Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zabarwienia liści na czerwono fioletowo lub granatowo to brak fosforu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym to najlepiej uzupelnic? fosforanem amonu czy moze lepiej dolistnie np. Ekosol Wysokofosforowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam planuję w pszenicy zastosować apyros który powinien zwalczyć zarówno jedno i dwuliścienne. jakie macie zdanie o tym środku a może coś innego byście polecili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym to najlepiej uzupelnic? fosforanem amonu czy moze lepiej dolistnie np. Ekosol Wysokofosforowy

Fioletowe zabarwienie wcale nie musi oznaczać, że fosforu nie ma w glebie. To tylko chwilowa dominacja jonów ujemnych nad mało labilnymi jonami fosforu. Zrobi sie cieplej i wszystko wróci do normy. Chyba że analizy glebowe pokazują niską zawartość tego składnika lub fosfor przyblokowany jest przez zbyt wysokie lub zbyt niskie pH.

rzucony fosfor pogłównie przeniesie się o kilka centymetrów w głąb profilu w całym sezonie. Nie spodziewam się więc cudownych efektów nawożenia. Fosfor też jest ciężko wprowadzić do liścia. Ale to już długie tłumaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, Jeżeli przebarwnienia są na młodych liściach możesz upatrywać blokady fosforu czy niektórych mikro. Jeżeli przebarwione są całe rośliny to trzeba wziąć pod uwagę możliwość porażenia BYDV - wirus żółtej karłowatości jęczmienia na pszenicy. Porażone wirusem rośliny o tej porze też mają przebarwienia w odcieniach czerwieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam planuję w pszenicy zastosować apyros który powinien zwalczyć zarówno jedno i dwuliścienne. jakie macie zdanie o tym środku a może coś innego byście polecili . prosze o wasze spostrzeżenia... z góry dzięki ps. do tej pory niczym nie pryskałem i był by to 1 głowny zabieg . [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się zaryzykować Apyrosu jako herbicydu na wszystko. Jeżeli masz maki, chabra, jasnoty rdesty albo powój nawet wysoka dawka nie zda się na wiele. Proponowałbym jednak jakiś komponent wzmacniający skuteczność na chwasty dwuliścienne. Dobierzesz go w zależności od tego co masz na polu.

Zalecane dawki "miotłowe" Apyrosu niestety są już niewystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem apyros łącznie z granstarem, znakomity efekt. będę tak też robił w tym roku na polach gdzie nie dałem Opala. Mieszanina nie jest badana oficjalnie ale rozmawiałem z przedstawicielem firmy produkującej i nieoficjalnie potwierdził że daje bardzo dobre rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje taka mieszanka i czy działa dobrze na przytulię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam jeszcze aktualnych cen. W ubiegłym roku tam gdzie zastosowałem opal musiałem poprawiać wiosną ze względu na przytulie a tam gdzie poszedł Apyros i Granstar przytuli nie było mimo że termin oprysku był mocno spóźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym prponujecie poprawiwać w maju chwasty jak z wiosny daje Tolurex w ilosci 2,5litra na h? Czyli jednym słowem najlepiej dawać modusa 0,3litra na h niż a.płynny 670sl czy coś ? a moze połaczenie ich obu? A jak by tego zwykłego dać 1,5litra na h to nie popsuje zboża? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Center ,po co czekać do maja z opryskiem na chwasty ,chyba że pszenica bardzo późno siana?,mustang do 2 go kolanka jest bezpieczny bodjaże tak podają.Ja na późno siane pszenicę nie dawałbym ccc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sprawdzić jakie chwasty zostały i wtedy coś dobrać Mustang bardzo ciekawie na fiołka działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ja czekam tak do połowy maja zawsze żeby wylazł ostrozen:/ i zawsze leciałem goldem:/ tylko zastanawiam się czy jak Tolurexem przeciez lece on ma w spektrum troche chwastów to cyz jest sens tak drogo leciec goldem puźniej. Poza tym mam rózne pszenice jedne bardziej wyrosniente drugie mniej(puźno siane). i tolurex na tych puźno sianch sam juznei wiem kiedy dawać:/ na miotłe ja go daje. Do mustanga mam uraz bo miałem pole zachwaszczone po nim jak cholera nie wzia prawie nic:-( do dziś nie wiem czemu. ale mówili że za zimno było. Ja jestem zwolennikiem tanich (słowo zostało wykasowane)i:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw poprawki robię późno bo chwaściory są na wiosnę przetrącone i nie rosną tak intensywnie i można poczekać aż wszystko wyjdzie temperatura się ustabilizuje tylko jest problem bo większość tanich herbicydów należy stosować do końca krzewienia. U mnie tylko przytulja została miejscami do połowy zbielała, skrzyp zastosuję Starane - Tomigan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do center ,ile ha masz pszenicy ? pewnie na ciężkiej ziemi ,skoro ostrożeń,jakie masz ,ewentualnie chcesz osiągać plony?,ten ostrożeń to ci startuje z rozłogów czy siewki,moim zdaniem siewki nie mają szans w normalnym łanie pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lece izoproturon +Mustang

 

Na przytulie dobry jest amidisulfuron

 

Huzar zostawia habra i niebiesko na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam pare h:-D no nie jest to taka ciezka ziemia to 3klasa:D hehe A z czego startuje holera wie:/ nie przygladałem się temu:D ja jestem elektrotechnikiem a nie rolnikiem:D chyba musze drugi kierunek zacząc:/ hehe Nie ale poważnie to co radizicie żeby po tym tolurexie pojechać? izoproturon ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izoproturon to głównie jest na miotłe

 

Jakie chwasty ci zostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze oblecieć jak przelece siepo polach to napisze:/ ale na 100% rdesty wszystkie rodzaje, rumianki, hehe przytulia oczywiscie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdestu nie masz na pewno żadnego ten chwast może w jarej wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ale poważnie to co radizicie żeby po tym tolurexie pojechać? izoproturon ten ?

 

ja na jesień zaraz po siewie pryskam tolurexem,

wiosną chwastox turbo i zero chwastów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj pole jakie masz chwasty wtedy cos poradzimy moze zadzialalo chociaz ja tez kiedys pryskalem na jesieni i tylko szkoda bylo kasiory. Npewno bedzie ostrozen ale to pozniej wychodzi wiec radze poczekac .Moim zdaniem tolurex jest dobry ale na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...