Skocz do zawartości
chabski

Szanse dla bydła mięsnego!?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wet wyciągnoł szwy dzisiaj spowrotem wszystko wyjechało jutro ubój z konieczności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwy po kilku dniach wyciągnął?

naprawde miałeś fachowca....

jak założył szwy to trzeba było (jeśli już byś zostawił krowe dalej do hodowli) je ściągnąć jak krowa sie zacieli ale nie od razu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jej zaszył(cip...) w pól niewim czy to dobże zrobił bo jeszcze niewidziałem czegoś takiego ale cienko widzialbym ta krowe dłużej z takimi szwami, ledwo sie umiala wysikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za gęstym ściegiem leciał ,albo za gęsto sikała ,a poważnie powinna jeszcze kilka dni z nimi pochodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie robi się roz...dziaj na forum proponuje przeskoczyć z dyskusją do 'szanse dla bydła mięsnego''

Hereford jest najbardziej liczną rasą na świecie , podobnie jak Angus .

W Niemczech Angus należy do ścisłej czołówki hodowanych ras , nawet wyhodowali własną odmianę . U nas nikt nie jest zainteresowany zakupem opasów tych ras .

Są to rasy typowo ekstensywne , idealne w naszych warunkach .

Wcale nie gorsze są Simental (krowy maja największy kaliber wśród ras mięsnych ) i Piemontes (największa wybojowość )

Trzeba pamiętać że Polski rolnik 70% dochodu musi wypracować we własnym gospodarstwie a 30% dostaje w postaci dotacji , w 15-stce proporcje są dokładnie odwrotne

A tak na marginesie, w Argentynie trawa rośnie przez 10 miesięcy intensywnie a przez 2 miesiące mniej intensywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest że obecne sporzycie wołowiny w Polsce jest 5kg na osobe rocznie, a jeszcze kilkanascie lat temu 17kg! a to głównie za sprawą chemii jaką się do kiełbas dodaje, kiedyś dla poprawienia wlorów smakowych oraz wybarwienia dawało się do wszystkich kiełbas wołowine. Obecnie jej role przejeły barwniki i konserwanty, bo są tańsze.

Jeszcze jest jedna sprawa, że Polacy jak usłyszeki o BSE to do dzisiaj myślą że wołowna zabija.

Moda jest na białe mięso więc wszyscy jedzą najbardziej zchemizowane kurczaki z ferm.

No i oczywiście cena wołowiny.

Robiliśmy próby, gdy w składzie kiełbasy było napisane, że jest wołowina to nikt nie chciał jej kupować.

W produktach ekologicznych wołowina się toche lepiej sprzedaje ludzie chyba myślą, że jest mniejsze prawdopodobieństwo BSE i klijenci sklepów ekologicznych są raczej zamożniejsi.

Więc potencjał spożycia wołowiny jest w Polsce bardzo wysoki.

Jeśli chodzi o mięso z bydła to Herefordy i Angus mają marmurkowatość mięsa więc to mięso w smaku nie jest suche jest zawsze soczyste, jak dla mnie najlepsze. Zgrozą jest mięso z byków trzymanych na łańcuchu i intensywnie karmionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio nie dołuj nas ,bo według tego co piszesz to Polacy prócz LM nic innego nie jadają ,skoro na ekstensywne rasy nie ma popytu to co się dzieje z tymi wszystkimi frezami ,ncb ,i oczywiście wybrakowanymi krowami?. Ja osobiście nigdy nie miałem problemu z opchnięciem wyżej wymienionych, a za mięsne rasy i ich krzyżówki lokalne ubojnie płacą o 30-35 groszy więcej . Jak oddaje do uboju nie na WBC to nikt mi nie zagląda czy ma tłuszcz pod skórą ,a jak widać grzbiet to cena w duł ,a mięsny to mięsny i nikt bynajmniej w mojej okolicy nie kręci nosem że to nie LM.Dodam tylko że nie mam w Lubuskiem ubojni która docenia, (w sensie ekstra gratyfikacji ) ras stricto mięsnych na eksport.I to są te uwarunkowania o których tyle razy Bodzio pisałeś a które decydują o wyborze rasy. Mam łąki w polderach ,gdzie nawożenie azotem jest bardzo ryzykowne ,a bez azotu w lipcu to jest jak na prerii (wyczyniec łąkowy, kostrzewa trzcinowa ,kończyna ,zioła i niestety turzyce ) więc mamki bez dokarmiania już od sierpnia wyglądały by jak dzieci Etiopii a cielęta stoją z rozwojem w miejscu.Byki odsadki razem z dokupionymi na fermach fryzami trzymam na oborze i poje do upadu wywarem gorzelnianym bo tak najtaniej a efekty może nie super ale są .Zborze drogie więc każdy zastanawia się czy warto spaść czy sprzedać, ja osobiście wybieram to drugie ,bo wiadomo dodatkowa kasa .Na razie rynek odsadków nie istnieje ale krzyżówka Hereforda z bykiem LM nie dyskwalifikuje takiego odsadka (chyba ),to tyle mojego dylematu teraz wy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie liche warunki pastwiskowe to polecam Highlandy

