Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam trzeba gdzieś poszuka ale na pewno większe bo ma mniejsza ilośc magnezu. Ja kupuję zawsze jednowodny bo jest najbardziej stężony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem - 5%.

To jutro robie taką mieszankę: Sherpa - 0,25 l/ha + siedmiowodny siarczan magnezu - 5% + mocznik 10%

Za jakieś 10 - 14 dni polecę Nurelką, dorzucę coś na grzyba, dorzucę jeszcze Nutribor, mocznik i siarczan.

Co Ty o tym sądzisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherpa i nurella to to samo!! Cypermetryna ma działanie kontaktowe. Dlatego ja daję Mospilan i mam spokój na 2-3 tygodnie, potem słodyszka jakąś najtańszą cypermetryną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM SZANOWNYCH SĄSIADÓW CZY KTOŚ WIE GDZIE MOZA KONTRAKTOWAĆ RZEPAK ZA ROZSĄDNĄ CENĘ WOBECNYM ROKU KUJAWSKO POMORSKIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sherpa i nurella to to samo!! Cypermetryna ma działanie kontaktowe. Dlatego ja daję Mospilan i mam spokój na 2-3 tygodnie, potem słodyszka jakąś najtańszą cypermetryną.

A gdzie to wyczytałeś przecież nurelka ma jeszcze chloropirofos. Nurelka też działa 2-3 tygodnie ale to zależy jakie warunki pogodowe panują.

rudemenes: poczekaj jeszcze pierwszy nalot samic w zasadzie nie jest szkodliwy dopiero jak z jaj zniesionych przez nie wylęgną się młode trzeba z nimi walczyć. Moim zdaniem za ok. 10- 12 dni będzie wskazane pryskanie na chowacza pod warynkiem że nie nastąpią spadki temperatury. Wtedy należy liczyć od momentu gdy temperatury znowu wzrosną.

Jak byś pojechał Nurelką albo inną układówką to OK ale jak perytroid to nie warto jeżdzić. Koszt zabiegu większy od kosztu środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za późno żeś się obudził?

trudno wyczuć blusa .obecnie cena 1600 aw żniwa900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry Grześ, mój błąd, spojrzałem tylko na początek składu.

Ile kosztuje nurella na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Nurelle płaciłem 355 zł za 5 litrów. Przy dawce 0,6 l/ha to wynosi ok 42 zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiuej na pierwszy zabieg zastosować Mospilan? działa w niskich temperaturach a teraz to raczej średniodobowa nie wychodzi powyrzej 10*C . tak że Nurella moze nie zadziałać tak jak powinna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodajecie coś do opryskiwacza robiąc pierwszy zabieg na robale ?? Może mocznik, może jakieś odżywki, mikroelementy?? Czy jeszcze za szybko na takie sprawy ??

 

Jak najbardziej możesz już dawać dobrze byłoby dać jeszcze 2l Boru lub Basfoliar tam rzepaczek znajdzie wszystkie mikroelementy które potrzebuje teraz i zacznie się robić ładny zielony jak ma teraz jakieś przebarwienia...

A mocznika nie żałuje ja daję do opryskiwacza na hektar przynajmniej 20kg + 5 siarczany magnezu (siedmiowodnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erdem ja też dam Mospilan.

Luki ja daję 50 kg minimum i 25 siarczanu, mówi ci to coś?

Jak chcesz zaimponować to podaj stężenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie za późno żeś się obudził?

