Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się nie chce wierzyć że przy nawigacji bateria siada po kilkunastu minutach. To po co taka powarzna firma jak nokia wogólne wprowadzała takie coś do telefonu jeżeli taka nawigacja działała by tylko kilkanaście minut.

 

No ale można się zaopatrzyć w ładowarkę samochodową, albo na Stronie nokii można kupić akumulator do do doładowywania baterii.

 

Też miałem zamiar Kupić N 95 lecz wejście na rynek N 95 8 GB wszystko mi pomiesszało. Obcne wolałbym tą drugą ponieważ ma większy dysk i wiecej pamięci operacyjnej lecz jest jeszcze ona droga. Od 2 tys. w zwyż Lecz jest do niej altenatywa Nokia N82 wszystko prawie to samo tylko w innej obudowie, cena przystępniejsza około 1 500 zł

 

Znów powturze moje pytanie czy na telefon z systemem operacyjnym symbian dało by się wgrać jakiś program do pomiaru powierzchni pól z palmnopta czy urządzenia do pomiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze wam swoje zdaie na ten temat tel pow 2,5tys dzwoni i ma duzo bajerow tak jak napisaliscie co jest do wszystkiego jest i do niczego ,no to ja mam dla was inna alternatywe kupic sobie laptopa napewno jest do wszystkiego wyposażyć go w antenę i masz wszystko w jednym .Hm tez swego czasu myślałem nad takim Tel ,i plan nie wypalił mam teraz laptopa mam w nim gps Internet bez przewodowy ,dzieciaki oglądają sobie na nim bajki ,bardzo przydaje się tez w szkole ,można go zabrać na wycieczkę w trasę jako Telwizor co by się dzieciakom nie nudziło podczas jazdy itd..CZy warto wybulić za Tel tyle kasy jeśli tak to proponuje zgłosić się do firm co robią programy do pomiarów pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam globusowi co sądze o palmtopach.

 

Przyznam się, że zawodowo zajmuję się m.in. pomiarami i używam palmtopa HP iPaq 2490 w pancernej obudowie, z odpowiednim sofem do pomiarów. Cała tajemnica tkwi w porządnym odbiorniku. W tym przypadku odbiornik jest zewnętrzny i komunikuje się z palmtopem poprzez port RS232. Warto dodac że jest to odbiornik o częstotliwości 5 Hz co wbrew pozorom i niektórym wypowiedziom ma wpływ na dokładność pomiaru, zwłaszcza przy większych prędkościach. Co do wbudowanych odbiorników w palma, nieufam ich dokładności, zwłaszcza gdy idziesz i zasłaniasz część nieba własnym ciałem. Może zdażyć się że zasłaniasz jednego z satelitów EGNOS, który jest bardzo ważny w osiąganiu odpowiednich dokładności. Z resztą pomiar nawet z 10 satelitów z połowy nieba może niebyć zaciekawy. Lepsze 4-5 dobrze rozłożone dookoła i na odpowiedniej wysokości.

 

Wybór czy to będzie laptop czy garmin....generalnie nadają się do pomiarów ale nikt mnienieprzekona że to będzie pomiar profesjonalny. Pamietac trzeba że może zdażyc się tak, że niedokońca będzie to pomiar dokładny, zwłaszcza gdy masz sporo niewielkich kawałków. A zasada jest taka - im większe pole tym mniejszy błąd i na odwrót.

 

Zaczynając pisac wogóle w tym temacie chciałem raczej zwrócić uwagę na aspekt ekonomiczny i dalej się upieram że najlepszym rozwiązaniem jest nawigacja równoległa z funkcja pomiaru, bo przyda się poza pomiarem i szybko zarabia na siebie, nawet przy 60 ha. Poza tym ma coś czego niema garmin i paltop - porządny odbiornik taktowany 5hz. Trimble ma dodatkowo ciekawą opcje - śledzi obydwa satelity EGNOS i kożysta z tego o najlepszym sygnale, jak zasłonisz jednego, automatycznie wskakuje na drugi bez przeszukiwania.

