Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a nawozenie PK na jesien wystarczy ?

zawsze stosowałem polifoske 6-20-30 a moge kupic samo PK w dobrej cenie i tak sie zastanawiam ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy robiłeś jesienią oprysk na mszyce bo może to być karłowatość jęczmienia(nie wiiem dokładnia czy tak to sie nazywa) wywołana przez wirusy roznoszone przez te mszyce. Jeśli masz mocno porażone pole to to raczej nie ma ratunku. Przebarwienia mogą być również spowodowane zbyt niskim ph gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy robiłeś jesienią oprysk na mszyce bo może to być karłowatość jęczmienia(nie wiiem dokładnia czy tak to sie nazywa) wywołana przez wirusy roznoszone przez te mszyce. Jeśli masz mocno porażone pole to to raczej nie ma ratunku. Przebarwienia mogą być również spowodowane zbyt niskim ph gleby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiałem dziś 100kg/ha saletry. Piękny jęczmień mam,opłacało się zasiać na początku marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siałem na początku kwietnia i też jest ładny tylko odmiana orthega jakaś zółta w porównaniu z innymi czy pryskacie już od chwastów ja mam w planie PUME I CHWASTOX TRIO TYLKO NIE WIEM CZY RAZEM PRYSKAĆ CZY OSOBNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem jakiś tydzień temu Puma 1L/ha+Sekator 120ml/ha. Dobry ten Chwastox? Ja pryskałem Turbo 2 lata temu pszenice-efekt mizerny(w odpowiednim stadium chwastów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim jęczmieniu jarym jest dużo uszkodzeń po skrzypionce. Ale larw nie widać prawie wcale, rzadko można spotkać dorosłe owady. Przypuszczam , że larwy zmyła sobotnia ulewa. Czytałem,że jak je zmyje deszcz to już na rośliny nie wrócą. I tu się pojawia pytanie- pryskać, czy nie? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem ktory na pewno na tym forum rozwiązecie. przeszukałem juz cały internet i nic.Mianowicie w mojej okolicy (10 km ode mnie) jest silne porazenie jeczmienia plamistością siatkową ale u mnie nie widać jeszcze.Czy zapobiegawczo mogę to opryskać sportakiem alpha dlatego tym środkiem iz zostało mi go z ubiegłych lat w piwnicy i nie wiedziałem ze go nawet mam.(80 litrow)wiem ze to nie zadobry srodek ale nie wyzucę go a termin wazności jest ok.Jest to jeczmien jary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim jęczmieniu jarym jest dużo uszkodzeń po skrzypionce. Ale larw nie widać prawie wcale, rzadko można spotkać dorosłe owady. Przypuszczam , że larwy zmyła sobotnia ulewa. Czytałem,że jak je zmyje deszcz to już na rośliny nie wrócą. I tu się pojawia pytanie- pryskać, czy nie? Jak myślicie?

obserwuj zboże.i w razie czego działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem ktory na pewno na tym forum rozwiązecie. przeszukałem juz cały internet i nic.Mianowicie w mojej okolicy (10 km ode mnie) jest silne porazenie jeczmienia plamistością siatkową ale u mnie nie widać jeszcze.Czy zapobiegawczo mogę to opryskać sportakiem alpha dlatego tym środkiem iz zostało mi go z ubiegłych lat w piwnicy i nie wiedziałem ze go nawet mam.(80 litrow)wiem ze to nie zadobry srodek ale nie wyzucę go a termin wazności jest ok.Jest to jeczmien jary.

zaszkodzić to on nie zaszkodzi ale czy pomoże;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ozimy to ma rejestrację ale o jarym nic nie mogę znalezdz a plamistość siatkokowa jeszcze u mnie nie występuje chciałem to pojechać zapobiegawczo a nie interwencyjnie i nic nie poradze mam ten srodek termin dobry wiec jak skończy w końcu u nas padać to pojadę nim.dzięki za zainteresowanie jak by co to piszcie jeszcze swoje sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.

Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spartak Alpha ma rejestracje w jarym na plamistość siatkową od fazy końca krzewienia do początku kłoszenia. ale jak nie masz narazie choroby u siebie to poczekaj bo jesli teraz go zastosujesz to bedziesz musiał później poprawić.

Jak widze ten tok bedzie pod znakiem brunatnej plamistości i plamistości siatkowej jeczmienia.

Ja uważam że i tak trzeba pryskać jąączmień dwa razy to w tym roku jest nieuniknione i oby dwa razy bo może zajść koniecznośćpryskania i trzeci raz jak taka wilgotna pogoda będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zauważyliście u siebie taka zależność- przez 7 lat na polach stosowałem Pumę, w ubiegłym roku i w tym już nie robię zabiegu na jednoliścienne i jest zero owsa głuchego. Chyba go w końcu wypleniłem.
Jak sie nie mylę to nasiona owsa głuchego maja zdolność kiełkowania przy sprzyjających warunkach po 10 latach a słyszałem nawet ze i dłuzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos podobnego ale w miejscach gdzie byla kiedys laka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?

Masz niedobory mikro składników a podstawową przyczyną pewnie jest zakwaszona ziemia.

Możesz opryskać jakąś odzywką i dodać do tego siarczanu magnezu a najgorsze place posypać WapMagiem. Również możesz kupić np Wuxal Ca tylko przeczytaj dokładnie bo jak sie nie myle to nie mozna go mieszac z siarczanem magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.

Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii, otóż mam taki problem na jęczmieniu jarym pojawiają się przebarwienia na liściach są one koloru jasno żółtego a nawet prawie białego, postępują one od czubka liścia w dól. Po pewnym czasie roślina schnie i zamiera, występuje to nie na całym polu ale w mniejszych lub większych skupiskach rozsianych po całej powierzchni uprawy. dodam jeszcze, że początkowo rośliny wschodzą normalnie, a zaczyna się to dopiero jak roślina jest już trochę większa ale jeszcze przed krzewieniem. Jaka może być tego przyczyna? Czy to jakaś choroba? Jeśli tak to jaka, czym to zwalczać?

J abym raczej stawiał na jakieś oparzenia chemiczne albo pozostałości chemii w glebie, pasuje mi to do białych liści i zamierania roślin.

Co było przed jęczmieniem? jaki doglebowe środki dawałeś?

Gdybyś zrobił zdjecia to można by coś wiecej powiedzieć a tak to mozna tylko strzelać.Tym bardziej że przyczyn moze być wiele a objawy są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pytanie czy pryskacie jęczmień jary na skracanie i czy 0,2l modusa i 0,5l agrotefonu to dobry pomysł . Z góry dziękuję za odpowiedż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...