Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tolurex to nie chwastox zwłaszcza przy tych temperaturach na efekt działania trzeba trochę poczekać. Na twoim miejscu z poprawką na miotłę poczekałbym jeszcze dwa tygodnie.

W odwodzie masz Axial, Atlantis i Apyros.

Jedno rozwiązanie które załatwi Ci wymienione gatunki to 150 g Linturu (jeżeli chaber jest o rozocie powyżej 5 cm średnicy 160-180g) i do tego 20g Aurory. Tylko nie w mrozy i nie w upały mimo, ze to połowa dawki to wolę być ostrożny.

Aurora to najlepsze rozwiązanie na wyrośnięte przetacznika i przytulię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego co mu doradziles sekator na pewno nie na miotle

Racja nie zauważyłem miotły, nie przypuszczałem żeby tulurex nie wziął miotły, myślałem o samych dwuliściennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jaka jest najlepsza ochrona przeciw grzybowa dla pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego i jak stosować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenice wyhodowane przed 20 laty nie były przeznaczone to intensywnej produkcji, były wysokie , ludzie byli nastawieni także na słome wykorzystaną w hodowli. pamiętam jak się posiało dawno "nową" odmiane ludzie się śmiali, że niska że słomy nawet z tego nie będzie, takie było nastawienie, przy dawce 250kg saletry takie pszenice leżały. a teraz da sie 200kg N antywylegacze i są stojące, mają 90cm a nie 150cm jak dawniej. nie śmierdzi saletra? jakość produkcji. kupiłem parę lat temu hydroplon zamiast polifoski, bo był tańszy, jak siałem to pół okolicy zapyliłem, a ja i traktor wyglądałliśmy jak by nas na biało pomalował. taki to był szajs.

gargamel piszesz że siać azot wcześnie to głupota, potem że nie stosujesz a posiałeś 9 marca. to chyba jakieś rozdwojenie jaźni.

daj mleka klakierowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z insolem mieszam cały czas, więc może z ekolistem? Ale dlaczego?

na pewno z któryms insolem bo kupowałem na rzepak było napisane że nie można mieszać z siarczanem magnezu, wiec zrezygnowałem z insolu a dałem skosol s.

Z insolem do rzepaku też mieszam i nie widzę żeby coś się działo.

mieszali u nas sierczan magnezu z insolem PK i pozapychało im pompy w opryskiwaczu, wiec jednak cos sie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest kolejność rozpuszczania i w przypadku magnezu sposób. Najpierw trzeba rozpuścić mocznik potem magnez ale nie lać na niego wodę bo zrobi się coś w rodzaju pumeksu który trudno potem rozpuścić tylko najlepiej w osobnym wiadrze nalać wody i powoli wsypywać magnez. Do takiego roztworu jak jest ponad pół zbiornika dopiero wlewać insole a na końcu chemię właściwą.

Ja mieszam najpierw wodę z mocznikiem i magnezem w starej ślęze bez lanc i taki roztwór przelewam do opryskiwacza. Po drodze mam jeszcze filtr bo w moczniku i magnezie są różne cuda, w wodzie zresztą też bo biorę z rzeki (jest miękka i cieplejsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem na początku tygodnia ,huzar pakiem i mi wstrzymało troszku pszenice straciła trochę intensywność barwy widać takie małe plamki jaśniejsze na liściach ,na chwastach też zrobiło to niezłe wrażenie ale wydaje mi się że jasnoty były już zbyt duże .Widać już znaczne różnice pomiędzy odmianami.Myślę dać 2 raz saletrę na słabsze kawałki ,a na lepsze jeszcze poczekam.Saletra pomoże w tym szoku po herbicydowym ?,kiedy przewidujecie strzelanie w źdźbło bo u mnie pełnia krzewienia pszenica siana 1,2 października .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotor 69 ,9 marca to nie 10 luty.Nie pisałem nigdy ze stosowac póżno ,tylko że nie koniecznie tak wczesnie ,bo na super szybką wiosnę nie liczyłem.I chyba tak to wygląda za oknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiałem końcem lutego, czyli 9 dni przed Tobą, czy to aż tak dużo wcześniej? u mnie wiosna na całego (podkarpackie) rao +11 w południe 19C pięknie się przyroda rozwija, jęczmien ma już 3 liść (posiany 8 marca) a ziemniki już schodzą ( posadzone 12 marca). i jak tu u mnie nie mówić o wiośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rotor 69 ,9 marca to nie 10 luty.Nie pisałem nigdy ze stosowac póżno ,tylko że nie koniecznie tak wczesnie ,bo na super szybką wiosnę nie liczyłem.I chyba tak to wygląda za oknem.

