Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś poleciałem tolurexem 2,5l/h:D spoko warunki nawet:D Tylko chwastu w pszenicy:/ bleee szoook hmm nie wiem czy to weźmie hmm musze wrócić tam z atlasem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prysnąc pszenice na grzyba co poroponujecie myślałem żeby na pierwszy oprysk dać siarkol bo tani a pożniej coś lepszego co wy na to ?? Odrazu do tego bym dał 10kg Mocznika+ 10 litrów Basfoliar® 36 Extra + siarczn z 5 kg na hetar. Co o tym sądzicie ??? Pryskam 200litrów wody na hektar czy Mocznika wystarczy czy dać wiecej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym prysnąc pszenice na grzyba co poroponujecie myślałem żeby na pierwszy oprysk dać siarkol bo tani a pożniej coś lepszego co wy na to ?? Odrazu do tego bym dał 10kg Mocznika+ 10 litrów Basfoliar® 36 Extra + siarczn z 5 kg na hetar. Co o tym sądzicie ??? Pryskam 200litrów wody na hektar czy Mocznika wystarczy czy dać wiecej ??
Ja bym ci proponował na pierwszy zabieg dać coś lepszego np ALERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym prysnąc pszenice na grzyba co poroponujecie myślałem żeby na pierwszy oprysk dać siarkol bo tani a pożniej coś lepszego co wy na to ?? Odrazu do tego bym dał 10kg Mocznika+ 10 litrów Basfoliar® 36 Extra + siarczn z 5 kg na hetar. Co o tym sądzicie ??? Pryskam 200litrów wody na hektar czy Mocznika wystarczy czy dać wiecej ??

 

Darex dobrze Ci radzi na pierwszy rzut lepiej będzie dać coś lepszego ale jeśl jesteś uzależniony od kasy no to daj cokolwiek zawsze to lepsze niż nic...

co do mocznika to bezpieczne jest stężenie 12% więc możesz teoretycznie dać ok 20kg ale dajesz Basfoliar tam też jest azot więc nie ma co przesadzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wykonać zabieg Huzarem Pak teraz gdy temperatura w dzień 12-14st,a w nocy spada na chwile koło 0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej uważać ze środkami przy dużych wahaniach tempertur, ze wskazaniem na przymrozki. u mnie po lentipurze na uwrociach gdzie lance zaszły pszenica po ostatnim mroziku (-12) zżółkła na maksa a miejscami zamarła, ale na opakowaniu jest info że mogło sie tak stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lentipur to to samo co tolurex kurde ile dawałeś tego? -12? wow szoookk nie powinno tak byc:-( hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czas na pryskanie ozimin bo chwasty małe a nawet na niektórych polach co orałem i siałem w nocy to czyściutko jest

 

@Maciek jak pryskasz Huzarem to mniemam że nie masz chabru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaber mam dlatego stosuje huzar pak ,czyli huzar +esteron ,czyli 2,4D,i zastanawiam sie czy nie prysnąc najpierw huzarem a potem esteronem jak już będzie cieplej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/
Chłopie nie kąbinuj poczekaj jeszcze trochę jak tęperatura się podniesie i zastosuj ATLANTIS 02+SEKATOR 0,15 efekt murowany i nie będziesz musial poprawiać napewno ci to taniej wyjdzie jak jakieś śmieszne poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś Atlantis + Sekator + Karben w dawkach kolejno: 270g+150g+0,5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam miłych wspomnień jeśli chodzi o Sekator. w poprzednich latach nie załatwił mi do końca chabru. Wczoraj na chwasty dwuliścienne dałem FACTOR - 1,25 l/ha. Jednoliścienne poszły na jesień EXPERT'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś Atlantis + Sekator + Karben w dawkach kolejno: 270g+150g+0,5l
czemu dajesz taką duża dawke Atlantisu? w zeszłym roku pryskałem 12 kwietnia bo jakos wcześniej nie bylo warunków pogodowych tak że chwast był juz nie maly i dałem 200g a na polu nie było ani jednej miotełki ani owsa głuchego. Przy takim zestawie jak dajesz uważaj na chabra i fiołka.

Nie wiem kiedy w tym roku będą warunki do oprysku ale zestaw mam ten sam czyli Atlantis 200g+Lintur150g+Grodyl 10g.

