Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ubezpieczacie swoje rzepaki od przezimowania czy tylko od gradobicia i ile wychodzi za ubezpieczenia i gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CONCORDIA - ok. 90 zł/ ha przy założeniu 4 tony/ ha i 1000 zł/ tonę

 

Panowie - powiedzcie,czy dobrze dudkuję. Rzepak posiałem w terminie (23.08), odmiana - Callifornium, ilość wysiewu - 3,7 kg/ha (55-60 roślin/m2), przedplon - pszenica ozima. Oprysk na chwasty: PRONAP 3,0 l/ha + ALATRIF 2,0 l/ha - tego samego dnia co siew. Pod korzeń na orkę 400 kg Lubofosu pod rzepak + uzupełnienie azotu Mocznik 50 kg + uzupełnienie fosforu wg badań i zaleceń SChR - Supefosfat 60 kg. Ogólnie daje to 40 kg N, 65 kg P, 80 kg K, 70 kg S. Na początku października Horizon - 0,7 l/ha + Solubor + Bosfoliar.

Moje pytanie wiąże się z wiosennym nawożeniem. Myślałem, żeby na starcie dać 400 kg saletry a po jakiś dwóch tygodniach następne 200 kg. Co o tym sądzicie ??

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja redziłbym ci dać odwrotnie albo po równo. Chyba ze opóźnisz wysiew pierwszej dawki ale nie radziłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. potrzebuje do pracy inż 3 dane, które gdzieś zgubiłem tj liczbę rozgałęzień (pędów bocznych) , liczbe łuszczyn na pędzie głównym i liczbę łuszczyna na pędach bocznych u rzepaku. jeśli wiecie coś na ten temat lub znacie jakąś strone to będę wdzięczny. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mój rzepaczek siany 30.08 rozwijał sie bardzo ładnie i byl zielony, bez zadnych przebarwień. Od ok tygodnia dolne liscie zmieniają kolor na zólty. Co jest tego przyczyną? zapada w sen zimowy? czy jest to brak czegos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w tym roku nie zasiałem rzepaku szkoda

a druga szkoda ze go nie przechowałem

obecnie ponoć podpisuja kontarktacje do Niemiec 1500zł

a ponoć Chemirol nie radzi podpisywać mówił mi rolnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas był wczoraj gosciu i powiedział ze mozna podpisać kontrakty do niemiec po 1350zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzpaczek rośnie bardzo ładnie Siałem Diggera 4 kg na hektar ale ja mam słabsze ziemie troszku piachowate i z doswiadczenia wiem że tak dawka jest dobra Pod korzeń poszedł TOP BLEND bo taniej wychodził

NPK 5:20:20 +16CaO+2S Siałęm siwnikiem Amazone D4 i niech nikt nie mówie ze takimi siewnikami sie na da siać i że trzeba drogimi za 20 tysiączkó mój kosztował 5 i jest got piękne wschodzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też w tym roku nie skusiłem się na rzepak postaram się w następnym roku odrobić nieco straty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gościu teraz kupuje rzepak po 1300. Też mogłem przechować no ale człowiek zawsze mądry po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie u siebie śnieg? Aż mi się nie chce myśleć co się teraz dzieje na polu U mnie -15 w nocy zero śniegu i ten wiatr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ze 30 cm ale rzepaku niemam tez słyszałem ze skupuja do niemiec po 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest bardzo nieciekawie silne podmuchy wiatru i bardzo mało śniegu w nocy -12 .może wytrzyma jeszcze byle do niedzieli a potem ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas był wczoraj gosciu i powiedział ze mozna podpisać kontrakty do niemiec po 1350zł/t.
ale na jaki rzepak z ubiegłorocznych zbiorów jak miałeś do sprzedania czy z tych które będą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas był wczoraj gosciu i powiedział ze mozna podpisać kontrakty do niemiec po 1350zł/t.
ale na jaki rzepak z ubiegłorocznych zbiorów jak miałeś do sprzedania czy z tych które będą??

z tych które bedą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas był wczoraj gosciu i powiedział ze mozna podpisać kontrakty do niemiec po 1350zł/t.
ale na jaki rzepak z ubiegłorocznych zbiorów jak miałeś do sprzedania czy z tych które będą??

z tych które bedą.

to aż nie do uwierzenia że taka cena będzie, ciekawe na jakich warunkach ta umowa?? znasz więcej szczegółów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w miejscowości oddalonej odemnie o 20 km mają niemcy kupiony elewator wiec z odstawą nei bedzie tak żle, a wilgotność to do 7%, narazie nic wiecej nie mowił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...