Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie taniej to tylko wał korbowy mam przeszlifowany za 100 zł u znajomego, gdzie indziej szlif wału kosztuje 230 - 250 zł. A te ceny za zestawy naprawcze są aktualne. Jeżeli nie wierzycie to zapraszam na Podkarpacie lub w wyszukiwarce wpiszcie POM Tyczyn i zadzwońcie do sklepu z częściami. Sam teraz robię remont, te części co wcześniej wymieniłem kupiłem w tamtym tygodniu. Jeszcze zostało mi założyć głowice i pompę wtryskową i tylko odpalić.

A gdzie wołają 250zł za szlif w Tyczynie ?, ja szlifowałem wał Boguchwale za 109,80 + polerka wału i to nie było po znajomości a za robotę 800 zł normalnie cos koło 500 zł i nie jest to żaden pijaczek tylko mechanik z prawdziwego zdarzenia który na prawdę robi dobrze i wystawia na to papier o Tyczynie to ja różne rzeczy słyszałem jedni narzekają drudzy chwalą ja tam nie robiłem remontu i nie będę się wypowiadał. Nowy wał z ostrudy kosztuje chyba trochę więcej niż 750 zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynie taniej to tylko wał korbowy mam przeszlifowany za 100 zł u znajomego, gdzie indziej szlif wału kosztuje 230 - 250 zł. A te ceny za zestawy naprawcze są aktualne. Jeżeli nie wierzycie to zapraszam na Podkarpacie lub w wyszukiwarce wpiszcie POM Tyczyn i zadzwońcie do sklepu z częściami. Sam teraz robię remont, te części co wcześniej wymieniłem kupiłem w tamtym tygodniu. Jeszcze zostało mi założyć głowice i pompę wtryskową i tylko odpalić.

A jakie tuleje założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysiadła mi pompa hydrauliczna w 360 i zastanawiam się nad kupnem nowej ale tej tzw. wzmocnionej. jak dzwoniłem to mi powiedzieli że ona ma większą wydajność. a może ktoś mi dokładnie powiedzieć jaką ona ma wydajność i jaka jest jeszcze różnica między tą wzmocnioną a zwykłą pompą do 360. i czy się ją opłaca kupować skoro moja 60 chodzi całą zimę przy wycinaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio w RPT był artykuł o remoncie silnika c360 i jak dobrze pamiętam było coś koło 3 tys. za kapitalke razem z pompą wtryskową.

jednak nie 3 tys a 4 ale wszystkie podzezpoły nowe: wał, tuleje, tłoki, pompa olejowa, zawory, gniazda zaworów, i inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysiadła mi pompa hydrauliczna w 360 i zastanawiam się nad kupnem nowej ale tej tzw. wzmocnionej. jak dzwoniłem to mi powiedzieli że ona ma większą wydajność. a może ktoś mi dokładnie powiedzieć jaką ona ma wydajność i jaka jest jeszcze różnica między tą wzmocnioną a zwykłą pompą do 360. i czy się ją opłaca kupować skoro moja 60 chodzi całą zimę przy wycinaku

Z tą wzmocnioną pompą to mam wątpliwości, ponieważ obudowa jest identyczna co do wielkości, a więc i zębatki są tej samej wielkości, to co w takim układzie zwiększa wydajność oleju w niej O różnicy w wydajności nie pamiętam. Może ktoś wyjaśni mi moje wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w pompach wzmacnianych koła zębate są szersze i stąd ta rużnica w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już teraz kupiłem i faktycznie jest większa wydajność, zupełnie inaczej teraz hydraulika chodzi podnosi bardzo szybko, z tego co wyczytałem to ta wzmocniona pompa ma 35l/min ale mogę się mylić. tak akurat pisze na tabliczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te 35 litrów masz przy standardowych obrotach? kto jest producentem tej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już teraz kupiłem i faktycznie jest większa wydajność, zupełnie inaczej teraz hydraulika chodzi podnosi bardzo szybko, z tego co wyczytałem to ta wzmocniona pompa ma 35l/min ale mogę się mylić. tak akurat pisze na tabliczce

