Skocz do zawartości
Gość erykol

Ciągniki MTZ Oraz Pronar i Belarus

Rekomendowane odpowiedzi

Może wystarczy wymienić zawór przeciążeniowy na nowy. Wydaje się jakby był zjechany i olej przepuszcza, przez co się grzeje. Podpowiedzcie jak się z tym uporać. Może jeszcze na starym roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wystarczy wymienić zawór przeciążeniowy na nowy. Wydaje się jakby był zjechany i olej przepuszcza, przez co się grzeje. Podpowiedzcie jak się z tym uporać. Może jeszcze na starym roku ?

 

Jeśli potrzebna jest ci większa wydajność hydrauliki - od nawet teoretycznej wydajności obecnej pompy - to musisz założyć większą pompę i tego nie przeskoczysz.

Zawór, po pierwsze sprawdzić ciśnienie otwarcia zaworu, bo być może wcale nie o niego chodzi. zawór musi przepuszczać bo od tego jest, oczywiście zależy jak . Jeśli założysz większą pompę to olej jeszcze bardziej będzie się grzał, choć w mtz z grzaniem oleju nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. TAK SOBIE CZYTALEM WASZE POSTY NA TEMAT ODPALANIA RUSKA I MAM PYTANIE? CZY ODPALALIśCIE GO KIEDYKOLWIEK PODłANCZAJąC AKUMULATOR BEZPOśREDNIO PRZY ROZRUSZNIKU? JAK NIE TO SPRUBUJCIE, U MNIE POMOGłO.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie: krótki przewód ma mniejszy opór. Pomaga tak samo jak : Magneton szybkoobrotowy, grzałka w bloku albo samostart w filtr.

Ciśnienie potrzebne mi jest do HDS a przy dłuższj pracy hałas na wyższych obrotach jest uciążliwy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel też zrywa, też miał z tym problem, wkręciliśmy zawór na maxa i nic, poprostu wymienił pompę i teraz tylko sobie pyrka na wolnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie czy w mtzetach z turbiną to są silniki jakieś wzmocnione czy też turbo można złożyć do każdego mtzeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprostu wymienił pompę i teraz tylko sobie pyrka na wolnych obrotach

Na jaką pompę wymienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godz pracy zaczyna słabiej podnosić i trzeba dodawać gazu, przez co olej się nagrzewa do jakichś 60 stopni. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem masz do kitu pompę,bo dopóki olej jest gęsty to pewnie jest ok, a jak się rozgrzeje to automatycznie jest też traci ciśnienie. A jak ci podnosi podnośnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak podłączyc czujnik poziomu paliwa w MTZ?są w nim 2piny do podlaczenia i pin masowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Juz kilka razy mi sie rozwalily krzyzaki na walku od przodu a sprzeglo nieraz slizga no i lozyska tez juz troche gonia.a dzis urwala sie podstawa sprzegla.Myslalem nad zalozeniem zamiast tej czesci pod silnikiem ze sprzeglem kawalek walu od zuka nowy typ zeby byla podstawa walu.No i tu pytanie.Czy mozna wywalic sprzeglo czy rozwali sie przod albo cos innego sie stanie?Chyba ze macie inna rade na ten walek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ?

Czy w nowym roku nadal mozna bedzie rejastrowac

Traktory z normom Euro 1?

Jakie jest roznica Euro 1 a Euro 2 [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie ?

Czy w nowym roku nadal mozna bedzie rejastrowac

Traktory z normom Euro 1?

[/b]

Podobno nie można już rejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś może wie czy w mtzetach z turbiną to są silniki jakieś wzmocnione czy też turbo można złożyć do każdego mtzeta?

 

Slyszałem że różnią sie tylko komorą spalania w tłoku i dawką paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Juz kilka razy mi sie rozwalily krzyzaki na walku od przodu a sprzeglo nieraz slizga no i lozyska tez juz troche gonia.a dzis urwala sie podstawa sprzegla.Myslalem nad zalozeniem zamiast tej czesci pod silnikiem ze sprzeglem kawalek walu od zuka nowy typ zeby byla podstawa walu.No i tu pytanie.Czy mozna wywalic sprzeglo czy rozwali sie przod albo cos innego sie stanie?Chyba ze macie inna rade na ten walek.

Ja w swoim mam bęz sprzęgła. jest zrobione na stałe. Każde sprzegło sie przydaje bez niego jest duże ryzyko i trzeba uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co kupiłeś nowy pływak a masz jeden przewód do wpięcia?

Podłącz go do tego pinu gdzie jak poruszasz pływakiem to będzie się poruszać wskazówka od poziomu. Jak czujnik jest w baku to zrób to metodą prób i błędów, nic się nie spali najwyżej wskaźnik pokaże max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jest jeden przewod,a przy plywaku 2 do wpiecia i 1 masa.a prad jest przy tym wskazniku czy trzeba na dole przy czujniku podlaczyc prad??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prąd jest doprowadzony do wskażnika i obwód zamyka się przez czujnik. Mase możesz dorobić dla pewności. A te dwa piny to jeden jest do wskaźnika a drugi do kontrolki rezerwy i ten zostawiasz nie podłączony.Też to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki bardzo "spóła" jutro sproboje tak podłaczyc i zobacze co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest może użytkownikiem ciągników KIOTI? Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ich temat. Ciekaw jestem jak sprawują się podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem posiadaczem mtz-a 80 mam klopoty z podnosnikiem sprawdzalem pompe okazalo sie ze jest w pozadku tak jak i silowniki i cala hydraulika problem polega na tym ze raz podnosi do samej gory a raz tylko troche nie wiem zmienilem olej dalem takze rozdzielacz do regeneracji po zamontowaniu klopt nadal sie pojawia.dodam jeszcze ze ciagnik jest z 93 roku jesli ktos mial moze podobna usterke i uporal sie z nia prosze o odpowiedz. Zgory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedmioletni chłopczyk spaceruje sobie chodnikiem w drodze do szkoly.

Podjezdza ciągnik. Kierowca otwiera dzwi i mówi :

- Wsiadaj to dam Ci 10 zlotych i lizaka !

Chlopczyk nie reaguje i przyspiesza kroku. Ciągnik powoli toczy sie za nim.

Znowu się zatrzymuje przy krawezniku ...

- No wsiadaj! Dam Ci 20 zlotych, lizaka i chipsy !

Chłopczyk ponownie kreci głowa i przyspiesza kroku ...Ciągnik nadal

powoli jedzie za nim. Znowu sie zatrzymuje ...

- No nie badz taki .. wsiadaj ! Moja ostatnia oferta - 50 zlotych, chipsy,

cola i pudelko chupa-chups !

- Oj odczep sie Tato! Kupiles MTZ-ta to musisz z tym życ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...