trudno wyczuć blusa .obecnie cena 1600 aw żniwa900

cena już na giełdzie Paryż 1720zł a pońoć Niemcy będą brać zboże po żniwach po 700zł ja jak znów zasieję rzepak to go przechowam a i mam w dupie te ich kontaktację ADM Szamotuły ponoć kontaktowali po 1400zł a jak dużo zaczęło przychodzić rolników to obniżyli na 1200zł kpina ja słyszałem że Chemirol mogilno przestrzegał aby nie podpisywać na 1500zł ale róbcie jak uważacie koszta produkcji za duże aby oddawać za 900zł i pogoda na swiecie może niedopisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak płacą po 1500 ale za jakie parametry i zapytajcie ilu z rolników w tym roku co sprzedawali dla Kruszwicy dostało po to 1050. Rozmawiałem z kilkoma i żaden z nich tyle nie dostał takie robili zanieczyszczenia albo wilgoć. Ja w tym roku nie kontraktuje. Po pierwsze rzepaku jest mniej niż w zeszłym roku a po drugi Brzeg może przerobić alły polski rzepak a co z resztą zakładów i z chęciami niemców na nasz rzepak. Ja w tym roku przetrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłady tłuszczowe w Brzegu należą do Kruszwicy. Zresztą te, i jeszcze jakieś inne zakłady należą do koncernu Bunge. Ja, kontraktuję u nich, to znaczy rzepak ode mnie idzie do zakładu w Brzegu, a fakturę wystawia ZT Kruszwica. Cena za rzepak według giełdy MATIF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek. czy parametry wilgotność tez wg matifu. Kiedyś to od tej ceny na matifie odejmowali ok 20 Euro. jak jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety są potrącenia. Niby minus 18 euro na tonie względem notowań na MATIF za rzepak technologiczny, albo 25 euro/tona za rzepak surowy - wszystko razy kurs euro wg. NBP. Ogólnie z tymi wyliczeniami ceny za rzepak jest namieszane na 3 strony i trudno się w nich połapać.

Z tą wilgotnością to też jest delikatny przekręt, bo aby uzyskać cenę bazową musi być 7% (gościu z "Olejarni" mówił coś, że może zrobią 7,5%). Na zachodzie normą jest 9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama strona, tylko tydzień wcześniej:

http://ceny.rolnicy.com/ceny-rzepak/ceny-rzepaku-25-02-08.html

 

Co do zasadności kontraktacji, ja zrobiłem to jeszcze w sierpniu zeszłego roku, przed siewem rzepaku. Nawet mi się nie śniło, że teraz będzie się mówić o cenach rzędu 1500 zł/t. Natomiast wyliczenia oparte o MATIF gwarantują, że nie zostanę wyrolowany. Przecież i tak nikt nie będzie płacił ponad notowania na MATIF, bo korzystniej będzie sprowadzić rzepak kupiony za pośrednictwem tej giełdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maciek stawiałem 1000 zł a ty 10:1 Kiedy kasa? Chyba że nadal twierdzisz że będzie zima i jeszcze nie czas na azot

No szopen mam nadzieje ze jesteś człowiek słowny i kasa pójdzie na konto. Jeśli oglądałeś wiadomości to wiesz że zima wróciła do Polski. Są rejony gdzie dość sporo napadało. A w moim rejonie były przymrozki przez ostatnie noce. I pamiętaj przemądrzałku ten się śmieje kto się śmieje ostatni. A reszta która się naśmiewała z Maćka wpisze przeprosiny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego może u ciebie jest zima bo u mnie zero śniegu nadal a przymrozek w nocy -3oC nazywasz zimą

takie przymrozki są nawet w maju. U nie wegetacja nadal trwa i rzepak i pszenica rosną mimo twojej prognozy pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego może u ciebie jest zima bo u mnie zero śniegu nadal a przymrozek w nocy -3oC nazywasz zimą

takie przymrozki są nawet w maju. U nie wegetacja nadal trwa i rzepak i pszenica rosną mimo twojej prognozy pogody.

Widzisz chłopcze sprawa ma sie tak. Była rozmowa czy będzie w Polsce jeszcze zima. Nikt nie pisał czy ma być u ciebie czy u kogoś innego. Dla mnie zima to śnieg i mróz. A dla ciebie najwyraźniej słowo zima znaczy coś innego. Aha no i jeszcze coś. Tak się naśmiewałeś a teraz zgrywasz że niby nie wiesz o co chodzi. Zima to zima. Rób przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś zima na całego ponad 10 cm śniegu ale w dzień +3 stopnie i juz prawie połowy niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o zimę kalendarzową to nadal trwa jeśli masz na myśli warunki atmosferyczne to u mnie jest nadal wczesna wiosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...