Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja posiałem ,melisossa na początku grudnia w porównaniu do zwykłych jarych już się krzewi ,które dopiero wschodzą,posiałem też bogatkę 5 grudnia no i ona też się nie chciała krzewić ale zacznie bo nareszcie zrobił się ciepło,nawet ta pszenica którą posiałem 22 października nie chciała ruszać i stała taka osowiała i przebarwiona teraz pięknie ruszyła,wystarczyły 2 cieplejsze noce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też siałem mellissos.

Posiałem 31 października 7 marca dostała azot i już zaczyna się krzewić - intensywnie zielona.

Siałem jej ok 150kg na ha.

a teraz sieję też melissos na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie dalej z pszenica która teraz ma oznaki niedoboru fosforu?

na jesień dałem po 100kg superfosfatu i soli na hektar a tu teraz takie cuda. ph 5,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no możliwe ale są takie place że mam wrażenie że roście w dół tak jakby nikła albo stała w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środy ma zrobić się cieplej więc wytrzymaj, a później trzeba będzie zatężyć sok komórkowy najlepiej Wouxalem top czy Basfoliarem 36 Extra albo intermagiem. Zmusisz tym samym rośliny do wyrównania stężeń i pobrania trudniej dostępnych składników. Specjalnie mówię o wysoko stężonych azotowych bo te dają najszybszy efekt. Magnez też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dasz tego azotu w dolistnych? Nie lepiej dać 15% roztwór mocznika? i do tego magnez i mikroelementy? Zakładam że fosfór i potas są w glebie bo z pustego i ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie dalej z pszenica która teraz ma oznaki niedoboru fosforu?

na jesień dałem po 100kg superfosfatu i soli na hektar a tu teraz takie cudo

 

No według mnie to jak na przenice to malo dales. Ja to daje tak 105 soli i tyle samo fosforanuamonu który zawiera 46% fosforu i 18% azotu to przenica jest zelona i mocno sie krzewi mimo wysiewu 150 kg nason na hektar. Ale dziwie sie ci że ne posiales fosforu jak tylko to zaówazyles. A wogule to radze ci zrobic analize gleby na zawartosc fosforu i potasui nie radze zbyt czesto siac slomy a jeśli musisz to zwieksz to siej wiecej azotu lub pryskaj preparatami przyspieszajacymi roskład słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo rozkładu słomy co oprucz azotu przyśpiesza rozkład słomy co? u mnie tej słomy w polu jest w ciul i jeszcze troche:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropo rozkładu słomy co oprucz azotu przyśpiesza rozkład słomy co? u mnie tej słomy w polu jest w ciul i jeszcze troche:/

 

Ogień działa w miarę szybko i dość skutecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja posiałem ,melisossa na początku grudnia w porównaniu do zwykłych jarych już się krzewi ,które dopiero wschodzą,posiałem też bogatkę 5 grudnia no i ona też się nie chciała krzewić ale zacznie bo nareszcie zrobił się ciepło,nawet ta pszenica którą posiałem 22 października nie chciała ruszać i stała taka osowiała i przebarwiona teraz pięknie ruszyła,wystarczyły 2 cieplejsze noce.

 

Ja też siałem mellissos.

Posiałem 31 października 7 marca dostała azot i już zaczyna się krzewić - intensywnie zielona.

Siałem jej ok 150kg na ha.

a teraz sieję też melissos na wiosnę.

 

 

Ja posialem nawre i ta cholera ma liscie na ok 10-15 cm dlugosci, patrzylem dzisiaj tez sie krzewi, jara siana 7 marca dopiero wschodzi, sialem 200 kg na ha to na 1 m2 wzeszlo 290 źdzbeł, to dobrze czy zle? odmiana nawra, pozniej sialem jeszce monsun ale jeszce jej nie widac.