W Polsce faktycznie nie było nigdy(i nie ma) kultury spożywania wołowiny więc każdemu wisi co je, czy starą krowe, Hereforda, czy mieszańca.

Dlatego w skupie ich to nie obchodzi tylko ogólny wygląd ważny, a jak był chowany, czy przetłuszczony, jakiej rasy to nie robi.

Zaś odsadki na zachód to Hereford,Angus czysty odpada. Ich krzyżówki jakoś ujdą. Poprostu idą tam na intensywny tucz, i się niesprawdzają.

Przypuszczam że Limuzen i w intensywnym chowie bardziej się otłuści jak Hereford w ekstensywnym.

Ostatnio oddałem byka rozpłodnika o masie 950kg na rzeź i był mniej otłuszczony jak nie jeden Limuzen. Ale on przebywał cały czas na pastwisku(miał tam troche zajęcia ) a zimą tylko sianko, mięso mimo wieku super. Natomiast byczki które tucze bardziej intensywnie kiszonką, potrafią być otłuszczone, ale nie tak, jak te trzymane na uwięzi, i futrowane paszą treściwą.

 

Jeśli chodzi o krzyżówki z Hereforda z Limuzenem to podobno wychodzą super.Ja mam tylko doświadczenie HerefordxPolska Czerwota też bez komplikacji.

W zeszłym roku wzioł jeden hodowca odemnie byka dla 20 czystych krów Charolez i jeszcze jeden hobbista do zkrzyżowania z Highlandami! Musze do nich pojechać i zobaczyć co tam im powychodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki pastwiskowe nie są aż takie złe ,jak może to opisałem ,wszystko zależy od opadów, generalnie chodziło mi o to że nawozów nie mogę wysiewać ze względu na możliwość wylewu , a bez azotu trawy gorzej odrastają i szybciej kończą wegetacje ,szczególnie te naturalnie zasiedlone.Wiosną pstryknę kilka fotek mojego królestwa i wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo dołować , po prostu taka jest prawda .

Właściwie wszystko już zostało napisane .

Krzyżówka z Herefordem wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem , lepszym niż obie rasy osobno . Highlandy są wszystko żerne i na pewno znalazły by sobie mnóstwo jedzenia , ale sprzedaż podobnie jak Herefordy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to wziecie na limousine jest tylko jakos nikt zbytnio ich nie chwali. Dlaczemu tak jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam zamiaru nikogo dołować , po prostu taka jest prawda .

Właściwie wszystko już zostało napisane .

Krzyżówka z Herefordem wydaje mi się być dobrym rozwiązaniem , lepszym niż obie rasy osobno . Highlandy są wszystko żerne i na pewno znalazły by sobie mnóstwo jedzenia , ale sprzedaż podobnie jak Herefordy .

 

Jak miałem Highlandy to zjadłem jedną jałówke bo okazała się bezpłodna i mięso miała bardzo chude nie marmurkowate jak u Herefordów, ale za to dużo łoju nagromadziła.

Jest to rasa dla baaardzo cierpliwych.

 

Odnośnie krzyżówek ostatno wyczytałem takie coś:

Krowe rasy Simmenta kryje się byczkiem rasy Angus czerwony- z tego bierzemy Byczka.

Jednocześnie krowy rasy Hereford kryje się byczkiem rasy Gelbveigh- z tego bierzemy jałówki.

W drugim pokoleniu tego byczka krzyżujemy z jałówkami i powstaje nowa rasa STABILISER.

Zalety tej rasy:

Szybkie zacielenia w wieku 14 miesięcy

Bezproblemowe wycielenia(waga cieląt 35kg)

Wysoka mleczność matek

Szybkie przyrosty(400kg w 7 miesięcy)

Wysoka jakość wołowiny.