Może bardzo wczesna nie jest ale w przyrodzie co najmniej tydzień do przodu w porównaniu do poprzednich lat. U mnie kaczeńce kwitną ok 20 kwietnia a w tym roku zaczęły przed 10. Nie patrz na kalendarz tylko na rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panów i proszę o pomoc byłem na polu i nieciekawie sypnąć nawóz mogłem dopiero na końcu marca [podkarpacie górki] pszenica po sniegu nawet niezle rosnie ale zauważyłem pojawianie się dużej ilości chwastów pole było niezbyt starannie uprawiane przez kogoś a na jesieńja wziąłem i zdążyłem zaorać izasiać prysnąłem też środkiem na miotłe .na polu z chwastów można się spodziewać perzu [zresztą się zieleni]chabru ,rumianu,i jeszcze paru innych,prosiłbym o zestaw środków aby jak najskuteczniej zadziałać a widzę że fachowców na forum nie brakuje z góry dziękuję [koszty nie ważne bo jest tego niewiele]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Dziś będąc na polu zaobserwowałem odrywanie sie kolanka od korzenia. Silne pszenice mają kolanko ok 1 cm od korzenia a słabsze ok 0,5 cm. Czy to już właściwy czas na fungicydy i regulatory wzrostu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skracaniem poczekałbym jeszcze parę dni-tydzień a co do grzyba to trudno powiedzieć, zależy co masz na polu albo czego jeszcze nie masz

Ja czekam jeszcze z tydzień, na razie nie mam nawet mączniaka ale razem z Modussem dam coś niedrogiego na grzybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bardzo wczesna nie jest ale w przyrodzie co najmniej tydzień do przodu w porównaniu do poprzednich lat. U mnie kaczeńce kwitną ok 20 kwietnia a w tym roku zaczęły przed 10. Nie patrz na kalendarz tylko na rośliny. No własnie patrzę, mnie interesuje np.czeresnia i mlecz bo kwitnięcie tych roślin w fachowej literaturze jest optymalnym wskaznikiem siewu kukurydzy,zalerznym własnie od przebiegu pogody.Zapewniam że w poprzednich latach termin ten przypadał nieco wczesniej.Brzoskwinia o tej porze była w pełnym kwiecie ,a na razie ma pąki.Jakoś nigdy nie interesowały mnie kaczeńce ,ale byc może ze rosną w wilgotnym terenie i wazna jest dla nich śr .temp. wody.Niestety temperatura gleby tej wiosny jest duzo niższa niż w innych latach o tej porze,śr temperatury dobowe są również nie za wysokie.Ja siałem jęczmień 10 .03 i przy lesie od północnej strony ,mimo mieśiąca jeszcze nie wschodzi ,jest to efekt niskiej temp.powietrza i tym samym gleby,a zacienienie nie pozwala na nagrzanie gleby przez słonce.Ogólnie w tym roku obserwuję bardzo długie wschody zbóż jarych ,ponad 3 tyg i z czegoś wynikają.No ale może u was jest inaczej ,choć mieszkam na terenie dol. śląska i wiosna przychodzi u nas względnie szybko.Zboża ozime równiez nie są zbyt wyrośnięte jak na polowę kwietnia i prawie całkowity brak zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 - go paździrnika opryskałem pszenicę (Tonacja) Chislem 75 WG. Ostatnio po lustracji na polu moje oko zauważyło około 4 do 5 sztuk miotły w dobrej kondycji na 1 m kwadratowym.

