Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ma sypnąć 6-6,5t/ha(a może i 7t ). Maciek to co zastosować route tuż po pierwszej dawce azotu ( a może w tym samym czasie??)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosuj po pierwszej dawce azotu ,jak będzie trochę cieplej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moja pszenica ozima własnie zeszła:D jest taka mała to co będzie coś z niej?:D i nawet gęsto zeszła?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapnowanie co roku 500 kg/ha = 100 zł

brak nawozu jesienią (stanowisko po FASOLI (pod fasolę 300 kg fosforan 46 i sól potasowa 200 kg ok 550 zl))

zaprawa funaben - 20 zł

 

siew 250 kg ziarna /ha

 

wiosna:

saletra 150 kg/ha 120 zł

mustang 0,40 + atribut 60 g = razem 100 zł

karben 25 zł

moddus 0,20 + 1l antywylegacz = 50 zł

 

mocznik doglebowo 100 kg/ha = 90 zł

 

mocznik i dolistnie inne mikroelementy 100 zl/ha

 

artea 80 zl

 

plus ON ok (po fasoli - agregat + orka glęboka + agregat + siew + nawozy i opryski) = ok 30 l (MF i c-330) = 110 zł

 

koszt RAZEM: 795 zł / ha

 

Przypominam że po stanowisku fasola wielokwiatowa, Hrubieszowski czarnoziem - oczywiście !!! (węglanowa ph = 7)

 

odmiana pszenicy - słaba - sakwa nie woziłem na parametry 3 lata po centrali

 

przyczepa 1 = 3320 kg

przyczepa 2 = 3170 kg

przyczepa 3 = 2100 kg

 

RAZEM = 8590 kg nie dawno sprzedałem 910 zł / tona

 

wartość sprzedaży: 7.816,90 zł

koszty: 795 zł

zysk: 7021,9

 

co sądzicie ? proszę o opinie i porady jak uzyskać 10 ton / ha bo jeszcze mi się to nie udało !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wapnowanie co roku 500 kg/ha = 100 zł

brak nawozu jesienią (stanowisko po FASOLI (pod fasolę 300 kg fosforan 46 i sól potasowa 200 kg ok 550 zl))

zaprawa funaben - 20 zł

 

siew 250 kg ziarna /ha

 

wiosna:

saletra 150 kg/ha 120 zł

mustang 0,40 + atribut 60 g = razem 100 zł

karben 25 zł

moddus 0,20 + 1l antywylegacz = 50 zł

 

mocznik doglebowo 100 kg/ha = 90 zł

 

mocznik i dolistnie inne mikroelementy 100 zl/ha

 

artea 80 zl

 

plus ON ok (po fasoli - agregat + orka glęboka + agregat + siew + nawozy i opryski) = ok 30 l (MF i c-330) = 110 zł

 

koszt RAZEM: 795 zł / ha

 

Przypominam że po stanowisku fasola wielokwiatowa, Hrubieszowski czarnoziem - oczywiście !!! (węglanowa ph = 7)

 

odmiana pszenicy - słaba - sakwa nie woziłem na parametry 3 lata po centrali

 

przyczepa 1 = 3320 kg

przyczepa 2 = 3170 kg

przyczepa 3 = 2100 kg

 

RAZEM = 8590 kg nie dawno sprzedałem 910 zł / tona

 

wartość sprzedaży: 7.816,90 zł

koszty: 795 zł

zysk: 7021,9

 

co sądzicie ? proszę o opinie i porady jak uzyskać 10 ton / ha bo jeszcze mi się to nie udało !!!

bzdury piszesz wszystkich kosztow nie podales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.

Nawozów PK to nie stosuje.

Kosił kombajnem na wodę , bez kosztów amortyzacji kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minister finansów opierając się na rewelacjach dodo1980 powinien podnieść nam podatek do powiedzmy 1000 zł/ha a stawka KRUS powinna oscylować na poziomie 2500/kwartał .Co raz rzadziej zaglądam na forum ale dowodzi to że chyba mam racje.Po prostu nie znoszę kretynizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja jakis pajac naczyta sie takich pierduł i potem piepszzy ile to rolnicy nie zarabiaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie uzyskac 10t /ha ale to nie takie proste i nie zawsze zależne od rolnika. ja tylko raz uzyskalem takie pony czyli powyrzej 10t. Jest jeszcze sprawa tego czy to sie opłca bo czsami lepiej uzyskac 6 t przy mniejszych kosztach niz 8 przy wyższych.No niestety w polsce jest takie zróżnicowanie że nie da sie określić średniej opłacalności przy konkretnym plonie. Każdy musi to sobie sam obliczyć czy bardziej jest dla niego oplacalna produkcja intensywna czy ekstensywna a moze coś pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zasiałeś na przełomie październik/listopad ,widzę że masz małe doświadczenie ,jasne że będzie ,ja posiałem jeszcze później bo 5 grudnia i moja dopiero kiełkuje.z moich doświadczeń z późnym siewem wynika że taka pszenica potrzebuje 30% więcej azotu jak siana w optymalnym terminie,błędem jest także nadmierne zwiększanie normy wysiewu ponad 250kg/ha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś mi powie jaka pszenica ma jasną barwę łuski

jest kilkanaście odmian które mają jasne odcienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapsodia.markiza, satyna, mikula kamila, tonacja, dorota, mewa. oto kilka odmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy one są tak białe że nadają się dla wędkarzy , bo oni potrzebują białą pszenicę

to też zależy od pogody, ja na kolor pszenicy nigdy nie patrzyłem jak chodzilem na ryby na troche ciemną tez brały, niektóre podczas gotowania pękały i wtedy były naprawde białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci może o to żeby nie była taka jak bursztyn?? jak tak to nie zależy od odmiany tylko pszenica z niskim glutenem jest taka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe że po 5 tygodniach od zastosowania mustanga w dawce 0,6 l /ha w pszenicy pojawiły się nowe wschody przytuli. Miałem taki przypadek w ubiegłym roku. Zastosowanie Tomiganu w fazie liścia flagowego zlikwidowało przytulię. Może należy opoźnić wiosenny zabieg na chwasty dwuliścienne aby nie dopuścić do nowych wschodów np przytuli. Ale wówczas nastapi silna konkurencja chwastów zwłaszcza przy intensywnym nawożeniu azotem. Proszę o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie fungicydy radzicie na 3,2 ha pszenicy ozimej przy intensywnym nawożeniu azotem (w jakich są cenach). Zastanawiam się na tilt=unix, amistar+artea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na miotłe na wiosne co radzicie ale tak żeby było można dobełtać coś z nawozów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...