 

chlopaki zamawiam u was tego mellisoasa bo u mnie nikt nie ma... gdzie go kupiliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropo rozkładu słomy co oprucz azotu przyśpiesza rozkład słomy co? u mnie tej słomy w polu jest w ciul i jeszcze troche:/

Do rozkładu słomy potrzebny jest bakteriom azot, jak go nie dostarczysz to zabiorą go rosnącemu zbożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój program ochrony na ten sezon wygląda następująco:

I zabieg Mustang 0,6l+ Chelat Cu + siarczan Mg

II zabieg Alert 1l+Moddus 0,2 + CCC 0,8l + Ponvit 2l + mocznik

III zabieg Tebu 0,7+ Gwarant 1l + Plonvit 2l + 0,2 Moddus + Siarczan Mg + mocznik

A jak to u Was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda duzo skromniej.Stosuje to co niezbędne gdyż uważam że musze zbilansowac wydatki z dochodami.W moich okolicach basf ma pola doświadczalne i osiągają tam wspaniałe wyniki ,ale jak sami mówią nie ma to nic wspólnego z ekonomią.Ewentualne zyski nie pokrywaja nakładów ,a ziemię mają 1-2 klasy.Czyli sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo rozkładu słomy co oprucz azotu przyśpiesza rozkład słomy co? u mnie tej słomy w polu jest w ciul i jeszcze troche.

 

 

do rozkładania słomy są potrzebne bakterie które potrzebują azot ale często susze powodują że bakterii nie ma i są tak zwane ulepszacze gleb czy jakoś tak które powodują szybki rozwój tych bakterii. Ale oczywiście bez azotu i wilgoci takie pryskanie nic nie da i warto jak już się pryska dodać mocznika. A zbyt duża ilość słomy powoduje jeszcze gorsze przenikanie wody przez ziemie i często na powierzchni jest mokro a głębiej susza i wiele innych negatywnych zjawisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 100 razem po 100 tego i tego

 

No tak ale ja ci napisalem że ja daje 150 soli i 150 fosforanu amonu to masz w czystym składzie 90kg potasu 69 fosforu i 27 azotu. A superfosfatu ile ma fosforu w czystym skladzie? to sobie porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcje sa dobre ,acz ilośc składnik,ów nieco za mała,choc nie znamy zasobności gleby,bo przy wysokiej może być dobra.Moim zdaniem podstawą jest regularne stosowanie nawozów wapniowo-magnezowych i to tych nisko skoncentrowanych gdyż ich atutem sa posiadane w swoim skladzie mikroelementy, ktore sa niezbędne dla rozwoju roślin.Stosowanie w tym celu nawozów dolistnych jest drogie i malo skuteczne w wypadku głębokiego ich braku.Drugim czynnikiem ograniczającym efektywność nawozenia jest tzw. zmeczenie gleby wynikające ze zbyt częstej uprawy roślin zbożowych ,a w szczególności pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedplonem był rzepak ozimy pod który też dawałem pod korzeń fosfor i potas następnie przeprałem samosiewy wysokości ok 40cm to też daje jakieś składniki po orce znów fosfor i potas w ilości jakiej wspomniałem i azot teraz na wiosnę saletra a tydzień temu po tym jak wcześniej leżał na święta (przed którymi pszenica była ładna zdrowa ciemnozielona) zaczeła nabiera fioletowych przebarwień ...to dałem jej Ekolist Z + siarczan magnezu+ mocznik (ph gleby 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pH 5 to różnych rzeczy można się spodziewać Kiedyś miałem dzierżawę pH4,2 analiza gleby wykryła bardzo niski poziom PK i śladowe ilości magnezu (laska się zabrudziła na innym polu podczas pobierania ) To takie cuda się działy że

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dać na pszenice zimową zeby sie lepiej rozkrzewiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz CCC w fazie krzewienia to ci się lepiej rozkrzewi ,pod warunkiem że podsypałeś ją saletrą co najmniej 2 tyg temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory wkradł się błąd ph 5,8

 

można by też Stabilan na dwie dawki rozłożyć to tez powinna sie rozkrzewic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...