gore nie zgodnie w dol zwoc uwage na czerwona lampke jak hydraulkia szczelna gasnie szybko lecz po wylaczeniu nie mrugnie szybko tylko po jakies 1 min wlacz walek wyjdz na zewnatrz posluchaj go na roznych obrotach przejedz sie w 1993 roku doszlo smarowanie dyfra nie powienien byc glosny podczas jazdy

podjedz pod drzewo wlacz i wylacz naped wlacz i wylacz blokade

z tylu lewa strona przy podnosniku masz szybkosci womu sprawdz czy dzialaja

siedzenie w 93 roku 98%mf ma siedzenie na powietrze sprawdz czy dziala wajcha z lewej strony fotela

kabina zobacz podsufitowke obejrzyj czy nie ma sladow wyciekow zaciekow itp sprawdz czy cieplo zimno dzial i czy wentylator dziala na wszystkich predkosciach obr jezeli jest klima wlacz stacyjke nie zapalaj ciagnika wlacz wentylator wlacz i wylacz klime musisz uslyszec stukniecie w silniku

nie kupuj ciagnika bez obcianikow (jest nic nie wart) i bez opon (kapke drogie) jezeli sie zdecydujesz to koniecznie zrob przeglad zmien wszystkie oleje i plyny i w pole

powodzenia

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Panowie mam MF 255 i powiedzcie mi co moze byc przyczyna tego ze podnosnik opuszcza nawet w trakcie jazdy??? Czy to jest wina pompy czy moze moglo uszkodzic sie cos innego??? Pozdrawiam

pod kabina po prawej stronie sa dzwigienki od podnosnika zobacz czy sie nie obluzowaly jezeli nie sprawdz sprezyne gornego ciegla jak jest ok sposc olej i obejzyj filtr siateczkowy jakjest ok musisz zdjac podnosnik jest to trudne ale wtedy mozesz sprawdzic uszcelnienie tloka jak jest na nic masz przyczyne

pozdrawiam piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam na oku MF 3070 z 1993 roku za 40000zł, piszecie wszyscy żeby się tego nie chytać, co mam robić? co zamiast tego w tych samych pieniądzach i z podobnymi parametrami?

w uzywanym ciagniku nie wazna jest marka ani typ wazny jest stan i stopien wyeksploatowania ciagnik 3070 z roku 93 powinien miec 7000 mth przy tym stanie na masce powinna byc jeszcze orginalna nalepka nie przypalona przez temperature w 93 weszla do produkcji tzw wzmocniona skrzynia na mokrym sprzegle oraz dynashift wzmocniona hydraulika jezeli tak jest masz rorke po lewej stronie przy skrzyni zwroc uwage na przedni most na wieszaku nie powinno byc luzu skrec kierownica do konca silnik musi sie zaczac dusic pociagnij za wajche od kiprowania silnik musi spasc o 200 obr w dol podnies podnosnik z blotnika silnik musi pojsc 200 obr w dol przyjzyj sie zaczepowi nie daj sie zwiesc MF maja lepszy podnosnik od fendta nie moze byc pospawany zwroc uwage na podstawe kul nie powinno byc tam odkruszen,posluchaj silnika dobry silnik w mf chodzi bardzo twardo zaworowo jak chdzi miekko to jest do kapitalki przyjzyj sie kablom chwyc je w reke i zegnij jak schodzi izolacja lub sie lamie to ma 12-14 tys mth nadus sprzeglo bez stacyjki musi sie wlaczyc czerwona zielona jeszcze jedna z boku zapal traktor podnies i opusc podnosnik na wloczzanym opuszczaniu pokrec najwiegsza galka ehr lampki musza sie zapalac zkier zeg w gore nie zgodnie w dol zwoc uwage na czerwona lampke jak hydraulkia szczelna gasnie szybko lecz po wylaczeniu nie mrugnie szybko tylko po jakies 1 min wlacz walek wyjdz na zewnatrz posluchaj go na roznych obrotach przejedz sie w 1993 roku doszlo smarowanie dyfra nie powienien byc glosny podczas jazdy

podjedz pod drzewo wlacz i wylacz naped wlacz i wylacz blokade

z tylu lewa strona przy podnosniku masz szybkosci womu sprawdz czy dzialaja

siedzenie w 93 roku 98%mf ma siedzenie na powietrze sprawdz czy dziala wajcha z lewej strony fotela