Jest to podobno hit w Angli i w USA. Może kiedyś spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem to wziecie na limousine jest tylko jakos nikt zbytnio ich nie chwali. Dlaczemu tak jest??

 

Oczywiście, że jest wzięcie, chyba ze wszystkich ras największe, zbytnio ich nikt nie chwali nobo jest to rasa tak już rozreklamowana i zachwalona że się niedobrze robi. Przecież jest jest jeszcze tyle ras bydła bardzodobrych, które trzeba też pozachwalać troche, szczególnie tych bardziej ekstensywnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie panowie czas przychodzi na ekstensyfikacje w hodowli bydła mięsnego bo zboze jest drogie i bedzie drogie albo drozsze sruta rzepakowa i sojowa takze.dlatego ja ide w salersy i bede krzyzowal je charolaisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada ewolucji mówi że : organizm , który się nie przystosuje , zginie .

Dziwi mnie że większość tak kurczowo trzyma sie jednej rasy .

Trzeba eksperymentować i szukać najlepszych rozwiązań .

powstaje nowa rasa STABILISER.

Taka mieszanka wygląda bardzo obiecująco , warto ja przetestować .

Wygląda że to jest coś ala Szarolez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze trzeba kombinowac i robic krzyzówki to wiemy bo bo kazdy jest wybredny(zwlaszcza kupcy) to temu nie pasuje ze rasowe za drogie albo za dobre a mieszance tez nie dobrze. nie dogodzisz poprostu. A wedlug was do jakiej wagi najbardziej oplaca sie trzymac byczki i w jakich sa teraz cenach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze trzeba kombinowac i robic krzyzówki to wiemy bo bo kazdy jest wybredny(zwlaszcza kupcy) to temu nie pasuje ze rasowe za drogie albo za dobre a mieszance tez nie dobrze. nie dogodzisz poprostu. A wedlug was do jakiej wagi najbardziej oplaca sie trzymac byczki i w jakich sa teraz cenach??

 

Ja trzymam tak ok 20 miesięcy max 700 kg ostatnio dostałem za żywca 4,9+Vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Co to znaczy, że u Piemontese są cztero pośladkowce - nie moge tego znajść nigdzie. Dodam że jestem zainteresowany tom rasom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zeszłym tygodniu sprzedałem byka 700 kg w 17 miesiacu
I założę się że zrobiłeś na nim super kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko:

Co to znaczy, że u Piemontese są cztero pośladkowe - nie moge tego znieść nigdzie. Dodam że jestem zainteresowany tom rasom.

Nie jest to regułom , ale dość często się zdarza . Bardzo ładne mieszańce wychodzą z tą rasą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko:

Co to znaczy, że u Piemontese są cztero pośladkowe - nie moge tego znieść nigdzie. Dodam że jestem zainteresowany tom rasom.

 

To znaczy, że mają genetycznie uwarunkowany przerost mięśni pośladków, które powinny wręcz nalewać się na skok. Widać to szczególnie u brzydali i piemów właśnie. Fajna rzecz, choć ma prawo utrudniać poród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakiej cenie sa krowy zacielone limousine 100%, po ile sa teraz byczki 250-350kg a po ile chodza duze dojrzale tak 18 miesiecze po 700kg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość bydła mięsnego

opr. jb 21-02-2008 02:20

 

W minionym roku miał miejsce spadek cen skupu młodego bydła rzeźnego. Ostatnio zmalał eksport lekkich opasów i sq one mniej chętnie kupowane. Rolnicy są zmuszeni do trzymania bydła mięsnego do osiągnięcia wag ciężkich - pisze Elżbieta Mikołajczyk.

 

PRZEGLĄD PRASY: Sytuacja w chowie bydła mięsnego ostatnio zmieniła się. Do niedawna producenci sprzedawali młode bydło w wadze od 250-350 kg - najczęściej tuż po odsądzeniu od krów mamek, które niemal w 100 procentach trafiało za granicę - pisze Elżbieta Mikołajczyk.

 

Wówczas zmniejszyło się zainteresowanie opasem bydła do wagi powyżej 550 kg. I choć koniunktura dla produkcji wołowiny była dobra, to nie przyczyniła się do wydatnego wzrostu produkcji mięsa, gdyż materiał do dalszego opasu był w większości sprzedawany za granicę. W ubiegłym roku cena płacona za odsadki stała się niekorzystna dla hodowców. Tę nieopłacalność pogłębia niski kurs euro. Nasza wołowina produkowana głównie na eksport trafia do państw zachodnich Unii, a więc ostateczny efekt zależy od kursu walut. Obecnie coraz więcej rolników pozostawia młode bydło w gospodarstwie i tuczy do wag ciężkich.

