Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:18 Nie 23 Lis 2014

Wszystko o Ursus C-360
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 183, 184, 185  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawoln

PostWysłany: 07:49 Czw 30 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
salmon napisał:
Panowie, nie mieszajcie ludzom w głowach, 16,5:1 czy 17:1 to stopień sprężania a nie ciśnienie... Ciśnienie sprężania zwykłej 60-ki to około 30 atm...

To powiedz mi czym się różni stopień sprężania od ciśnienia sprężania?????

Stopień sprężania to stosunek maksymalnej objętości (jak tłok jest w dolnym zwrotnym położeniu) do minimalnej objętości (gdy tłok jest w górnym zwrotnym położeniu)
Ciśnienie sprężania jest to siła jaka działa na powierzchnię w momencie gdy tlok jest w górnym zwrotnym położeniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Macin2

PostWysłany: 00:24 Czw 30 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salmon napisał:
Panowie, nie mieszajcie ludzom w głowach, 16,5:1 czy 17:1 to stopień sprężania a nie ciśnienie... Ciśnienie sprężania zwykłej 60-ki to około 30 atm...

To powiedz mi czym się różni stopień sprężania od ciśnienia sprężania????? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
plug_90

PostWysłany: 20:27 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możliwe że to od filtra ..... mój sąsiad nie czyścił tego filtra przez 2 sezony i silnik do kapitalki :/:/ a to takie proste go wycziścić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukano

PostWysłany: 19:41 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jesli filtr powietrza jest zapchany to 60 bedzie dymic na czarno cały czas i bedzie słabsza Question Question
Powrót do góry
KamilC360

PostWysłany: 19:07 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie dokładne Ciśnienie sprężania 26 ÷ 30 kG/cm2
http://www.hewal.com.pl/param360.html
Powrót do góry
salmon

PostWysłany: 16:58 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Lis

PostWysłany: 14:28 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do łożyska dojdziesz od strony sprzęgła, nie musisz ściągać górnej pokrywy (choć to mocno ułatwia sprawę). Łożysko które podlega wymianie będzie w obudowie mocowanej trzema śrubami na klucz imbusowy. Pamiętaj o simeringu i uszczelce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
matiks2

PostWysłany: 12:25 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . mam mały problem z moim traktorkiem otózdostaje mi sie olej z przekładni do miejsca gdzie znajduje sie sprzegło, po rozkreceniu wymieniłem uszczelniacz pod tym deklem co nachodzi na wałek z tuleja i uszczelke ale zauwazyłem ze ten wałek z trybami co wchodzi w beben ze sprzegłem chodzi na boki...czyzby to było przyczyna wycieku oleju? dodam ze jak chodzi wałek to olej strasznie cieknie

a czy da sie szybko jakos dojśc do tego koszyczka i tego łożyska? czy koniecze jest sciagnieci górnej pokrywy od skrzyni?
Powrót do góry
matiks2

PostWysłany: 12:23 Sro 29 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy da sie jakoś szybko dojsc do tego koszyczka czy trzeba sciagać górna pokrywe od skrzyni
Powrót do góry
Lis

PostWysłany: 20:30 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to częsty problem choć ciągnik działa z tą usterką to jednak naprawa tej usreki jest bardzo ważna bo od tego dostaje cała przekładnia. A robi się to tak: jak już odkręcisz "ten dekiel to musisz zajrzeć głębiej do skrzyni tam znajdziesz obudowę lożyska (usterka polega na tym że tą obudowę wypier... razem z łożyskiem), na ktorym chodzi wałek wymieniaj całość łożysko, koszyczek, simering, pod "dekiel" jak będziesz go dokręcał kładz uszczelkę z obu stron posmarowaną czerwonym silikonem. a później wystarczy pamiętać o dokładnym wyciskaniu sprzęgła gdy włączasz i wyłączasz pompę hydrauliczną i będziesz miał z tym spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
neo_mateo

PostWysłany: 20:29 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matiks2 napisał:
Witam . mam mały problem z moim traktorkiem otózdostaje mi sie olej z przekładni do miejsca gdzie znajduje sie sprzegło, po rozkreceniu wymieniłem uszczelniacz pod tym deklem co nachodzi na wałek z tuleja i uszczelke ale zauwazyłem ze ten wałek z trybami co wchodzi w beben ze sprzegłem chodzi na boki...czyzby to było przyczyna wycieku oleju? dodam ze jak chodzi wałek to olej strasznie cieknie Question

ten luz jest na łożysku. ale po wymianie uszczelniacza (simeringu) powinno ustać - te stare mają wyparzoną gumę. acha - uszczelka pod pokrywą jest ważna
Powrót do góry
neo_mateo

PostWysłany: 20:27 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macin2 napisał:

Jest jeden rodzaj rozdzielacza do c-360 a w c-4011 jest jeszcze inny rozdzielacz.moim zdaniem masz coś nie tak z mechanizmem dzwigienek co sterują rozdzielaczem,sprawdz czy się nie zacinają

NO WŁAŚNIE. a ma ktoś jakieś rysunki?. bo mój stary rozdzielacz miał zawór ciśnieniowy z boku. a ten new nie ma. jaż całkiem zglupialem - upierdliwie sie operuje 2 dźwigniami.
Powrót do góry
matiks2

PostWysłany: 20:07 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . mam mały problem z moim traktorkiem otózdostaje mi sie olej z przekładni do miejsca gdzie znajduje sie sprzegło, po rozkreceniu wymieniłem uszczelniacz pod tym deklem co nachodzi na wałek z tuleja i uszczelke ale zauwazyłem ze ten wałek z trybami co wchodzi w beben ze sprzegłem chodzi na boki...czyzby to było przyczyna wycieku oleju? dodam ze jak chodzi wałek to olej strasznie cieknie Question
Powrót do góry
Macin2

PostWysłany: 20:02 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

neo_mateo napisał:
Panowie

mam problem z podnośnikiem w c-360. no więc założyłem nową pompę i rozdzielacz - no i właśnie. podnosi ale z bólem. a żeby jeszcze ciekawiej było - kiedy podczas dźwigania przesunę manetkę obwodu zewn. na podnoś lub opuszczaj to problem znika do momentu podniesienia na daną wysokość. a potem podnośnik wyje puki nie puszczę obwodu zewn. słucham sugestji i podpowiedzi. czy są jaieś rodzaje rozdzielaczy do poczciwej 60? mi sie wydaje, że w rozdzielaczu gdzieś olej ucieka. HELP!!

