Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pryskaliscie uz tolurexem? Bo ja nie moge w pole wjchac... za nic... pada i pada albo wieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak była pogoda na końcu lutego i początku marca to trzeba było wjeżdzać bo teraz ma być wiele dni z pogodą fatalną i możesz zabiegu nie wykonać nawet do końca marca a potem skuteczność tolurexu spadnie ponieważ słaba zwalcza chwasty w późniejszych fazach. a modłeś nim zrobić zabieg nawet w okresie spoczynku zimowego oczywiście bez okrywy śnieżnej. Czasem warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem próbki gleby i wyszło mi ph 6.5 zawartość fosforu -bardzo wysoka ; potasu - średnia; Magnezu- niska

 

co z plonami można coś z tego wyciągnąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że 20q/ha masz gwarantowane ,a tak na poważnie magnez to wazny składnik i powinieneś go uwzględnić w nawożeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braki magnezu będzie widać szczególnie przy suszy, zablokuje wtedy wchłanianie pozostałych składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj Gargamel zacytowałeś mój post z 6 lutego to chyba jasne że na początku lutego można mieć obawy co powrotu normalnej mroźnej i śnieżnej zimy przez kilka tygodni. co do rozdwojenia jaźni to jej nie mam bo po ustąpieniu ostatniego "incydentu zimowego w lutym który trwal aż 3 dni" zdecydowałem się na wysiew saletry i tego nie żałuję a Ty czekaj na zimę stulecia w marcu-może przyjdzie bo moje dzieci czekają na kulig. Wd mnie to atak zimy potrwa kilka dni. Co do do wpływu długich snieżnych zim a takie są i mroźne zazwyczaj to przypomnij sobie zimą 2005/2006 coś Ci zacytuję 4 PORY ROKU Nr 1/2007 "W okresie zimy doszło do silnego przemarznięcia systemu korzeniowego ozimin, był to kolejny czynnik ograniczający plonowanie", więc chyba długie, śnieżne a co za tym idzie długie zimy nie poprawiają plnu ozimin.
ćoś widzę że wykrakałes sobie ta zime ,a po niedzieli ma byc podobno jeszcze ciekawiej.P.S Jak tam kulg,udany?

Very Happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy macie nasr... w głowach z tymi poworotami zimy? przecież nie będzie waliło sniegiem do końca kwietnia. a jak przyjdzie tydzień ochłodzenia to wszystkiego szlag nie trafi. Gargamel posialeś azot 15 III tak jak mówiłeś? jak tak zrobiłeś to przegrałeś bo tydzień zimna to azot Ci spłynie z wodą roztopową a roślina go nie wykorzysta, bo wegetacja przystopowała. ten kto posiał z miesiąc temu więcej na tym zyskal , bo było ciepło i roślinkli dobrze azot wykorzystały. pozdr. kulig to trzeba było robić na Boże Narodzenie w te święta lejemy się:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam azotu nie stosuje ,przechodzę na eko,chodzi mi o to ze niezbadane sa prawa natury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie stosujesz to nie zabieraj głosu w dyskusji, a eko wcale nie znaczy bez azotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty taki nerwowy jestes?O azot dbają przelatujące stada gesi ,tak ze go stosuję.Dyskutowałem o pogodzie, a nie nawożeniu wiec odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel o jakiej ty zimie mówisz u mnie rano -1 a w południe +4 normalna pogoda jak w marcu. Co ty się się tak tej zimy boisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu jak w garcu.....nie mam pojęcia z czym macie problemik...jak ktoś widzi coś niezwykłego w tej pogodzie to znaczy że ma coś źle poukładane śnieg w marcu nie powinien nikogo dziwić, tak jak przymrozek w maju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w miare sucho jak sieje to czasem drobny śnieg poprószy ale zaraz słonko...

jak to marzec ale ogólnie to pogoda super jeszcze kilka dni i po zasiewach.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis mialem z saletra na pszenice wyskoczyc a tu 10 cm sniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siejecie przedsiewnie Saletre na jare?

Zrobiłem tak 10 marca i mysle ze to był błąd .Pogoda sie zmieniła i 10 dni chłodu nastało i pewnie kolejne 10 przed nami

i zanim roślina z tego skorzysta to juz azot nie bedzie dla niej dostępny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie nie znacie realiow zawodu rolnika to zawod zalezny w duzym stopniu od Boga a dla niewierzacych od praw natury jesli chodzi o temat azotu to zawsze jakies straty czy za zimno czy za duzo deszczu czy za sucho tez bo nawoz lezy wiec te klotnie sa niefachowe bo nie ma madrych , a co nas czeka nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie, trochę chemii i fizyki was pocieszy. Jak saletra się rozpuści to nie wyparuje a przemieszczanie wgłąb nie jest tak szybkie jak się wam wydaje. Wody tak naprawdę nie spadło dużo(przynajmniej u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mysle tak jak szopen, ja saletre rozsialem wczoraj(druga cześć I dawki), moze tez zle zobaczymy, ale w zeszlym roku tez wczesnie zasialem jara i dawalem saletre pod spód, wschody byly po ok miesiacu. Z boku sasiad tez zasial ale on nie dawal azotu, roznica byla kolosalna w wygladzie, ale i w plonie...

w tym roku przezucilem sie na saletrzak, dalem po 200 kg pod jare siane od 8 marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady tokiem myślenia niektórych to azot pod zboża najlepiej wysiewać w maju przed małym deszczem.Przecież mieszkamy w kraju w którym na wiosne i są deszcze i przymrozki i śnieg

i susze no i kiedys ten azot trzeba dać , i dać jak najwczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie przecież nie można czekać w nieskończoność... teraz roślina na starcie najbardziej go potrzebuje bo jak ma sie rozkrzewić... potem będzie po jednym kłosie z jednej rośliny no ale to już indywidualna sprawa każdego jak mu szkoda teraz azotu bo wyparuje to niech już wcale nie daje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci co nie sieli chcą zeby wyparowało i dlatego tak wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie zima pada śnieg cały czas i zapowiadają dalej,nie mam jak wjechać z nawozami aż mnie szlak trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie zima pada śnieg cały czas i zapowiadają dalej,nie mam jak wjechać z nawozami aż mnie szlak trafia.

 

Skoro zima i pada śnieg i zapowiadają tak dalej to nie ma co przeżywać bo na nawozy jest jeszcze czas. Pamiętajmy, że aby zaczęły działać potrzebna jest odpowiednia temperatura gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...