Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie wy kupujecie środki ale ja dałem za 250g Sekatora 84zł

a za 200g atlantisu też coś koło 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekator OD 1l-317 zł przy dawce 0.1-0.15/ha

Apyros 133g 452 zł przy dawce max 26.5g/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba można dać mniej np 25 g ale jest trochę późno i chwasty spore i wolę dać troszkę więcej niż potem poprawiać.

Chociaż z w zeszłym roku dałem 25 i było ok. sam nie wiem a wydam tylko 15 zł więcej na ha.

 

A nigdy nie zauważyłeś jak Apyros trzyma pszenice? Nie boisz się o fito? Może nie widać plam czy przebarwień jednak pszenica nieźle hamuje wzrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do michał 75 , jak myślisz co będzie lepsze na liść flagowy swing top ,czy amistar ,amistar+artea ,a może coś innego.koniecznie żeby była dobra strobiluryna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba można dać mniej np 25 g ale jest trochę późno i chwasty spore i wolę dać troszkę więcej niż potem poprawiać.

Chociaż z w zeszłym roku dałem 25 i było ok. sam nie wiem a wydam tylko 15 zł więcej na ha.

 

A nigdy nie zauważyłeś jak Apyros trzyma pszenice? Nie boisz się o fito? Może nie widać plam czy przebarwień jednak pszenica nieźle hamuje wzrost.

Nie zauważyłem a w zeszłym roku miałem pryskaną Opalem i Apyrosem i nie widziałem różnicy. Dodaję standardowo 6% mocznika, 2.5% magnezu i Insol zbożowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na liść flagowy taniej od Amistaru z Arteą wyjdzie Olympus z Arteą lub tebukonazolem. Chlorotalonil w Olympusie jest szacowany dosyć nisko, a świetnie poprawia skuteczność mieszaniny na septoriozę. Swing top to świetny triazol, rozwiązanie jest szczególnie dobre jeżeli septorioza siedzi już w roślinie. (23 dni trwa jej rozwój ukryty, mogła nastąpić infekcja a nie ma jeszcze widocznych objawów). W swingu jest mniej strobiluryny więc efekt fitotoniczny - dopędzenie plonu - jest nieco mniejszy. Obydwa rozwiązania są ciekawe, możesz wybrać to co będzie lepiej dopasowane do warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do michał75

swing ma 133g/l dimoksystrobiny,+50g epoksykonazol zalecana dawka 1,5l-na etykiecie ,a na broszurach reklamowych podają 1,2-18.więc wyjdzie 160-240gstrobiluryny

amistar ma 250g/l azoksystrobiny zalecają 0,8-1,0 czyli 200-250g ,w amistarze nie podoba mi się to że jest sama strobiluryna, chyba dlatego zalecaja dodać artea żeby było lepsze działanie wyniszczające.Wydaje mi się że jak dam 1,8 litra swinga,to cenowo będzie podobnie jak amistar a dawka strobi,będzie podobna.

Na pierwszy zabieg pójdzie u mnie opera max pak ,czyli opera +corbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli epoksykonazol dasz już w pierwszej dawce. W drugiej pomyślyłbym o Olympusie + Horizon lub Orius jeżeli masz prawdopodobieństwo pojawienia się fuzarioz, (uprawa kukurydzy w zmianowaniu lub sąsiednio). Ewentualnie Olympus z Artea.

Rozwiązanie takie stosowałbym chociażby dla zmianowania triazoli i uniknięcia zarżnięcia epoksykonazolu.

Pierwszy zabieg baaardzo ciekawy.

Pyrakolostrobina w operze to zdaje się najlepsza na rynku strobia. Epoksy jeżeli idzie w wysokiej dawce to siekiera dla wielu chorób.

Dimoksystrobina w swingu nie może już pochwalić się takimi dobrymi cechami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem o tym że dwa razy idzie epoksykonazol ,coś basf przekombinował z ta akcja jakość 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje w peirwszej dawce tiofanat metylowy 186 g + epoksykonazol 112 g. co o tym myslicie fachowcy?

 

na drugi zabieg bedzie poprostu falcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje w peirwszej dawce tiofanat metylowy 186 g + epoksykonazol 112 g. co o tym myslicie fachowcy?

