Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdjalem dzis glowice od swojego MF 3070 i mam pare pytan. Otóz po zdjeciu kolektora ssacego byly w nim slady oleju, po wyjeciu wtryskow byly one cale mokre w oleju itp... Dodam ze silnik dymil nawet na zimnym silniku i bral pokazne ilosci oleju. Czy to znaczy ze glowica jest do roboty??? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zdjalem dzis glowice od swojego MF 3070 i mam pare pytan. Otóz po zdjeciu kolektora ssacego byly w nim slady oleju, po wyjeciu wtryskow byly one cale mokre w oleju itp... Dodam ze silnik dymil nawet na zimnym silniku i bral pokazne ilosci oleju. Czy to znaczy ze glowica jest do roboty??? Pozdrawiam

 

Niewiem czy ten silnik ma turbine bo jerzeli tak to trzeba by ją sprawdzić, ale skoro masz głowice na wierzchu to wyjmij jeden zawór ssący i sprawdź jego stan szczegulnie czy luz na prowadniku nie jest zbyt duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma turbine i ma ona troche luz na smigielku ale czy od tego by dymil w odme od razu po zapaleniu na bialo i bral duze ilosci oleju jak w kolektorze sa ilsoci ale sladowe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zdjalem dzis glowice od swojego MF 3070 i mam pare pytan. Otóz po zdjeciu kolektora ssacego byly w nim slady oleju, po wyjeciu wtryskow byly one cale mokre w oleju itp... Dodam ze silnik dymil nawet na zimnym silniku i bral pokazne ilosci oleju. Czy to znaczy ze glowica jest do roboty??? Pozdrawiam

Jęsli zdjołeś głowice to sprawdź progi na cylindrach jeśli sa bardzo wyczuwalne to masz silnik do roboty , być moze masz popękane pierscienie na którymś cylindrze ale to musisz sam ocenić a jeśli nie miałeś z tym stycznoiści to zaptyaj jakiegoś mechanika który to oceni ,Na odległość przy takiej informacji cieżko jest co kolwiek powiedzieć.Może masz mozliwość wklejenia przynajmniej zdjec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Erdem: Jak mozesz to podaj mi swojego e-mailia to wyslalbym Ci te fotki??? Pozdrawiam

Wysłałem ci na pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, jaki jest numer lakieru na kabinie w ciągnikach MF 3070? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników ciągników massey ferguson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, jaki jest numer lakieru na kabinie oraz na masce w ciągnikach MF 3070, bo pasuje zaprawek trochę porobić? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników ciągników massey ferguson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma turbine i ma ona troche luz na smigielku ale czy od tego by dymil w odme od razu po zapaleniu na bialo i bral duze ilosci oleju jak w kolektorze sa ilsoci ale sladowe???

A filtr powietrza i przewody do kolektora ssącego są OK. Bo zanieczyszczone powietrze to najczęstrza przyczyna zurzycia gniazd i pirścieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielki kłopot z pompą w ladowarce MF 8937. Czy ktos może rozbierał pompę 2 stopniową takie 2 pompy jedna za drugą. W moim przypadku olej leje się w miejscu gdzie te pompy są połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Erdem: Jak mozesz to podaj mi swojego e-mailia to wyslalbym Ci te fotki??? Pozdrawiam

Wysłałem ci na pm

wrzuć te fotki na strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wielki kłopot z pompą w ladowarce MF 8937. Czy ktos może rozbierał pompę 2 stopniową takie 2 pompy jedna za drugą. W moim przypadku olej leje się w miejscu gdzie te pompy są połączone.

możliew że niezadziałał ci zawór przeciążeniowy pompy i poszły oringi

snap1gd2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam wielki kłopot z pompą w ladowarce MF 8937. Czy ktos może rozbierał pompę 2 stopniową takie 2 pompy jedna za drugą. W moim przypadku olej leje się w miejscu gdzie te pompy są połączone.

możliew że niezadziałał ci zawór przeciążeniowy pompy i poszły oringi

snap1gd2.th.png

ta fotka będzie lepsza

snap2kz9.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, jaki jest numer lakieru na kabinie oraz na masce w ciągnikach MF 3070, bo pasuje zaprawek trochę porobić? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników ciągników massey ferguson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc, jaki jest numer lakieru na kabinie oraz na masce w ciągnikach MF 3070, bo pasuje zaprawek trochę porobić? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich użytkowników ciągników massey ferguson

 

 

 

taki wielki problem jest wziasc po elemencie i dorobic lakier przeciez tak samo dorabia sie lakier do samochodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no można dorobić, ale nie jest to tania rzecz, więc jak ktoś wie to proszę o pomoc (numer lakieru na kabinę i maskę w MF 3070)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no można dorobić, ale nie jest to tania rzecz, więc jak ktoś wie to proszę o pomoc (numer lakieru na kabinę i maskę w MF 3070)

 

 

 

 

czerwona farbe dorobili na całego mf za 70zł było tego 1litr

więc to raczej niejest drogie moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no można dorobić, ale nie jest to tania rzecz, więc jak ktoś wie to proszę o pomoc (numer lakieru na kabinę i maskę w MF 3070)

 

Jeśli masz malować tylko jakiś widoczny element to najlepiej dorobić lakier bo oryginalny i tak będzie miał inny odcień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ściągał ktoś z was blokadę ze skrzyni biegów w 3635? skrzynia 32 wersja bez komp , wie ktoś który czujnik odłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc, w moim MF 6170 nie działa hamulec ręczny. Linka jest dobra sprawdzałem. Jak można go naprawic jest gdzieś podciąganie? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3645 z lewej strony jest taki dekiel w skrzyni. Odkręca się go(po spuszczeniu oleju) i widać ręczny hamulec(takie tarczki i dociski) i tam jest regulacja. Nie wiem jak jest w Twoim modelu. Jak jeździłeś na ręcznym to mogły się te tarczki spalić i trzeba je wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja kupiłem ten traktor z popsutym ręcznym. A wymieniałeś te tarczki? Drogie są, Pod tym deklem jest dostęp i można je spokojnie wymienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie ściągał ktoś z was blokadę ze skrzyni biegów w 3635? skrzynia 32 wersja bez komp , wie ktoś który czujnik odłączyć?

witam jak możesz to rozwiń ten temat wersja bez komputera bo niewydaje mi sie żebyś miał blokade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kompa miałem na myśli ten na słupku.

blokada jest bo po przekroczeniu 30km/h sam schodzi po półbiegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ja kupiłem ten traktor z popsutym ręcznym. A wymieniałeś te tarczki? Drogie są, Pod tym deklem jest dostęp i można je spokojnie wymienić??

Nie ja nie wymieniałem. Robiłem remont skrzyni i musiałem ją odłączyć od tylnego mostu. Zeby to zrobić musiałem rozłączyć dźwigenke od ręcznego hamulca która jest właśnie pod tym deklem. Tarczki chyba można wymienić bez rozbierania połowy ciągnika wystarczy rozpiąć wałek który wychodzi ze skrzyni jest tam taka tuleja zabezpieczona kołkiem. po wyjęciu kołka ją się przesuwa i przez szczeline między walkami można wyjąć tarczki. Cały ręczny mocowany jest na 4(chyba) śruby M12 do skrzyni a przez jego środek przechodzi ten wałek o ktorym wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...