kabina zobacz podsufitowke obejrzyj czy nie ma sladow wyciekow zaciekow itp sprawdz czy cieplo zimno dzial i czy wentylator dziala na wszystkich predkosciach obr jezeli jest klima wlacz stacyjke nie zapalaj ciagnika wlacz wentylator wlacz i wylacz klime musisz uslyszec stukniecie w silniku

nie kupuj ciagnika bez obcianikow (jest nic nie wart) i bez opon (kapke drogie) jezeli sie zdecydujesz to koniecznie zrob przeglad zmien wszystkie oleje i plyny i w pole

powodzenia

piotr

Kup sobie na zapas skrzynie biegow predzej czy puzniej itak siądzie ferguson ale bajki piszesz 3070 z 93 roku powinien miec 7000 mth naklejka nie przypalona ale jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ferguson za opinie i podpowiedzi, chciałbym się jeszcze dowiedzieć co to jest EHR i czy MF 3070 go posiada i czy może się on zepsuć, oraz ile kosztuje naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki ferguson za opinie i podpowiedzi, chciałbym się jeszcze dowiedzieć co to jest EHR i czy MF 3070 go posiada i czy może się on zepsuć, oraz ile kosztuje naprawa

Lepiej zapytaj go ile kosztuje naprawa skrzyni a EHR to elektryczne sterowanie podnosnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest zdanie o tym że MF jest najwiecej w PL a może powiedz dlaczego bo sa tanie jak barszcz, czasami tansze od zetorów. A moim zdaniem spowodowane jest to tym że czesto sie sypia i handlarze sciagaja kupione za grosze uszkodzone ciagniki( bo na zachodzienie opłaca sie naprawiac) podszykuj, naprawaia aby tylko klient do domu dojechał i zarabiaja na tym kase I dzieki temu moga tanio sprzedac. Oczywiscieto jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardens

czemu ty sie czepiasz, a ferguson ma racje 7000 mtg to jest minimum na 93 roczmik , op.....l sie od tych skrzyn , podaj konkret ok a nie bajki. I jak nie masz nic do napisania jakiejs porady czy spostrzezenia, to nie pisz bo uszczypliwosc i zlosciwosc na opinie innych , jak zauwazylem sa smutnym sensem twojego zycia. Wiec grzecznie prosze nie pisz juz na temat skrzyn w 30**. bo juz wszyscy wiedza ze sluszales ze ktos sprowadzil zlon uzytkowal go zle i mu sie popsul a za to wszystko wini tylko marke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze sie psują skrzynie w Mf to prawda bo widziałem MF 3095 z popsutą skrzynią ale inne marki też śa awaryjne. Widziałem deutza i fenda z rozwaloną skrzynią chociaż jest ich mniej na rynku niż MF. w fendach siadają często sprzęgła turbomatik a koszt naprawy teżnie jest mały. Wszystkia stare maszyny sie psują. A wg. mnia MF 30** to dardzo ładna i wygodna maszynka. Ci co narzekają na MF to większości ludzie którzy nie mieli MF lub kupili sobie jakiś inny ciągnik( np. fendt) i zapłacili za niego duże pieniądze a teraz im żal i wstyt że mają ciągnik starszy niż MF gorszy w wyposarzeniu więc jeśli coś nawali to o tym nie mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa ze mam MF-a tylko inną serje dwie serje ale o serji 3*** kazdy mądry słyszał ze do wspaniałych nie nalerzą kules fendta nie porownuj do MF-a a tym bardziej do 3*** Irzyk nic nato nie poradze ze te skrzynie sie sypią i bajek tutaj nie wypisuje wiem to bo widziałem kilka razy w serji 3*** nie powiedziałem ze to złomy ale skrzynie mają mało wytrzymałe i tego nie zmienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie że fendt to samo co MF ale za te same pieniądze to MF wydaje mi sie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra co powiecie o serii 61** bo osobiscie nie uzytkowalem tylko 81** wiec moze ktos kto SAM JEZDZIL taka seria niech cos napisze. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra co powiecie o serii 61** bo osobiscie nie uzytkowalem tylko 81** wiec moze ktos kto SAM JEZDZIL taka seria niech cos napisze. Z gory dzieki

Irzyk a czemu pytasz chcesz sobie takie modele kupić te maszyny to już inna bajka niemam do nich żadnych zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...