 

Jest wiele czynników wpływających na dokładność ale to cały wykład.

Może nowy wątek wartoby założyć.....?

 

 

Skoro polecacie jakieś strony, to ja też : www.precyzyjnerolnictwo.com

 

globus poczytaj sobie zakładkę "GPS" jest tam sporo informacji na temat dokładności.

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam programu do pomiaru pul ktury sie instaluie GPS i w pole .Morze ktos ma bende wdzieczny za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie myle to żeby sprawdzić wynik pomiaru to trzeba GPS podłaczać do komputera A mi jest potszebny taki program ktury sie instaluie w GPS . Wgrywa go sie na karte pamieći w magellanie meridianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a macie moze jakis program na palmptopa do prowadzenia rownoleglego

odpuść sobie zamała dokładność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam... "pull strings" - czyli metoda na zięcia Pawlaka ....

Przestawiać słupki kontrolne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko ,posiadam GPS 60 GARMIN do pomiaru pol , czy moge go uzywac jako GPS samochodowy , tylko niemam w nim mapy , jest mozliwosc wgrania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co doradzilibyscie jesli własnie tak jak poprzednik chciałbym wykorzystywac GPS do pomiaru pół i jako nawigacja w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co doradzilibyscie jesli własnie tak jak poprzednik chciałbym wykorzystywac GPS do pomiaru pół i jako nawigacja w samochodzie?

 

Palmtop to optymalne rozwiązanie a nie Garmin powtarzam Wam od 2 lata co niektórzy twierdzą nadal, że Garmin jest lepszy. Nie wiem w czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od niedawna posaidam palmtopa MIO p360. Uważam go za dobry sprzęcik. Wgrałem do niego AutoMAPĘ do nawigacji samochodowej, ale pokusiłem się też o wgranie programu GPS TUNER. To bardzo przydatny program, który mozna wykorzystać m.in do pomiaru powierzchni pól. Niestety nie ma jezyka polskiego. Mierzyłem dzisiaj z ciekawości działkę. Deklarowana powierzchnia działki wynosi 2,21ha, mi wyszło na GPS 2,197ha. Nie wiem, jaka może być rozbieżność w deklarowanej powierzchni do Agencji, ale słyszałem, że 5 procent? Jeśli tak to spokojnie mieszczę się w granicy. Ja wgrałem sobie do tego programu skalibrowaną mapkę, jaką dostaje się przy wypełnianiu wniosków. Zeskanowałem ją, przetransformowałem współrzędne z układu 1992 i skalibrowałem na PC w dołączonym do GPS Tunera programie. Można też skalibrować w palmtopie. W polu jedna granica pokryła się idealnie z mapką. Co do drugiej były rozbiezności rzędu 1 do 2 metrów. Może to jakiś niewielki błąd przy kalibracji a może błąd GPS. Ogólnie fajny program i posiada jeszcze więcej funkcji, które dopiero "rozgryzam". Przy cenie Mierniczego lub AgroPomiaru siegająych ponad 400zł alternatywą jest własnie GPS Tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też własnie sobie chciałem zafudowac Nokie N95 (1500-1800 zł nowa, od 1000zł używana) Kumpel siedzi w angli i mówił ze załatwia. Ale poczytałem sobie test tego tel przez jednego użytkownika w necie www.telepolis.pl Możne tam porownywac tel itp. Użytkownik piosał ze bajerów co nie miara mapa taka sobie ale zawsze cos ale jak włacza nawigacje to bez dodatkowego zasilania akku siada po parunastu minutach także kiepsko. Jeden z uzytkowników napisał "Jak cos jed do wszystkiego to jest do niczego" wiec trudny wybór.

Zdecydowanie w N95 8gb nawigacja wytrzymuje dłużej-najdłużej testowałem 4 h i coś tam jeszcze baterii zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dosyć długo jak na teleon. Ja kupiłem sobie N80 jej minusem jest bateria bardzo słaba jak włącze mape i łaczy sie przez bluetooth z odbiornikiem GPS to bateria siada w mgnieniu oka dlatego zaraz ładowarke trzeba podłaczyć w samochodzie to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co doradzilibyscie jesli własnie tak jak poprzednik chciałbym wykorzystywac GPS do pomiaru pół i jako nawigacja w samochodzie?