 

na drugi zabieg bedzie poprostu falcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co propnujecie na pierwszy oprysk na pszenice?? Myślałęm nad 10 litrami basfoilaru +5kg siarczanu ale zastanawiam sie nad grzybem co dać ... Co polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dziś koleś w firmie osadkowski -cebulski powiedział ze sporządziłem zabójczą mieszankę a ja dałem zaledwie:

 

ekolist mikro Z 2l + siarczan magnezu 5kg + mocznik 15kg na 300l wody co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taki problem.Znajomy ma pszenice z nawet sporymi placami gdzie pszenica poprostu zaczyna ginąć.Wedłóg mnie sa to typowe objawy niedoboru fosforu, czerwono fioletowe końce liści , starsze zaczynaja zasychać a nowe maja już bordowo fioletowe końce ,sa cienkie i ostre.Przyczyna niepobierania fosforu przez rośliny najprawdopodobniej jest zakwaszona gleba.Niestety nie dał jeszcze azotu i chce zaorać całą plantacjie.

Ja mu radze zeby spróbował ja ratować i dał jakies mikro i dolistnie fosfor i wapń+ siarczan i mocznik.Pomoze to co czy lepiej niech zaorze pszenice? Może macie jakiś inny wypróbowany sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest taki problem.Znajomy ma pszenice z nawet sporymi placami gdzie pszenica poprostu zaczyna ginąć.Wedłóg mnie sa to typowe objawy niedoboru fosforu, czerwono fioletowe końce liści , starsze zaczynaja zasychać a nowe maja już bordowo fioletowe końce ,sa cienkie i ostre.Przyczyna niepobierania fosforu przez rośliny najprawdopodobniej jest zakwaszona gleba.Niestety nie dał jeszcze azotu i chce zaorać całą plantacjie.

Ja mu radze zeby spróbował ja ratować i dał jakies mikro i dolistnie fosfor i wapń+ siarczan i mocznik.Pomoze to co czy lepiej niech zaorze pszenice? Może macie jakiś inny wypróbowany sposób

mam też taki kawałek pole około 20arów tez takie objawy, 10 dni temu dałem na wszystko 250kg saletry, teraz zaczyna sie troche wyrównywać ale jeszcze bede musiał jakiegos fosoru na ten kawałek, miałe to zaorac ale dam mu szanse co bedzie to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie dziś koleś w firmie osadkowski -cebulski powiedział ze sporządziłem zabójczą mieszankę a ja dałem zaledwie:

 

ekolist mikro Z 2l + siarczan magnezu 5kg + mocznik 15kg na 300l wody co o tym sądzicie?

To tylko 1.5% magnezu (max 2.5) i 5% mocznika (w tej fazie można da nawet do 20%), a coś do tego dałeś ze środków? coś na chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie dziś koleś w firmie osadkowski -cebulski powiedział ze sporządziłem zabójczą mieszankę a ja dałem zaledwie:

 

ekolist mikro Z 2l + siarczan magnezu 5kg + mocznik 15kg na 300l wody co o tym sądzicie?

nie pamiętam ale z czymś nie mozna mieszać siarczanu magnezu czy z ekolist czy insol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ekolistem też można bo pisze na etykiecie

a powiedzcie mi jedno bo nie wiem co jest grane bardzo pożółkły mi dolne starsze liście przed świętami było wszystko ok pszeniczka zielona potem spadł śnieg i szlag ją trafił....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jest taki problem.Znajomy ma pszenice z nawet sporymi placami gdzie pszenica poprostu zaczyna ginąć.Wedłóg mnie sa to typowe objawy niedoboru fosforu, czerwono fioletowe końce liści , starsze zaczynaja zasychać a nowe maja już bordowo fioletowe końce ,sa cienkie i ostre.Przyczyna niepobierania fosforu przez rośliny najprawdopodobniej jest zakwaszona gleba.Niestety nie dał jeszcze azotu i chce zaorać całą plantacjie.

Ja mu radze zeby spróbował ja ratować i dał jakies mikro i dolistnie fosfor i wapń+ siarczan i mocznik.Pomoze to co czy lepiej niech zaorze pszenice? Może macie jakiś inny wypróbowany sposób

 

niech zrobi to co piszesz i jeszcze powierzchu te miejsca poleci siewnikiem WAP-MAG ja tak robiłem , mógłby też sobie przed zabiegami nabrać ziemi i zawieźć do badania byłby pewien co jest przyczyną

 

nawet jak będzie orał to niech te miejsca posieje wapnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z insolem mieszam cały czas, więc może z ekolistem? Ale dlaczego?

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...