 

(...) Obecnie rzadko można kupić dobrą wołowinę, a jedynie resztki, które nie zostały wyeksportowane. Wzrost jej spożycia byłby z pożytkiem dla zdrowia. Nasze społeczeństwo odżywia się niezdrowo i dlatego cechą Polaków jest za duża zawartość cholesterolu w organizmie. Jak pokazuje statystyka, na mieszkańca wsi w Polsce przypada zaledwie pół kilograma wołowiny, rocznie zaś na mieszkańca naszego kraju średnio 4 kilogramy. (...)

 

Zakłady mięsne zbyt mało płacą za sztuki będące krzyżówką rasy mlecznej z mięsną, w porównaniu do cen płaconych za opasa rasy mlecznej. Ponadto nie wszyscy odbiorcy rozliczają się z hodowcą na podstawie wagi poubojowej, a to byłoby korzystniejsze dla rolników dostarczających mięsne bydło z krzyżówek. Głównym źródłem cieląt do opasu są stada mleczne.

 

W 2007 roku przeciętna cena żywca wołowego wyniosła 3,98zł/kg i była o 1,5 proc. niższa niż rok wcześniej. Jeśli chodzi o relacje cen mięsa - to w minionym roku żywiec wołowy znacznie potaniał wobec drobiu oraz nieco podrożał w stosunku do żywca wieprzowego. Interesujące jest, że mimo spadku cen skupu wołowiny w 2007 roku pogłowie cieląt wzrosło o prawie 7 procent, a pogłowie młodego bydła o 2 procent.

 

Według danych za 11 miesięcy ub.r. eksport mięsa wołowego wyniósł 157 tys. ton i był o 7 tys. ton większy niż przed rokiem. Najwyższe ceny uzyskiwano w eksporcie wołowiny do Danii, Czech i na Cypr od 3,2 do 5,45 euro/kg. Po znacznie niższych cenach sprzedawaliśmy na Litwę, Łotwę i do Austrii- 0,8 do 1,97euro/kg. Eksport żywego bydła wyniósł ponad 137 tys. sztuk- o 46 tys. szt. mniej niż w analogicznym okresie 2006 roku, zaś eksport cieląt przekroczył 395 tys., ale był o 124 tys. sztuk mniejszy niż przed rokiem.

 

Nową tendencją był wzrost cen w styczniu br. Wzrosła też cena bydła w innych państwach członkowskich Unii. Ten wzrost wynika z mniejszego Importu wołowiny z Brazylii, z uwagi na nowe wymogi w Unii Europejskiej. Jak informuje FAMMU/FAPA - do UE można będzie eksportować wołowinę tylko z tych brazylijskich farm, które dotrzymują unijnych standardów w dziedzinie zdrowia zwierząt. Według Komisji na liście eksporterów może znaleźć się 300 dostawców, zaś rząd brazylijski zaopiniował jako eksporterów 2681 farm, które spełniają te wymogi. Od 25 lutego br. przewidziano inspekcję unijnych specjalistów w Brazylii.

 

(...)W wielu gospodarstwach brak jest dostatecznej kwoty mlecznej, a w innych nie ma środków na dostosowanie budynków do wymogów produkcji mleka. Czasem nie ma w okolicy dobrej mleczarni. To są okoliczności, które powodują, że nasze gospodarstwa coraz częściej wybierają chów bydła mięsnego. Są nawet rejony, gdzie ten kierunek staje się główną gałęzią produkcji. Zwłaszcza dobrze się rozwija na terenach, gdzie jest dużo gospodarstw popegeerowskich, są wolne budynki i duże obszary użytków zielonych. Powodzenie w tej dziedzinie wymaga bowiem wykorzystania własnych pasz objętościowych. Jeśli ktoś dąży do szybkiego, intensywnego tuczu bydła paszami treściwymi -to wówczas nie osiągnie opłacalności lub jego produkcja będzie na pograniczu strat.

 

Według prognoz Komisji Europejskiej produkcja wołowiny i cielęciny w krajach Piętnastki będzie się zmniejszać i będzie rosło uzależnienie od importu. Deficyt w całej Unii zwiększy się z 256 tys. ton w 2006 do 300 tys. ton w 2008 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...