 

Palmtop to optymalne rozwiązanie a nie Garmin powtarzam Wam od 2 lata co niektórzy twierdzą nadal, że Garmin jest lepszy. Nie wiem w czym.

 

Jest wersja GPS Tuner 5.3C najnowsza i oczywiście jest PL. Posiadam taką od wczoraj ale nie wiem jak jeszcze mierzyć nim powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Od niedawna posaidam palmtopa MIO p360. Uważam go za dobry sprzęcik. Wgrałem do niego AutoMAPĘ do nawigacji samochodowej, ale pokusiłem się też o wgranie programu GPS TUNER. To bardzo przydatny program, który mozna wykorzystać m.in do pomiaru powierzchni pól. Niestety nie ma jezyka polskiego. Mierzyłem dzisiaj z ciekawości działkę. Deklarowana powierzchnia działki wynosi 2,21ha, mi wyszło na GPS 2,197ha. Nie wiem, jaka może być rozbieżność w deklarowanej powierzchni do Agencji, ale słyszałem, że 5 procent? Jeśli tak to spokojnie mieszczę się w granicy. Ja wgrałem sobie do tego programu skalibrowaną mapkę, jaką dostaje się przy wypełnianiu wniosków. Zeskanowałem ją, przetransformowałem współrzędne z układu 1992 i skalibrowałem na PC w dołączonym do GPS Tunera programie. Można też skalibrować w palmtopie. W polu jedna granica pokryła się idealnie z mapką. Co do drugiej były rozbiezności rzędu 1 do 2 metrów. Może to jakiś niewielki błąd przy kalibracji a może błąd GPS. Ogólnie fajny program i posiada jeszcze więcej funkcji, które dopiero "rozgryzam". Przy cenie Mierniczego lub AgroPomiaru siegająych ponad 400zł alternatywą jest własnie GPS Tuner.

 

Jest wersja GPS Tuner 5.3C najnowsza i oczywiście jest PL. Posiadam taką od wczoraj ale nie wiem jak jeszcze mierzyć nim powierzchnię

 

 

PS. POPRZEDNI TEKST CYTOWANY TO POMYLKA. NIE TO WCISNALEM CO POTRZEBA SORRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie mój post w Telefonach http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=4799&start=0&postdays=0&postorder=desc&highlight=

 

Do pomiaru pól polecam telefon SPV również!! Najtańszy można znaleźć za 150-200 zł używka + odbiornik gps ~100 zł. W tej cenie mamy super telefon do użytku codziennego i nawigację do samochodu czy jakichkolwiek wycieczek.

 

Jeśli ktoś chce palmtopa to polecam SPV M650. Przykładowy link http://allegro.pl/item344244119_nowy_spv_m650_navi_nawigacja_gps_poznan_baranowo.html

Wcale nie taki duży palmtop - pasuje do kieszeni i mozna uzywac spokojnie jako telefon. Ale z dużym wyświetlaczem i wbudowanym odbiornikiem GPS. Wgrywasz oprogramowanie jakie trzeba (pomiar pola, nawigacja, jazda w lini równoległej) i masz wszystko!

 

Polecam naprawde bo sam korzystam z nawigacji w moim SPV C600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pomierzyłem kilka poł tym GPS TUNERem i musze powiedzieć, że zbyt dokładny, to on nie jest. Ciekawe jak Agropomiar by policzył na tych samych działkach? No ale póki co nie mozna nigdzie na necie znaleźc linków do "darmowych "wersji tego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sSpróbuj programem ozi Explorer w wersji darmowej dziala godz po godzinie trzeba go wyłączyć i ponownie włączyć ,problem jest w tym aby program obliczal pow za pomoca dobrego wzoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy Mio H610 też nadawałby się do pomiaru pól i jaki program trzeba zainstalować? Niestety jestem zielony w tym temacie, może ktoś coś wie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...