Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Syngenta wprowadza nowy herbicyd Axial, Z miotłą poradzi sobie za niewielkie pieniądze. Z herbcydem możesz wejść bardzo wcześnie bo nie jest wrażliwy na temperatury. Na nawozy poczekaj do zabiegu na grzyba. Przy każdym herbicydzie masz ryzyko mniejszego lub większego antagonizmu i jeszcze na dodatek przy późniejszym zabiegu masz większą powierzchnię liścia a co za tym idzie mniejsze straty cieczy i to aż o kilkanaście %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem do tej pory atlantis i atrybut ale atrybut nie jest za bardzo dobry bo przy suszy odbija sie to na pszenicy .[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial syngenty będzie niewiele tańszy od pumy.

W zeszłym roku wypróbowałem mieszanką Apyrosu z Granstarem, nie zalecana oficjalnie w ulotce ale super działanie, do tego dałem mocznik, siarczan magnezu i insol. Zabieg był późno bo nie mogłem wejść w pole ale efekty super, nawet "druga" przytulia zwalczona a u mnie są z nią problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sąsdzicie o zestawie Topsin+Mantrac?? Czy mozna to stosować z jakimiś herbicydami?? I jak kształtuje się koszt zabiegu na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy planujecie pierwszą dawkę azotu w pszenicy przy takiej pogodzie (podkarpackie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku następnego dnia po wysiewie saletry spadło 10cm śniegu i wszystko było ok. zależy na jakim terenie sypiesz, jak górki to może spłynąć i jak się śnieg będzie rozpuszczał, jak szybko to też może spłynąć.

Jak wcześniej pisałem ryzyk fizyk, nie namawiam bo jakby co nie daję gwarancji.

Ktoś jeszcze chce siać czy tylko ja się tak wyrywam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo uważam że pszenica zaczyna żółknąć z braku azotu zauważyłem to dzisiaj obecnie jest pełnia wegetacji jeżeli dostarczymy zbożu azot to zupełnie straci zimnotrwałość a na dodatek w razie opadów śniegu i pokrywy kilkunastodniowej może dojść do porażenia chorabami z drugiej strony azot jest ważny w momencie staru wegetacji jeżeli zima na dłużej nie wróci to ci którzy wcześnie zastosują azot będą górą (w tamtym roku ziałem azot około 8 marca i było ok) mieszkam na idealnie równym terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie da gwarancji jak będzie. Jak chcesz być pewny to zmień branże, w rolnictwie nie ma nic pewnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czym pryskać pszenicę ozimą na chwasty i samosiewy rzepaku chodzi mi o coś dobrego i czy można dodać do tego coś na grzyba, jesli tak to co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba polece Tolurexem 2,5l/h stare dobre:-D i cena niezawysoka:-D Ale Mam problem z pszenica juz o niej pisałem zeszła troszke rzadko ale jest takie małe szpileczki... i nie wiem czy ją zostawić? czy przesiać? Czy popryskać tym tolurexem i jej nie zaszkodzi? a co zastosować żeby ją przyspieszyć? Saletra 100kg + 100kg saletrzaku na h ? Pomózcie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie przesiewaj.

na twoim miejscu walnąłbym 200kg saletry a z tolurexem poczekaj jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen72 - ja też chcę juz wchodzić z saletrą. Myśle, żeby w sobotę wejśc w rzepak a po niedzieli w pszenicę. Mieszkam na Dolnym Śląsku i u nas zapowiadają po niedzieli temp. rzędu 10 stopni.

Nie ukrywam, że też mam obawy z tak szybką dawką azotu, ale chyba nie ma na co czekać, bo za dwa tygodnie może być już za późno.

Dobra strona z prognozami na ponad 2 tyg do przodu: www.twojapogoda.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie przesiewaj.

na twoim miejscu walnąłbym 200kg saletry a z tolurexem poczekaj jeszcze trochę.

a niby czemu ma czekać z tulurexem? Teraz jeszcze można potraktować zboże jak w czasie spoczynku wegetacyjnego i dać minimalna dawkę. Mam zamiar tak zrobić na początku tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak późno siał i ma zboże w szpilkach to i tak miotły ma niewiele a zboże zawsze i każdym herbicydem trochę dostaje po tyłku.

Ja osobiście poczekałbym do minimum 3-5 liści pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak późno siane to może i tak. U mnie termin siewu był ok i pszenica duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mustang + atribut (jedno i dwuliścienne łącznie z owsikiem i wyczyńcem mustang w miarę dobrze działa na przytulię tylko nie zalecany przy niskich temperaturach) na grzyba tilt (choroby liści)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co zaprawiali byle czym muszą się martwić o grzybki a ja śpię spokojnie Baytan działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co zaprawiali byle czym muszą się martwić o grzybki a ja śpię spokojnie Baytan działa

 

A ja mam zasianą pszenice Orkisz bez żadnej zaprawy i też dobrze sypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile są nasiona Orkiszu i jaki dają plon i cena sprzedaży 200 T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po ile są nasiona Orkiszu i jaki dają plon i cena sprzedaży 200 T

 

Pszenica Orkisz jest to stara odmiana pszenicy. charakteryzuje sią znaczną wysokością(przy wysokim nawożeniu ma skłonności do wylegania), ziarno posiada bardzo wysoką jakość białka, oraz bardzo dobre wartości wypiekowe.

Młóci się ją standardowo kobajnem, ale nie da się jej wymłócić do końca, pozostaje oplewiona. Aby uzyskać już czyste ziarno należy ten skoszony materiał przepuścić przez bukownik.

Obecne ceny Pszenicy orkisz(ekologicznej)w Polsce: 1400-1600zł/t za oplewioną, natomiast 3000-3500zł/t po wybukowaniu.

Konwencjonalny orkisz w Europie po wybukowaniu chodzi po ok.2000zł/t

Orkisz daje sredni plon między 3-4 tony oplewionego, a po wybukowaniu pozostaje ok. 2-3 tony.

Pszenica orkisz nadaje się do siewu z powodzeniem również na gleby lekkie.Sieje się ją również oplewioną w ilości 200-250kg/ha

Ja w zeszłym roku zakotraktowałem z Niemcami 10ha, cena materiału siewnego od nich wynosiła ok.130 euro za 100kg a ceny za odbiór nie mam jeszcze do końca ustalonej, ale mam nadzieje że na swoje wyjdę.

Mam zasiane po 3 letnim użytku zielonym(koniczyna+lucerna+trawy) więc spodziewam się dobrego plonu, jedyny zabieg jaki w pszenicy wykonuje to wczesnowiosenne bronowanie.

Na ekologiczny orkisz jest generalnie bardzo duże zapotrzebowanie, zresztą podobnie na żyto i owies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak ustalonej ceny przy kontraktacji??

To najważniejszy konkret, bez tego nie da się kalkulować produkcji.

Poza tym ilości, ja robię hurt nie detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...