Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a u mnie zima pada śnieg cały czas i zapowiadają dalej,nie mam jak wjechać z nawozami aż mnie szlak trafia.

a co ci przeszkadza snieg?, tzn aby sciezki bylo znac i ziemia byla zamarznieta. ja sialem po sniegu przed wczoraj, sniegarki jezdzily ludzie oczy wybaluszali a ja sialem,... na efekty poczekamy... pozniej jak bedzie rozmakac to tez nie wjedziesz.... a pszenicy juz nie nadgonisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś,was te ataki zimy pobudziły do działania ,ja siałem 26 lutego,mam jedno pole w kształcie klina i tam na końcu nie sieje rozsiewaczem bo sie więcej by po drodze i po torowisku od wąskotorówki posiało,widać różnicę z daleka jadąc ciągnikiem po drodze polnej tam gdzie saletra była pszenica ma 1 listek więcej i jest ok.2cm wyższa ,i tak dochodzę do wniosku, że trzeba było posiać ok.2 tyg wcześniej gdyż rośliny nie pobiorą na 2 gi dzień tego azotu ,tylko za jakieś 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin byłem na polu to nie mogłem wyleżdż gumniaki obklejone a gdzie ciągnikiem.ziemia 3,4 klasa i gliniaste.dziś taki śnieg dawał i deszcz że świata widać nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ilu z was się śmiało jak posiałem w lutym? A teraz mam spokój i piękną pszeniczkę. Jak da się wjechać w pole to będę siał drugą dawkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen, ja też siałem saletrę w połowie lutego i też jestem z tego zadowolony. Pszenica się ładnie krzewi i ma ciemnozielony kolor. Ale wydaje mi się, że na drugą dawkę jeszcze za wcześnie ( chyba, że masz na myśli rzepak). Dlaczego tak szybko siejesz drugą dawkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie już bo prędko nie wjadę w pole, miałem na myśli początek strzelania w źdźbło. Najpierw saletra a zaraz potem Moduss, coś na grzyba i dolistnie magnez mocznik i mikroelementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, źle zrozumiałem twoją wypowiedź. Ja mam w planach dokładnie to samo co ty, ale tydzień temu ze względu na zimną pogodę podałem na pszenicę dolistnie mocznik (20 kg/ha) i siarczan magnezu 7-wodny (5 kg/ha). Co o tym sądzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zaszkodzić jeśli będzie za duży mrozek! Z ziemi roślina pobierze tyle azotu ile będzie chciała a dolistnie weźmie wszystko co dasz i to bardzo podniesie, przy dostępie wody, ciśnienie wewnątrzkomórkowe. Dodatkowo dodatek magnezu poprawi wchłanianie azotu i liście będą miały bardzo duży turgor.Takie liście podobne są do napompowanych wodą balonów i może je zniszczyć mróz a na pewno są bardziej wrażliwe.

Co do magnezu to bardziej skoncentrowany jest jednowodny, wychodzi taniej na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie pozostaje mi nic innego jak się modlić o pogodę, a tu jak na złość zapowiadają mrozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos uzywa moze HUZARA?? chcialem go uzyc na pszenice na miotle i oset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w tym roku stosował,jeżeli chodzi o miotłę to polecam ,jeżeli ostrożeń to tylko huzar pak ,sam huzar jest trochę za słaby na duże okazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pogodę nie narzekam a azot posiałeł jak były do tego warunki czyli w lutym i na pewno tego nie pożałuję. Zresztą u mnie jak na razie śniegu było jak na lekarstwo a dziś jest 7 stopni i nie było przymrozku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huzara polecili mi w sklepie bo chcialem czyms pryskac teraz na miotle a pod koniec kwietnia na oset ale powiedzieli mi abym to wlasnie huzarem zrobil jednym opryskiem pod koniec kwietnia i bedzie dobrze koszt to okolo 760 na 6 ha tylko wlasnie nie wiem czy sam czy huzar Pak. jeszcze bede chcial dodac jakies mikroelementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maskin byłem na polu to nie mogłem wyleżdż gumniaki obklejone a gdzie ciągnikiem.ziemia 3,4 klasa i gliniaste.dziś taki śnieg dawał i deszcz że świata widać nie było
-

przedwczoraj to byly dobre, a wczoraj rewelacyjne do siania, oczywiscie ok 5-6 rano, ziemia 2,3-3b, ale jak lubisz pospac....

 

do szopen

czy do tej mieszanki -"Nie już bo prędko nie wjadę w pole, miałem na myśli początek strzelania w źdźbło. Najpierw saletra a zaraz potem Moduss, coś na grzyba i dolistnie magnez mocznik i mikroelementy." moge dodac herbicyd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki, myślę że regulatory wzrostu razem z antywylegaczami mogą mieć rożne działanie. Trochę późno na walkę z chwastami na początku strzelania w źdźbło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granstar+grodyl lub mustang, jezeli jest to niekorzystne to czym moze sie objawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam przy sobie informacji o sposobie działania Grodylu, Granstar na pewno nie jest rególatorem wzrostu. Takie eksperymenty mogą nie służyć pszenicy, za dużo tego na raz. Lepiej najpierw zrobi chwasty a za parę dni resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie należy mieszać zbyt wielu środków na raz bo wtedy ogranicza nas to pogodowo niektóre mogą być stosowane jak jest ziemno inne jak tem średnia z kilku dni jest np 5 stopni to mamy wówczas zawężone pole działania...

 

Ja teraz pryskam Atlantis 04WG 250g/h + Sekator OD 150g/h a na niektórych działkach tylko Atlantisem gdyż na jesień było pryskane Gleanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy post..więc witam wszystkich

kolega bogate dawki stosuje (chyba że zwalczasz wyczyńca tak wysoką dawką) , przecież to wyjdzie jakies 160pln/ha

praktykuje

atlantis 120-150g/ha( miotła) + sekator 0,15l/ha+Actriob i jest zawsze OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ci sie udało strzelić z tym wyczyńcem dokładnie tak zwalczam to cholerstwo już któryś raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tym Tolurexem w dawce 2,5l się spużniam to co się dzieje nie weźnie ej miotły? Moja ozimka ładnie się juz pokrzewiła rośnie na potege hehe A po tolurexie czym jeszcze radzicie poprawić chwasty? Aminopielik Gold to nie przy dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na chwasty stosuje atlantis0.150 ,starane0,6 ,dikopur0,5 ATLANTIS -4O2 ZŁ STARANE-56 ZŁ 1L DIKOPUR-16 ZŁ 1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zrobiłem mieszanka Atlantis+ Lintur+Grodyl+ CCC+ Actrib w pszenicy zadnych skutków ubocznych nie widziałem natomiast działanie na chwasty piorunujące To wszystko 12 Kwietnia a 19 kwietnia następna dawka Corbel+ Bawistin+ CCC+ siarczan magnezu + insol.również żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co moze byc jak w pszenicy ozimej na liściach sa fioletowe zabarwienia i na niektórych sa uschnięte koncowki?

 

dodam ze przedplonem byl rzepak moze to cos ma wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...