Skocz do zawartości
tomb2

Do użytkowników SAME, LAMBORGHINI i DEUTZ-FAHR !!!

Rekomendowane odpowiedzi

tak. jeszcze się spróbuje dowiedzieć ile kosztują części w fabryce we włoszech.

 

Jeśli dobrze pamiętam to niedawno kupiłeś ten ciągnik i co sie stało że już jesteś zmuszony robić remont??? Czyżby sie jakaś wada ukryta pokazała, a moze nie sprawdziłeś dobrze kondycji silnika podczas oględzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytanie już wszystko wiem, cały problem opisałeś w innym poście. Trochę Ci współczuje bo koszta z tego co napisałeś nie sa małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie można kupić części do ciągnika Same Laser lub proszę o adres jakiegoś dealera takich części.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupilem ciognik DEUTZ FAHR AGROFARM 100 co mozecie mi powiedziec na temat tej maszyny znajomy ma tako maszyne 4lata i niema zastrzerzen do niczego moze macie jakies inne iformacje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba znajomy ma inny starszy model?

co do agrofarma fajny sprzet a jakie wyposarzenie i jakie opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony 420/24 przód 480/34 tył podnośnik 6ton 4 obroty wom no i przede wszystkim już niema zwolnic tylko jest na planetach 4wyjscia hydrauliki standard wszystko sterowanie z kabiny 20biegow akumulator pod schodkami wyposażenie jest ok jestem zadowolony resztę dopowiem jak go odbiorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Gdzie można kupić części do ciągnika Same Laser lub proszę o adres jakiegoś dealera takich części.

Pozdrawiam

Lista delerów powinna być na stronie SDF Polska. jest ich około 15 więc większego problemu nie ma. jak nie bedziesz mógł znależć to ci pomoge. a skąd jesteś?ja mam Lasera 90. a ty? ja mam najbliżej dilera w Rawie Mazowieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry za pytanie już wszystko wiem, cały problem opisałeś w innym poście. Trochę Ci współczuje bo koszta z tego co napisałeś nie sa małe.

już że silnik musze robić to mnie tak nie denerwuje, mechanik powiedział że poszuka jeszcze gdzie indziej części i bedzie taniej.myśle że w 6tys się zmieszcze no i bede wiedział na czym pracuje:) tylko brak tej turbiny mnie wkur... bo jak bym miał rozwaloną chociaż to bym do regeneracji dał -700zł i by jeszcze pochodziło... ale też będe szukał jakiś zamiennik podobny. no bo 7000zł dać za turbine to przesada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się może ktoś gdzie w Same Laser jest korek od stanu oleju w skrzyni, i w podnośniku?? bo chyba jest oddzielny olej w skrzyni i w podnośniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orientuje się może ktoś gdzie w Same Laser jest korek od stanu oleju w skrzyni, i w podnośniku?? bo chyba jest oddzielny olej w skrzyni i w podnośniku??

W tylnej części pod zaczepem powinno być takie szklane oczko. A jeśli chodzi o podnośnik to wlew jest ten sam. Olej najpierw napełnia zbiornik pod pokrywą podnośnika, a później skrzynię przekładniową. Nie wiem czy coś z tego rozumiesz ale starałem się to wytłumaczyć jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty dominik1989 masz podobny ciągnik?chyba znalazłem to oczko, jest z tyłu po prawej stronie troche wyżej niż wałek.jest w okrągłe schowane troche do środka o średnicy około 1cm. u mnie jest jasne, czyli chyba mam za mało oleju w skrzyni. A olej w podnośniku się miesza z olejem w skrzyni? Jak by ktoś potrzebował to mam katalog części do Same Laser 90, jest w języku włoskim no ale jest tam dużo rysunków więc może się przydać. pozdrawiam i dzięki dla dominik 1989 za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz pamiętam że ty masz Antaresa 130:) ale ja mam w laserze korek wlewowy na pokrywie podnosnika i na skrzyni wyglada że też jest. więc po co dwa korki jeśli jest tak jak ty mówisz czyli że najpierw napełnia się podnośnik a potem do skrzni olej leci. A w podnośniku jak sprawdzić stan oleju?Czy on jak ma mało oleju w podnośniku to sobie bierze ze skrzyni i dlatego była by tylko jedna kontrolka od poziomu oleju w skrzyni a w podnośniku już nie zrobili??

A ty jaki wlałeś olej do skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a juz pamiętam że ty masz Antaresa 130:) ale ja mam w laserze korek wlewowy na pokrywie podnosnika i na skrzyni wyglada że też jest. więc po co dwa korki jeśli jest tak jak ty mówisz czyli że najpierw napełnia się podnośnik a potem do skrzni olej leci. A w podnośniku jak sprawdzić stan oleju?Czy on jak ma mało oleju w podnośniku to sobie bierze ze skrzyni i dlatego była by tylko jedna kontrolka od poziomu oleju w skrzyni a w podnośniku już nie zrobili??

A ty jaki wlałeś olej do skrzyni??

Ja wlałem do skrzyni hipol MTV czy jakoś tak. a jeśli chodzi o poziom oleju w podnośniku to chyba tak działa że jeśli jest w skrzyni to i w podnośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja dokładnie nie wiem jak jest w twoim przypadku. W moim samku nie ma na skrzyni żadnego korka. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie zdobycie instrukcji obsługi. Ja do swojego takową posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cały czas mam ten sam problem, a mianowicie jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów w Same Laser 90??ma ktoś lasera?? albo jakiś inny ciągnik Same z 1989r w którym może byc podobne rozwiązanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Lampo 70 nadaje sie do ładowacza .Myśle o tym traktorze ze względu na dobre recenzje wystawiane przez was i niskie zużycie paliwa.Jako traktor do latania przy bydle ,czyli kosiarka ,karuzela ,i tak w koło komina ,ale musi mieć ładowacz .jak macie przykład to napiszcie jak sie sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do ładowacza to jest świetny ciągnik ale tył trzeba dobrze dociążyć bo jest trochę lekki

PS

Lampo 70 w wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

treaz można kupić r2 (odpowiednik lampo) również z silnikiem 4 cyl bez turba 74km, zaleta to wiekszy rozstaw osi no i brak turba, oraz większa żywotność jednostki i lepsza kultura pracy a różnica w cenie to 3 tyś minus to wydaje się być troszkę głośniejszy, a do tura jak najbardziej pod warunkiem że będzie to stohl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy Lampo 70 nadaje sie do ładowacza .Myśle o tym traktorze ze względu na dobre recenzje wystawiane przez was i niskie zużycie paliwa.Jako traktor do latania przy bydle ,czyli kosiarka ,karuzela ,i tak w koło komina ,ale musi mieć ładowacz .jak macie przykład to napiszcie jak sie sprawuje.

Posiadam Same Roller 60 a od roku mam na nim tura Stoll. Sprawuje się bdb, jest bardzo zwrotny co jest bardzo przydatne w ciasnych pomieszczeniach np. układanie belek w stodole. Przy większych ciężarach trzeba dociążyć tył. Chyba jedynym minusem jest mała widzialność przy wysoko uniesionym turze. Trzeba się wychlić i podejżeć. Lepiej by było gdyby miał dach wysokiej widzialnościco można spotkać w następcy Rollera (Dorado lub R2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poziomu oleju w skrzyni w samach to chyba standardowo jest takie małe okienko po prawej stronie od womu, zamiast jednej ze śrub i tam powinno być widac olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...