Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brak ustalonej ceny przy kontraktacji??

To najważniejszy konkret, bez tego nie da się kalkulować produkcji.

Poza tym ilości, ja robię hurt nie detal.

 

Jaki ty jesteś szopen upierdliwy Mój znajomy zasiał 50ha i też ma zbyt zapewniony, cena będzie ok.2,5 tyś za oplewiony. Możesz teraz kalkulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dałem temat czym i ile nawozić przenice,zapraszam na strone i proszę o porady,nikt niechce mi poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.dałem temat czym i ile nawozić przenice,zapraszam na strone i proszę o porady,nikt niechce mi poradzić

zasobność gleby znasz?? zalecenia wapnowania?? klasa gleby?? dotychczasowe plony?? z fusów chciałeś wróżyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na polu i moja Melissos ma szpilki ok 1.5cm. Posiałem 3 listopada a jak zaje... sie ukorzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile nawozu powinienem wysiać i jaki najlepiej na przenice i żyto.zaznaczam że jesienią nic nie dałem.doradżcie,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj w necie jakie potrzeby ma pszenica tam wszysko jest,jak chodzi ci o nawozenie PK.Z azotem tez jest wszystko tylko jako doswiadczony rolnik sam powinienes wiedziec czy pierwsza dawke nalezy dac taka jaka zalecaja, czy zmniejszyc, bo np. stanowisko jest po stronczkowych albo pszenica sie pieknie rozkrzewila i mozna sobie pozwolic na zmniejszenie dawki azotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile nawozu powinienem wysiać i jaki najlepiej na przenice i żyto.zaznaczam że jesienią nic nie dałem.doradżcie,dzięki

Spytaj ojca on ci powie ile nawozu i jak pisać pszenica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z pszenicą sie przejęzyczyłem,widze że nowych to za bardzo chyba tu nie lubicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj z pszenicą sie przejęzyczyłem,widze że nowych to za bardzo chyba tu nie lubicie

 

Lubimy lubimy Ale frycowe musi być

Przeczytaj ten temat od deski do deski i wszystkiego sie dowiesz o uprawie pszenicy a jeśli jeszcze czegos nie będziesz wiedział to każdy chętnie służy pomocą Przyjemnej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki erdem,i witam przy okazji wszystkich na forum jestem nowym młodym rolnikiem,myśle że nie będę zanudzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pszenica się poprawia:-D Miejscami tam gdzie woda stała jeszcze stoi widze żyje ale oki a na reszcie jak by podrosła troche i nabrała takiego mocno zielonego kolorku:-D Jakie nawozy i kiedy jechać ? A na takim kawałku pszenica ozima po ozimej to jakie nawoaznie proponujecie narazie pwsypałem 100kg soli i 100kg superfosfatu a przewiduje tam 200kg saletrzaku co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superfosfat teraz to nieodpowiedni nawóz ,zbyt powoli sie rozkłada -sól jak najbardziej ,200kg saletrzaku to bardzo mało ale jak tylko tyle to najlepiej zastosuj jak sie zrobi cieplej może na początku marca.Tam gdzie pszenica po pszenicy pomyśl nad odpowiednim fungicydem na podsuszke i łamliwość podstawy źdźbła-radius,unix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Macku jesli superfosfat to nawoz nieodpowiedni ,to proszę podaj jak zaopatrzyc glebę w fosfor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to fosfor z superfosfatu pojedyńczego jest szybciej rozkładany w glebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopaki kiedy pryskac na oset albo inaczej mowic na bodaka. czy mniej wiecej polowa kwietnia to odpowiedni termin ? jaki srodek wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na wiosne wskazane jest dać polifoske6,czy jest coś w zamian dobrego i cenowo tańsze,na jesień nic nie dałem i mam kłopot.doradżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chopaki kiedy pryskac na oset albo inaczej mowic na bodaka. czy mniej wiecej polowa kwietnia to odpowiedni termin ? jaki srodek wybrac

najlepiej pryskac kiedy zrobi sie tak cieplo ze powschodzi mlodziutki oset, zazwyczaj jest to po 20 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polifoska 6 jak najbardziej -zawiera fosfor w postaci fosforanów amonu ,tak samo jak polidap(fosforan18/46)-są to najlepsze nawozy do nawożenia wiosennego pogłównie na ozminy(nawożenie pogłówne ozimin na wiosnę to "zło"konieczne).Jeżeli nawozić zboża fosforem to przedsiewnie na jesieni najlepiej pod podorywkę wtedy suferfosfaty,ale nigdy w połączeniu z wapnem tlenkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Maciek.a ile powinienem sypnąć polifoski waszym zdaniem,zaznaczam jesienią nic nie dawałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego masz wiecej fosoru czy potasu jaka jest zawartosc tych skladnikow w glebie ? jaka klasa ziemi ? jaki byl przedplon?Jak w ciemno to 3- 4 q polifoski 6 powinno wystarczyc albo jeszcze i zabraknac .Rosliny poberaja PK zawsze do monentu gdy zabraknie im jednego tych skladnijkow potem nastepuje blokada. Czyli jak braknie ci potasu w glebie to roslina nie pobierze wiecej fosforu i odwrotnie.Oczywiscie w jakims tam stosunku . np buraki i rzepak potrzebuja wiecej potasu a fasola wiecej fosforu.Najwazniejsze aby jak najwczesniej wejsc w pole z nawozeniem rowniez azotowym doklanie zaplanowc pierwsze 2 dawki i ew 3/ jezeli zamierzasz produkowc pszenice konsumcyjna/.powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.powiem tak przenica jest zasiana po jęczmieniu jarym.polifoski czy nawozów fos-potas. nie było dość długo dawanych,pare lat tylko sam azot.przejąłem role i tak pytam was czego i ile.chcem zwiększyć wydajność z hektara,zawsze było 3,4t/ha max.obawiam sie że jak dam 300,400kg polifoski i azotu nie wiem ile jeszcze,to mogę więcej wsadzić niż zyskać,przy dzisiejszych cenach.poradżcie co mam zrobić.napiszcie czego ile dać żeby był efekt .mam 50 ha przenicy po jęczmieniu jarym .i 20ha żyta po jęczmieniu jarym nie wiem jakie odmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rady żeby wyjąć trzeba najpierw włożyć

w takim przypadku jak piszesz to nie dojdziesz w ciagu roku do bobrej kultury gleby.Faktycznie na tyle ha to niezły wydatek ale te min 3q polifoski powinieneś dać. A później musisz zrobić analize gleby i wtedy dobierać nawożenie, bo sianie czego kolwiek w ciemno nie ma sensu zwłaszcza na takim areale.Pod żyto możesz dać mniej. Jakiej klasy bonitacyjnej masz ziemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasa ziemi 3,4.tak myśle jak bym dał polifoskie te 300kg i chcem bronować, a azot tylko dolistnie w opryskach mocznikiem co o tym sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...