Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pytanie do WSZYSTKICH zamierzam kupić ciągnik o mocy w granicach od110 do 130 KM cena do 35000 wiem że to nie jest duża kasa ale jak widzę można śmiało kupić jakąś renówke nawet za 28000zł Proszę o szczere opinie o modelach o takiej mocy i w takich cenach czy są wadliwe. po prostu wszystko jakie macie opinie o nich ile pala jak z częściami proszę o pomoc w wyborze mój gg to 2258588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie

 

Mam Renault ceres 95X

 

kupiłem go nie danwow komisie na Litwie . Problem w tym że podnośnik na "szybkim" podnoszeniu opuszcza się a następnie samoczynnie podnosi nawet przy nieobciążonym podnośniku. przełączając tryb podnoszenia na "powolny" - uniesiony podnosnik nie "skacze" ale powoli opada do końca bez samoczynnego powrotu do wcześniejszej wysokości. Ciągnik ma ładowacz czołowy który działa bez zarzutów więc chyba nie jest to wina pompy?

Mam prośbę o informacje czy to wynika z nieprawidłowych ustawień dzwigni do obsługi podnosnika, czy jednak problem jest poważniejszy.

 

Mi też tak skakał i była wina uszczelniacza na tłoczysku w środku pod rakiem podnośnika. Wymieniłem i problem z głowy. A u Ciebie jak zgasisz go to opada podnośnik?? Jeśli tak to na pewno będzie wina rozdzielacz albo uszczelnicza o którym wcześniej pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to krótka dzwignia wyciągana z podłogi z lewej strony siedzena,

podnośnik pracuje na

wyciągniętej - szybko

opuszczonej - wolno

 

opada na obu ustawieniach przy wyłączonym silniku

 

dzięki za informacje

tomek

 

 

a gdzie masz reakcje (szybko wolne ) podnoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do tej dźwigni podnoszenia (szybko/wolno) a mianowicie mam taki problem że linka od tej dźwigni jest odczepiona i nie mogę dość do tego gdzie ona powinna być podłączona. Aha ja mam Renaulta 103.54 TX. Bym był bardzo wdzięczny za odpowiedz a nawet jeśli ma kos życzliwość to za zdjęcie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ta dźwignia ma podłączenie na pokrywie podnośnika. Gdy patrzysz z tyłu na pokrywę to na środku widać rurki wychodzące z pokrywy a pomiędzy nimi plastikowa rączka pod którą jest podłączona linka. można ją również bez żadnych komplikacji przestawić ręką jeżeli przesuniesz ją do tyłu ciągnika to podnośnik będzie reagował szybko a jeśli do przodu to reakcja będzie wolniejsza. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Użytkuje ktoś z Was ciągnik Ares 630? Jaką opinią cieszy się ten ciągnik? Kto jest producentem silnika, a kto skrzyni? Bardzo awaryjne? Wydaje mi się, że sa dośc przystępne cenowo w porównaniu z MF czy JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Renault 8534 z silnikiem Fendt i na razie spisuje sie bardzo dobrze. Jeśli chodzi o Aresa to już musisz patrzeć na konkretny model bo zdarzają sie maszyny z podzespołami i JD, Fendt albo Perkins. Przynajmniej ja takie widziałem. To prawda że ciągnik nie jest zbyt drogi a do tego z mojego doświadczenia i obserwacji u kolegów oszczędny i wart polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

mam taki problem maly przy 110.54 ze gdzies mi wycieka plyn hamulcowy i nie widac gdzie nigdzie na zewntarz bo ciagnil stal i nie widac zadnych wyciekow nigdzie.... ciagle go nie ma i hamulce mi nie dzialaja.oczywiscie po docisnieciu

do konca dziala hamowanie skrzynia.

moze ktos mial taki problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.chce kupic 10354.Czy warto?co sadzicie o tym ciagniku?na co zwrócic uwage przy zakupie?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dwa lata temu kupiłem ciągnik Renault 7514 z 87 roku, cały ten czas mam drobny problem, otóż podnośnik w nim szarpie gdy np. jest założony pług, a gdy zgasi się silnik to podnośnik zaczyna opadać. Czy wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dwa lata temu kupiłem ciągnik Renault 7514 z 87 roku, cały ten czas mam drobny problem, otóż podnośnik w nim szarpie gdy np. jest założony pług, a gdy zgasi się silnik to podnośnik zaczyna opadać. Czy wie ktoś jak to naprawić?

rozdzielacz lub pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że opada to wina rozdzielacza a to szarpanie to jest pod samą górą czy z samego dołu jak podnosisz. ja mam 110.54 to jak są pługi podniesione do końca to co jakiś czas podskoczą do góry ale to wina że rozdzielacz pószcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to że opada to wina rozdzielacza a to szarpanie to jest pod samą górą czy z samego dołu jak podnosisz. ja mam 110.54 to jak są pługi podniesione do końca to co jakiś czas podskoczą do góry ale to wina że rozdzielacz pószcza.

