Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

drewno sprzedaje sie w m3 czyli w kubikach ale to jest tak ze lesniczy jak mierzy stos to wychodzi mu np. 10 m3 ale jk zjrzysz w asygnate to placisz za np.8 m a to dlatego ze stosuje sie zmienniki stopnia wypelnienia drewnem zaleznie od sortymenty i rodzaju stosu rozne.Chodzi o to ze nieplacisz z powietrzew stosie a do mierzenia objetosci cleo drzewa tostouje ie jeszcze inny wzór bo w koncu drzewo nie ejst ani kwadratowe ani nie jest tez idealnym walcem jest zbiezyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też Stef napisał że średnicę mierzy się w połowie długości kłody i stosuje się wzór jak na objętość walca.

Co do cen - proste - idziesz (dzwonisz) do leśniczego (nadleśnictwa) i ci podadzą.

Drewno na meble - fajnie, nic mi to nie mówi - jakie grube, sękate czy nie, spękane.

Po rozmowie z leśniczym znasz poziomy cen, ile upuścić to od Ciebie zależy.

Ja sprzedawałem ostatnio topole z lasu (nie przy drodze rozparte czyli z dużą ilością konarów) po 160 za kubik zerwane do drogi, bez rozgraniczania na klasy. Jakby ścinkę i zrywkę robił odbiorca to byłoby mniej o 40-45zł. Za stosowe (czyli konary na 1,2) dostałbym 100 za mp (czyli metr przestrzenny), ale wolałem dla siebie na opał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i modrzewie pocięte na dechy 4 w sumie drzewa było 2,5m3,kolo policzył po 50zł/1m3 cięte na traku taśmowym-super sprawa. Teraz dechy schną a jak wyschną trzeba wysztorcować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odświeżam temat...

 

Chciałbym sie dowiedzieć ile dostane $ za deski/foszty o wymiarach jednej deski ok 50 cm szer. 10 cm grubości i 5 m długości

 

lub ile zostane za jeden kubik takiego drewna

 

Z góry dziękuje z odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety teraz ceny drzewa są dosyć wysokie, ale staram się kupować tylko to co najpotrzebniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...