Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie moje pytanie może wydawać wam sie śmieszne daje cały czas ten siarczn magnezu ale tak naprawde to na co on pomaga i co daje zbożu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fazie krzewienia pszenicy ozimej robię czasem taką mieszankę na 2ha 600l cieczy 130kg mocznika 30kg siarczanu magnezu 2l insolu 2l chelatu miedzi kiedyś jeszcze dodawałem 6kg siarkolu K.

Magnez to makroelement w nawożeniu zbóż to tak jakby nie dać potasu czy fosforu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z insolem mieszam cały czas, więc może z ekolistem? Ale dlaczego?

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Z insolem do rzepaku też mieszam i nie widzę żeby coś się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z insolem mieszam cały czas, więc może z ekolistem? Ale dlaczego?

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Z insolem do rzepaku też mieszam i nie widzę żeby coś się działo.

insolów jest kilka gatunków i na jednym jest napewno napisane że nei mozna mieszać a dlaczego to nie wiem i czy jakieś sa tego następstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale co może być przyczyną żółknięcia tych dolnych starszych liści??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie srodki chwastobójcze polecicie na wyeliminowanie chabru w pszenicy ozimej?Zastanawiam się nad Linturem, ponoć jest dobry. spotkałem sie z opinią ze szkodzi na rośliny następcze,a chce po pszenicy posiać rzepak. Co o tym myślicie?

Po opryskaniu chwastów chciałbym gdzieś po tygodniu polecieć z odżywkami :1L Plonvit Z , 2,5%siarczanu magnezowego jednowodnego , tytanit 0,2L , 15% mocznika. A może połączyć oprysk z odżywkami ze środkiem chwastobójczym czy lepiej oddzielnie? CO o tym wszystkim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pryskacie na chwasty? W moich stronach robi się to na początku maja dopiero... Warto się wychylić i opryskać wcześniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle pryskamy co już popryskaliśmy atlanitis + sekator to dobra kombinacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogą przymrozki wystąpić... Ja bym się wstrzymał gdzieś do połowy,końca kwietnia i chyba w tym terminie będę pryskał. Chyba Sekatorem właśnie. A Atlantis na co i w czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atlantis na przede wszystkim na jednoliścienne tj. miotła zbożowa , wyczyniec polny , rzycica i jeszcze dużo podobnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies spokojnie ale z perzem jest kłopot trzeba dać naprawdę solidną dawkę ale ogólnie ma problem z chwastami głęboko zakorzenionymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial perzu nie ruszy. Jeżeli chodzi o przymrozki to ważne jest żeby temperatura w najbliższych dniach nie spadła poniżej 5 st. C. Dotyczy to tylko tych herbicydów które bazują na regulatorach wzrostu. Preparaty oparte na sulfonylomocznikach przenoszą swoje działanie na okres cieplejszej pogody. Podobnie nie wrażliwe na temperaturę są blokery kwasów tłuszczowych - Axial Puma. Przy stosowaniu chlortoluronu niższa temperatura poprawia działanie. Izoproturon z kolei przy spadkach temperatury poniżej -3 może uszkodzać - bez wpływu na plon.

Im wcześniej zniszczy się chwasty tym lepiej nie warto czekać aż się dobrze ukorzenią, szczególnie dotyczy to chabra i przytulii.

Chlortoluron z Linturem zastosowałem 8 dni temu, w nocy temperatura spadła do 0,7 stopnia mimo tego dziś juz zauważyłem bielenie czubków maruny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze fachman się wypowiedział Dzięki,a znasz ceny poniższych środków i w jakich zbożach który stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jakie srodki chwastobójcze polecicie na wyeliminowanie chabru w pszenicy ozimej?Zastanawiam się nad Linturem, ponoć jest dobry. spotkałem sie z opinią ze szkodzi na rośliny następcze,a chce po pszenicy posiać rzepak. Co o tym myślicie?

Po opryskaniu chwastów chciałbym gdzieś po tygodniu polecieć z odżywkami :1L Plonvit Z , 2,5%siarczanu magnezowego jednowodnego , tytanit 0,2L , 15% mocznika. A może połączyć oprysk z odżywkami ze środkiem chwastobójczym czy lepiej oddzielnie? CO o tym wszystkim sądzicie?