albo uszczelniacz na tłoczysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos sie zna na naprawie skrzyni w renówce 180.94 wyskauja mi biegi prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos by sie znał na naprawie skrzyni w renowce 180.94 prosze o kontak albo jakies informacje przyczynie tego ze wyskakuja prosze o kontakt 609259012 z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renoweczka bardzo mily traktor szcegolnie ta na podzespolach fendta i classa renowka 110.54 idealna w duzy opryskiwacz rozsiewac znawozu i walec. Renowki sa jednymi z najbardziej oszczednych traktorkow jak i beazawaryjnych nasze gospodarstwo abzuje na Renault i Fiat. Oczywiscie Renoo w porownaniu do fiata jest bezporownywalnie bardziej komfortowe. Jezeli ktos by sie zastanawial co wybrac Fendta Renaulta Fiata Case MF Johndeerea z lat 85-94 SERDECZNIE POLECAM RENAULT wersje 14 jak i 54 sa rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Renoweczka bardzo mily traktor szcegolnie ta na podzespolach fendta i classa renowka 110.54 idealna w duzy opryskiwacz rozsiewac znawozu i walec. Renowki sa jednymi z najbardziej oszczednych traktorkow jak i beazawaryjnych nasze gospodarstwo abzuje na Renault i Fiat. Oczywiscie Renoo w porownaniu do fiata jest bezporownywalnie bardziej komfortowe. Jezeli ktos by sie zastanawial co wybrac Fendta Renaulta Fiata Case MF Johndeerea z lat 85-94 SERDECZNIE POLECAM RENAULT wersje 14 jak i 54 sa rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ciągnik Renault 120.14 z 1989r. z TURem FROST3, oryginalną pneumatyką, kabina typu TZ. Problem dotyczy wymiany tarczy sprzęgła, tarcza już jest (dostałem w komplecie z ciągnikiem od Niemca), czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat przeprowadzenia takiej wymiany, kontakt do fachowca (jestem z lubelskiego), instrukcja lub katalog. Jak na razie byłbym wdzięczny jak jest z płynami ...czy do skrzyni i do hydrauliki idzie osobny olej i przede wszystkim gdzie go wlać? I jaki to ma być olej. Zielony jestem(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam ciągnik Renault 120.14 z 1989r. z TURem FROST3, oryginalną pneumatyką, kabina typu TZ. Problem dotyczy wymiany tarczy sprzęgła, tarcza już jest (dostałem w komplecie z ciągnikiem od Niemca), czy ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat przeprowadzenia takiej wymiany, kontakt do fachowca (jestem z lubelskiego), instrukcja lub katalog. Jak na razie byłbym wdzięczny jak jest z płynami ...czy do skrzyni i do hydrauliki idzie osobny olej i przede wszystkim gdzie go wlać? I jaki to ma być olej. Zielony jestem(:

Witam ja również posiadam taki traktor i właśnie wymieniam sprzęgło a dokładniej to tylko go czyszczę i reguluję bo zaczęło się ślizgać. od nośnie wymiany ja zdjąłem ramę od tura (tylko te odkosy do tyłu ) po odkręcałem wszystko podstawiłem lewarek na wuzku i odciąnołem trzeba wująć przed tym wał od napędu, przy moście i przekładni się rozpina należy wybić kołki i przesunąć tulejki łączące (zamiast kołków mogą być śruby na ampol) pod lewarek podkładałem baliki drewniane aby nic nie pękło. obejżyj docisk może być porysowany przez nity na starej tarczy wtedy trzeba przetoczyć docisk aby był równy i trzeba również ztoczyć (opuścić ) docisk czyli stoczyć ten kant który przylega do koła zamachowego bo możesz zmienioć tarczę i nic to nie da. mój numer 501672819

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z podnośnikiem w renaulcie 75.14 ale nie będe naprawiał bo trafił się klient i chce go kupić za większą kasę niż za niego zapłaciłem, chcem kupić większego Renaulta, 103.54 lub 110.54, ale innych marek ciągników to nie chcem, ciągniczki nie do zajeżdżenia, niezły komfort i niskie spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późna odpowiedź, ale może przyda się innym.

 

W renówkach olej wlewa się z tyłu tuż przy wyjściach hydraulicznych. Wystarczy wykręcić śrubę. Olej do przekładni i do hydrauliki jest ten sam. Wejdzie go ok 60 litrów. Przynajmniej tak jest w naszej reni 103-54. A zalaliśmy ją olejem AGRO hl-150 i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem Renóweczki 155.54. I mam kilka pytań:

1. Czy może ktoś z Was posiada instrukcję do tego ciągniczka?

2. Jaki olej zalać do silnika?

3. Jaki olej zalać do hydrauliki?

4. Jakiej firmy polecacie filtry (hydrauliki i paliwa)?

Na początek by było tyle.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowieź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez jestem posiadaczem takiego ciągnika i tak:

1.Niestety nie posiadam instrukcji, też bym kupił

2. Do silnika leje olej Mobil super 15w40

3. do skrzyni proponuje agro stou ,badź agro utto

4. Filtry do silnika(paliwa, oleju) to filtrona a do hydrauliki to orginał

Który rok tego sprzętu i ile dałeś za niego

Możesz zobaczyć mój na http://pl.youtube.com/user/lukasz2812

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu kupilem renowke 95 14 i potrzebuje katalog do tego ciagnika,bardzo pilne ,prosze ,ciagnik z 1990 roku model 95-14.piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...