 

Mnie też czeka wymiana pompy,bo z tą co teraz siedzi to się robić nie da,ile cie kosztowała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mie akurat ta wzmocniona 370zł a zwykła kosztuje coś koło 220 albo troche więcej. a po regeneracji kosztuje około 120zł dokładnych cen nie znam ale się orientowałem ja akurat kupiłem tą wzmocnioną bo ma większą wydajność a moja 60 chodzi we wycinaku zimą więc raczej potrzebuje większą. a co do wydajności to faktycznie ma większą ponieważ wiele szybciej podnosi traktor i na małych obrotach, a nawet jak dyży ciężar to potrafiło mi zadusić traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jto jest producentem moge się mylić że 35 l ale tak wyczytałem z tabliczki która była umieszczona na pompie. ja się na tym aż tak nie znam więc z tą wydajnością moge się mylić wiem tyle co wyczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakich obrotach silnika w c 360 3p bedą na WOM obroty 540?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam alternatror do c 360 z regulatrorem wbudowanym już i ten kabelek co idzie do kontrolki to nie wiem jak on ma przechodzić przez stacyjkę ??? może ktoś mi pomoże bo nie wiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam alternatror do c 360 z regulatrorem wbudowanym już i ten kabelek co idzie do kontrolki to nie wiem jak on ma przechodzić przez stacyjkę ??? może ktoś mi pomoże bo nie wiem:)

 

poprostu na drodze kabla do stacyjki podepnij kontrolkę ładowania tak aby prąd przechodził przez nią(tzn wchodził jednym biegunem a wychodził drugim bez podłączania żarówki do masy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam alternatror do c 360 z regulatrorem wbudowanym już i ten kabelek co idzie do kontrolki to nie wiem jak on ma przechodzić przez stacyjkę ??? może ktoś mi pomoże bo nie wiem:)

 

poprostu na drodze kabla do stacyjki podepnij kontrolkę ładowania tak aby prąd przechodził przez nią(tzn wchodził jednym biegunem a wychodził drugim bez podłączania żarówki do masy)

 

tu masz narysowane jak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afa78fb0cc05ebf3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam ksiazki do C360

 

Instrukcje obsługi , napraw i katalog czesci

 

 

jesli ktos potrzebuje, prosze pisac na maila:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ulan robisz burdel z tymi twoimi katalogami pisz w katalogach a nie wszędzie
A po co głupiemu tłumaczysz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko- swego czasu była tu rozmowa na temat kosztów robocizny. Gośc robił mi ostatnio skrzynie biegów. Kapitalny remont - łożyska wodziki wałki koła zebate po prostu szybko. Gosć przyjechał przywiózł wózki skrzynie wymontował potem zamontował oprócz tego zrzucilismy przy okazji podnośnik żeby skasować luz na tym wałku który wchodzi do tylnego mostu. Skasował w sumie 700 zł. Dużo to czy nie. Jakie jest wasze zdanie. Mechanik jest pierwsza klasa to mu trzeba przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko- swego czasu była tu rozmowa na temat kosztów robocizny. Gośc robił mi ostatnio skrzynie biegów. Kapitalny remont - łożyska wodziki wałki koła zebate po prostu szybko. Gosć przyjechał przywiózł wózki skrzynie wymontował potem zamontował oprócz tego zrzucilismy przy okazji podnośnik żeby skasować luz na tym wałku który wchodzi do tylnego mostu. Skasował w sumie 700 zł. Dużo to czy nie. Jakie jest wasze zdanie. Mechanik jest pierwsza klasa to mu trzeba przyznać.
Cennik tez ma pierwsza klasa Ile czasu mu to zajęło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie trzymał od zeszłego tygodnia a ile z nią robił to nie mam pojecia nie siedziałem u niego w garażu. Na pewno nie grzebał z nią cały czas bo jeszcze gdzieś tam pracuje. Co do jakości jego roboty nie mam zastrzeżeń bo nigdy nic nie spartaczył ale z ta cena to dzisiaj mi się zdaje że troszke przesadził. Tak mnie jeszcze nigdy nie złoił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...