 

Jeżeli chaber masz dobrze rozwinięty powyżej 6 liści musisz liczyć się z zastosowaniem 180 gram Linturu. Obecnie jest to jedno z lepszych rozwiązań na ten gatunek. Świetnie sprawuje się z chlortoluronem w mieszance. Jeżeli na jednoliścienne nie będziesz dodawał żadnego środka opartego na sulfonylomocznikach nie musisz przejmować się o następstwo. W linturze wnosisz zaledwie trochę ponad 7 gram sulfonylomocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial w dawce miotłowej 80 -90

Atlantis w dawce 200 g wydaje mi się że między 70 - 80

Chlortoluron w dawce 3 litry około 60

Apyros musisz się liczyć z 20 gramiami ale pewnie wyjdzie to koło 80

Myślę, ża zaraz się odezwie kilka osób i podadzą dokładne ceny.

Ja robiłem zabiegi jesienią mieszniną Tolurex + Granstar + Grodyl + Cougar. (mieszanina na mIotła, chaber, fiołek, przytulia, maruna, mak)

Na wiosne zostało mi jedno pole gdzie jesienią już nie zdążyłem więc kończyłem zapasem Tolurexu z Linturem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chaber mam już dosyć sporo rozwinięty. Chcę usunąć tylko chwasty dwuliścienne (jednoliścienne usunąłem zabiegiem jesiennym). Jaką mieszankę proponujesz konkretnie? i co sądzisz o moim planie nawożenia dolistnego(czy połączyć z zabiegiem na chwasty czy lepiej oddzielnie)? Zachęcam do wypowiadania się tez innych z forum.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zastosujesz Lintur to ma on w sobie dikambę która należy do regulatorów wzrostu i zastosowanie jednocześnie z mocznikiem i magnezem poprawi jej działanie. Osobiście stosowałem lintur kilka lat temu ale nie byłem zadowolony ze zwalczania przytuli, chaber niszczył doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jakie srodki chwastobójcze polecicie na wyeliminowanie chabru w pszenicy ozimej?Zastanawiam się nad Linturem, ponoć jest dobry. spotkałem sie z opinią ze szkodzi na rośliny następcze,a chce po pszenicy posiać rzepak. Co o tym myślicie?

Po opryskaniu chwastów chciałbym gdzieś po tygodniu polecieć z odżywkami :1L Plonvit Z , 2,5%siarczanu magnezowego jednowodnego , tytanit 0,2L , 15% mocznika. A może połączyć oprysk z odżywkami ze środkiem chwastobójczym czy lepiej oddzielnie? CO o tym wszystkim sądzicie?

Stosowałem Lintur w jęczmieniu jarym i później siałem rzepak , nie ma zadnych skutków ubocznych.Moze byc problem jeśli zlikwidujesz plantacjie wtedy wszystkiego mozesz nie zasiać natomias w okresie wegetacyjnym lintur sie rozkłada.W pszenicy ozimej też stosuje Lintur z Atlantisem a podobno nie mozna stosować jeśli wcześniej był stosowany sulfonylomocznik Efekt bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle muszę się zgodzić z przedmówcą. Lintur jest skuteczny na przytulię do sześciu okółków. Niestety teraz jest już większa. Jeżeli nie dołoży się 10 gram grodylu lub 20 gram Aurory można być niemile zaskoczonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli zastosujesz Lintur to ma on w sobie dikambę która należy do regulatorów wzrostu i zastosowanie jednocześnie z mocznikiem i magnezem poprawi jej działanie. Osobiście stosowałem lintur kilka lat temu ale nie byłem zadowolony ze zwalczania przytuli, chaber niszczył doskonale.

Lintur jest bardzo dobry na chaber i fiołka a tam gdzie miałem problem z duża przytulia dodawałem pół dawki Grodylu,efekt bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co radzicie mi zastosować Lintur z odżywkami? CZY aby na pewno nie zaszkodzi to mojej pszenicy i wspomoże działanie herbicydu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś pisałem najlepiej dać mocznik i siarczan magnezu razem bo wzajemnie sie wspomagają i jednocześnie chronią przed poparzeniami. Poprawiają też wchłanianie niektórych śor i zmniejszają też napięcie powierzchniowe wody, dzięki czemu nie spływa ona łatwo z liścia zwłaszcza przy większych kroplach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z forumowiczów jak pamietam sial pszenmice jara na zime... tylko nie pamietam kto... ciekawe jak wyglada... ?? moja siana na poczatku listopada wzeszla pod sniegiem i jaka byla w marcu taka dalej jest. ma dlugie liscie chyba 4 i jakos nie widze krzewienia... a zasialem ja żadko... obserwuje dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...