Doradźcie Fachowcy: prysnąć jakimś izoproturonem czy zostawić jak jest? Dwuliścienne to wiem, że nie dadzą rady pszenicy ale co do miotły to się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ile pszenica ma mniej więcej długośći przy pierwszym kolanku>> Bo nigdy nie potrafie określić 1 kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos zorientowny czy GOLD w dawce 1.5l/ha polozy przytulie z osmioma okolkami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Gargamela.

Ja też siałem ok 10 marca pszenżyto i owies i mają już dwa liście mimo że były zaprawiane Baytanem który opóźnia wschody.

Ten rok jest wyjątkowy, w centrum i na północy jest szybsza wegetacja niz na południu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ktos zorientowny czy GOLD w dawce 1.5l/ha polozy przytulie z osmioma okolkami ??

 

 

Nie stosuj tego dziadostwa. W zeszłym roku pryskałem tym właśnie pszenice i zostało ~80% chwastów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie ile pszenica ma mniej więcej długośći przy pierwszym kolanku>> Bo nigdy nie potrafie określić 1 kolanka

wyrwij pszenicę z ziemi i ją po prostu przetnij nożem lub paznokciem wzdłuż na dole i od razu zobaczysz kolanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie ile pszenica ma mniej więcej długośći przy pierwszym kolanku>> Bo nigdy nie potrafie określić 1 kolanka

 

tego nie można określić na długość trzeba zrobić tak jak mówi kolega wyrwać z ziemi obrać z listków do białej łodygi a następnie przeciąć wzdłuż i w pewnej odległości od korzeni będzie takie żółte to właśnie jest kolanko:)

 

P.S zawsze też można kolanko wymacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tolurex to nie chwastox zwłaszcza przy tych temperaturach na efekt działania trzeba trochę poczekać. Na twoim miejscu z poprawką na miotłę poczekałbym jeszcze dwa tygodnie.

W odwodzie masz Axial, Atlantis i Apyros.

Jedno rozwiązanie które załatwi Ci wymienione gatunki to 150 g Linturu (jeżeli chaber jest o rozocie powyżej 5 cm średnicy 160-180g) i do tego 20g Aurory. Tylko nie w mrozy i nie w upały mimo, ze to połowa dawki to wolę być ostrożny.

Aurora to najlepsze rozwiązanie na wyrośnięte przetacznika i przytulię.

mam ten sam problem...przetacznik i spółka;/ a co powiecie na chwastox D ? Aurore tez biore pod uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tolurex to nie chwastox zwłaszcza przy tych temperaturach na efekt działania trzeba trochę poczekać. Na twoim miejscu z poprawką na miotłę poczekałbym jeszcze dwa tygodnie.

W odwodzie masz Axial, Atlantis i Apyros.

Jedno rozwiązanie które załatwi Ci wymienione gatunki to 150 g Linturu (jeżeli chaber jest o rozocie powyżej 5 cm średnicy 160-180g) i do tego 20g Aurory. Tylko nie w mrozy i nie w upały mimo, ze to połowa dawki to wolę być ostrożny.

Aurora to najlepsze rozwiązanie na wyrośnięte przetacznika i przytulię.

mam ten sam problem...przetacznik i spółka;/ a co powiecie na chwastox D ? Aurore tez biore pod uwage...

 

Ja stosuję 1l Golda + 2l Tolurexu+ 50 kg mocznika+ 5kg siarczanu magnezu i ten zestaw nigdy mnie nie zawiódł.-miotła i przytulia nie jest mi obca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...