Teoretycznie nie zalecane jest mieszania linturu z innymi srodkami z grupy sulfonylomocznikow czyli również Atlantisem ale nie widze skutków ubocznych a efekt jest bardzo dobry.W tym roku koszt takiego zabiegu to 154zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne Linturu to zaleganie sulfonylomocznika w glebie i ograniczenia w doborze roślin następczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Lintur idzie na pole z IPU lub CTU nie ma problemu kumulacji. Ci od Linturu chyba trochę za bardzo dmuchają na zimne bo sam Lintur w dawce 150 g to wniesienie zaledwie dodatkowo 6 gram sulfonylomocznika, więc nawet jeżeli jest stosowany z Atlantisem czy Apyrosem do jesieni nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz moze jedynie szkodzic kumulacja składnika ale raczej tylko gdyby trzeba było zaorać plantacjie a w okresie wegetacyjnym środek sie neutralizuje.W normalnych warunkach nie powinno być problemu z tym. mam nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/
Chłopie nie kąbinuj poczekaj jeszcze trochę jak tęperatura się podniesie i zastosuj ATLANTIS 02+SEKATOR 0,15 efekt murowany i nie będziesz musial poprawiać napewno ci to taniej wyjdzie jak jakieś śmieszne poprawki

 

Hmm mpewnie tak a ile to wychodzi na hektar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaber mam dlatego stosuje huzar pak ,czyli huzar +esteron ,czyli 2,4D,i zastanawiam sie czy nie prysnąc najpierw huzarem a potem esteronem jak już będzie cieplej?

 

 

MACIEK A ILE CI WYCHODZI TAKI ZESTAW W PRZELICZENIU NA 1HA

 

I DO INNYCH ILE WYCHODZI ATLANTIS+ SEKATOR W PRZELICZENI NA HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś Atlantis + Sekator + Karben w dawkach kolejno: 270g+150g+0,5l
czemu dajesz taką duża dawke Atlantisu? w zeszłym roku pryskałem 12 kwietnia bo jakos wcześniej nie bylo warunków pogodowych tak że chwast był juz nie maly i dałem 200g a na polu nie było ani jednej miotełki ani owsa głuchego. Przy takim zestawie jak dajesz uważaj na chabra i fiołka.

Nie wiem kiedy w tym roku będą warunki do oprysku ale zestaw mam ten sam czyli Atlantis 200g+Lintur150g+Grodyl 10g.

Teoretycznie nie zalecane jest mieszania linturu z innymi srodkami z grupy sulfonylomocznikow czyli również Atlantisem ale nie widze skutków ubocznych a efekt jest bardzo dobry.W tym roku koszt takiego zabiegu to 154zł/ha.

 

dlaczego daje?

a no dlatego ze mam zaawansowanego wyczyńca polnego a dawką 200g mogę go tylko pogłaskać zastanawiałem sie nad 300-350 ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm a u mnie odwrotnie:D Chawst wielki:D już:/ i trzeba pryskac:/ choć by tolurrexem narazie ja uważam że to dobry środek bo pszenica sę krzewi wczesniej sporo niż jara i oczyszczenie wstępne pola jest potrzebe ozimej w tym czasie żeby się rozwijała w miare wolna:D Dobra ale to moje spostrzeżenia jak macie lepsze pomysły psizcie ja chętnie czegoś nowego się dowiem tylko panowie cena..:/
Chłopie nie kąbinuj poczekaj jeszcze trochę jak tęperatura się podniesie i zastosuj ATLANTIS 02+SEKATOR 0,15 efekt murowany i nie będziesz musial poprawiać napewno ci to taniej wyjdzie jak jakieś śmieszne poprawki

 

Hmm mpewnie tak a ile to wychodzi na hektar?

ATLANTIS 83pln+ Sekator 45pln=128/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sekator zwalcza chabra bo w etykiecie nic na ten temat nie ma?

Ja stosuję Apyros 30g (101zł) i generyk Granstaru-Helm Tribi 20g (28zł) więc koszt taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba można dać mniej np 25 g ale jest trochę późno i chwasty spore i wolę dać troszkę więcej niż potem poprawiać.

Chociaż z w zeszłym roku dałem 25 i było ok. sam nie wiem a wydam tylko 15 zł więcej na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...