Jest jeden rodzaj rozdzielacza do c-360 a w c-4011 jest jeszcze inny rozdzielacz.moim zdaniem masz coś nie tak z mechanizmem dzwigienek co sterują rozdzielaczem,sprawdz czy się nie zacinają
Powrót do góry
neo_mateo

PostWysłany: 19:53 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie

mam problem z podnośnikiem w c-360. no więc założyłem nową pompę i rozdzielacz - no i właśnie. podnosi ale z bólem. a żeby jeszcze ciekawiej było - kiedy podczas dźwigania przesunę manetkę obwodu zewn. na podnoś lub opuszczaj to problem znika do momentu podniesienia na daną wysokość. a potem podnośnik wyje puki nie puszczę obwodu zewn. słucham sugestji i podpowiedzi. czy są jaieś rodzaje rozdzielaczy do poczciwej 60? mi sie wydaje, że w rozdzielaczu gdzieś olej ucieka. HELP!!
Powrót do góry
ciaastus

PostWysłany: 16:05 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki!
Powrót do góry
Macin2

PostWysłany: 16:03 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciaastus napisał:
A możesz mi Marcin2 (lub ktoś inny Very Happy ) napisać mniej więcej czy dużo jest rozkręcania i roboty przy wymianie tych pierścieni w sprężarce?? Trzeba odkręcać pompę, czy może jakoś od góry się dojdzie???

Dojdziesz z góry odkręcasz 4 srubki m8 zdejmujesz cylinderek i po temacie,pompy nie musisz ruszać
Powrót do góry
ciaastus

PostWysłany: 15:47 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A możesz mi Marcin2 (lub ktoś inny Very Happy ) napisać mniej więcej czy dużo jest rozkręcania i roboty przy wymianie tych pierścieni w sprężarce?? Trzeba odkręcać pompę, czy może jakoś od góry się dojdzie???
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 22:39 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma zadnego problemu z utrzymaniem przyrządu ,W silnikach samochodowych ktore ze zrozumiałych względów są bardziej wyzyłowane cisnienia są większe i sprawdzenie tego nie stwarza zadnego problemu.Cisnieni 1atm to kilogram na cm/kw a końcówka przyrządu ma mniejszą powierzchnie i 20 atm to siła nie większa jak 15kg natomiast takie cisnienie na tłok o pow ok 100cm/kw daje juz sile 2 ton.
Powrót do góry
KamilC360

PostWysłany: 22:16 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hewal.com.pl/param360.html
To rozwieje wszelkie wątpliwości Very Happy
Powrót do góry
lukano

PostWysłany: 22:00 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tatamarty.323a napisał:

W normalnym benzynowym silniku ćiśnienie sprężania wynosi 8,5:1 a w silniku c-360 16,5:1!!! trzeba być pudzian aby utrzymać taki manometr Laughing

W C360-3P powino byc cisnienie 16,5:1 a w zwykłej C360 17:1
Powrót do góry
Macin2

PostWysłany: 21:29 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Re: Powitanie! Odpowiedz z cytatem

ciaastus napisał:
A kiedy ostatnio spuszczałeś olej z odolejacza powietrza??? Rolling Eyes

Weim, że się spuszcza olej z odolejacza, ale on mi wcieknie podczas pracy sprężarki??? Nawet po paru minutach. Poza tym olej się spuszcza tą małą śrubką z "motylkiem" a mi olej wali z głównego otworu???[/quote]

Masz pęknięte lub zużyte pierścienie w sprężarce
Powrót do góry
tatamarty.323a

PostWysłany: 21:13 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to musi byc specjalny manometr do mierzenia cisnienia sprężania, i to wyłącznie do diesla, bo do benzynowego silnika jest inny..., moze ne zupełnie inny, ale "wyczulony" na inne ciśnienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
MarcinC-360

PostWysłany: 21:05 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem,że ciśnienie mierzy sie manometrem,ale myślałem,że ciś. sprężania mierzy się czymś innym,bo wiem,żę jest tam duże ciśnienie.Przytrzymać manometr przy silniku.... hahaha jeszcze diesla?.....ahahahahaha Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing to nie dętka hehehe.
Powrót do góry
Macin2

PostWysłany: 20:58 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małorolny2 napisał:
tatamarty.323a napisał:
No tak, życzę miłego trzymania Confused , przy benzynowym silniku, to mozesz sobie potrzymać, ale nie przy dieslu, no chyba że jest tak wyrupotany, że z ledwością osiąga połowe normalnego sprężania. Do prawidłowej oceny stopnia sprężania lepiej jest go przykręcić tak jak wtryskiwacz, w końcu przy 360 to tylko dwie śrubki.

Przytrzymać to sobie można ale ..................

Tata masz rację .......... to nie jest benzyniak .....!

W normalnym benzynowym silniku ćiśnienie sprężania wynosi 8,5:1 a w silniku c-360 16,5:1!!! trzeba być pudzian aby utrzymać taki manometr Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 183, 184, 185  Następny
Strona 103 z 185

Skocz do: