Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja trochę skromniej dałem już 70 kg za jakiś czas drugie 70 w saletrze a w międzyczasie 20 kg w opryskach i jak będzie wilgoć i warunki to 3 dawka ok 40 kg. Razem 160 lub 200 kg azotu, do tego co najmniej trzy razy po 8 kg siarczanu magnezu z insolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja trochę skromniej dałem już 70 kg za jakiś czas drugie 70 w saletrze a w międzyczasie 20 kg w opryskach i jak będzie wilgoć i warunki to 3 dawka ok 40 kg. Razem 160 lub 200 kg azotu, do tego co najmniej trzy razy po 8 kg siarczanu magnezu z insolem.

 

Tak z ciekawości napisz jakie osiągasz plony pszenicy i na jakich glebach przy takim nawożeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gleby niestety nie za mocne. Jak jest dobry rok i dam wtedy trzecią dawkę saletry to ok7-7.5T super ziarna, wysoki gluten i super inne parametry, jak dam próbki do kilku młynów to sami podbijają cenę.

Jak jest susza to na moich glebach pszenica dostaje ostro w kość i zbieram 5-6T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaplanowane tak:

1 dawka - 200 kg saletry - już rozsypane

2 dawka - 150 kg saletry

3 dawka - 100 kg saletry

 

Ochrona fungicydowa - dwa zabiegi

 

ccc w dwóch dawkach po pół dawki - wiecie o co chodzi

 

w międzyczasie dodatkowo do każdego oprysku 10% mocznika i 5% siarczanu siedmiowodnego i odżywki - oprócz mieszania z herbicydami.

 

W razie potrzeby - insekcydy

 

stanowiska po połowa po rzepaku połowa po zbożach. 100% nowy materiał siewny kwalifikowany. Spodziewany plon - jak najwięcej Wszystko zależy od przebiegu pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stosujecie RSM w pszenicy?

Ja zamierzam dać

1.dawka 200kg saletry

2.dawka RSM ok 70kg/N

3.dawka w zależności od potrzeby oprysk Mocznikiem lub 100kg. saletry

W miedzy czasie moze jakaś odrzywka.

Do skracania Moddus na pierwszy zabieg a później sie zobaczy.Moam trzy różne odmiany Kris, Anthus i Kobiera tak że na każdej bedzie to inaczej wygladało.

Stanowiska dobre bo po grochu i rzepaku.Siałem 200kg/ha i wydaje mi sie ze jeszcze jest za gesta, chorób narazie nie widać ale 2 opryski to bedzie podstawa.

 

dsc00201dj4.jpg

dsc00208cc8.jpg

dsc00207hy5.jpg

dsc00206wu3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem jak masz tak sucho na polu to nie wiem na co czekasz z pierwszą dawką. Byłem dziś na polu u siebie, gumaki zasysają się w ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem jak masz tak sucho na polu to nie wiem na co czekasz z pierwszą dawką. Byłem dziś na polu u siebie, gumaki zasysają się w ziemi

Moze na zdjeciach nie widać ale u mnie też mokro jak diabli. Jeszcze poczekam zapowiadaja śnieg i śnieg z deszczem. Nie ma co panikować to jeszcze luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie czym mam pryskać jak w poprzednim roku miałem bardzo dużo trawy w zbożu i teraz na jesień w pszenicy też się pokazała, ale jeszcze mała. Czym to najlepiej opryskać, żeby była czysta i jakim nawozem polecieć? (saletrą?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wyglada w cenach ale nie taniej zamiast modusa zastosować 2x1l antywylegacza?? na zdjeciach bryłki ziemi wygladaja na suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, powiedzcie czym mam pryskać jak w poprzednim roku miałem bardzo dużo trawy w zbożu i teraz na jesień w pszenicy też się pokazała, ale jeszcze mała. Czym to najlepiej opryskać, żeby była czysta i jakim nawozem polecieć? (saletrą?)

Trawa to życica trwała i na jesień została pryśnięta Husarem Pack w dawce 200g/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem kiedy siales swoja pszenice i ile na ha? ja sialem ok15 pazdz to jest słaborozkrzewiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryłki zawsze wyglądają na suche bo są ponad gruntem. Modus i anty mają inne działanie, pierwszy skraca tylko gorę a drugi i górę i dół. Chcę w tym roku zrobić doświadczenie, połowa Modusa połowa CCC(pół dawki +mocznik +magnez)_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
erdem kiedy siales swoja pszenice i ile na ha? ja sialem ok15 pazdz to jest słaborozkrzewiona

Siałem 21-22 wrzesień ok 200kg/ha

 

Bryłki może tak wygladają bo słonko świeciło jak robiłem zdjecia ale w rzeczywistości to ziemia klei sie do butów że ciezko po polu chodzic nie mówiąc o wjechaniu ciagnikiem.

Moddus niestety jest drogi ale nie skraca korzeni i bardziej pogrubia ścianki źdźbła niz je skraca a ja mam niskie pszenice Kris i Anhus.

Wcześniej robiłem mieszanki ccc z Cerone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile jest modus ? Myślicie że już czas na 1 dawke azotu już u mnie ciapkiem powinienem spokojnie wjechać więc co dawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - miało być NawSald. Mam demo tego programu ale ono nie bierze pod uwagę przedplonów, i zasobności gleby w poszczególne składniki. A tu jak zmienie jakieś dane to od razu jest inny plan nawożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie ta strona na forum ale może ktoś z kolegów orientuje się jak odzyskać koszty nawożenia wapnem z programu pomocowego

de minimis w rolnictwie .Za informację z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od razu dofinansowanie do ceny wapna. Na podstawie badań gleby w SChR na pola, które miały potrzebę wapnowania wpisaną jako "konieczne", wapno,w ilości wyliczonej przez SChR, kupiłem za 50%. A za resztę wapna na inne pola już musiałem płacić 100%. Kopalnie, w której kupywałem wapno, wskazała Izba Rolnicza. Potem dostałem z Izby Rolniczej pismo o udzielonej pomocy de minimis, która to była właśnie wartością tych 50% ceny wapna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem dzisiaj w polu i pszenica zauważyłem, że pszenica mi coraz bardziej żółknie co robić jaki nawóz jej pomoże teraz czy później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was moze mial doczynienia z zaprawa zbozowa, której skladnikami sa propikonazol i tebukonazol? co myslicie o takiej zaprawie czy jest godna uwagi? jakie moze miec dzialanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orius(tebukonazol) jest dobrą zaprawą ja zaprawiam nią od 2 lat oziminy. Pozatym niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam u was z cenami kwalifikatów? ja kupiłem dzis 2 tony bombony po 1800zł/t C/1 zaprawiona zaprawą bayera Raxil ziarno ładne sredniej wielkości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...