Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ktos zorientowny czy GOLD w dawce 1.5l/ha polozy przytulie z osmioma okolkami ??

 

1,25 l w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno rozwiązanie które załatwi Ci wymienione gatunki to 150 g Linturu (jeżeli chaber jest o rozocie powyżej 5 cm średnicy 160-180g) i do tego 20g Aurory. Tylko nie w mrozy i nie w upały mimo, ze to połowa dawki to wolę być ostrożny.

Aurora to najlepsze rozwiązanie na wyrośnięte przetacznika i przytulię.

 

No właśnie 20g Aurory, a ja do Linturu dodałem 40g i pszenica zrobiła się blada. Ma też podziurkowane liście, nie wiem czy mogę coś z tym zrobic.

Może opryskac Asahi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- mam do opryskania pszenzyto ktore nie zdazyłem na jesien zrobic -1,2L legato + sekator 80 ml + 1L izoproturon

dawki dobre ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do opryskania pszenzyto ktore nie zdazyłem na jesien zrobic -1,2L legato + sekator 80 ml + 1L izoproturon

dawki dobre ??????????? izoproturony spore częste opady deszczu potrafią środek ten wymyć do korzenia np pszenżyta i korzonki spali niestety prawda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- mam do opryskania pszenzyto ktore nie zdazyłem na jesien zrobic -1,2L legato + sekator 80 ml + 1L izoproturon

dawki dobre ???????????

 

Kto Ci powiedział o spaleniu korzonków? Czy mógłbyś to rozwinąć, bo to całkiem ciekawy temat. Ja do tej pory myślałem że pochodne mocznika IPU i CTU niestety głównie działają przez korzeń. Jeżeli nie ma deszczów nie powinno się ich stosować ze względu na obniżenie skuteczności.

DFF (diflufenikan) niestety działa gównie na kiełkujące chwasty więc teraz jego stosowanie jest bez sensu. IPU też zresztą straciło już swój czas stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. prosze o opinie na temat stosowania modusa - terminy, dawki i jakie są efekty.

Co na grzyba na 1-wszy zabieg : Tilt ,falcon czy bumper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. prosze o opinie na temat stosowania modusa - terminy, dawki i jakie są efekty.

Co na grzyba na 1-wszy zabieg : Tilt ,falcon czy bumper

tilt + artea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. prosze o opinie na temat stosowania modusa - terminy, dawki i jakie są efekty.

Co na grzyba na 1-wszy zabieg : Tilt ,falcon czy bumper

tilt + artea

 

duet ultra - dzialanie wyniszczajace zapobiegawcze i interwencyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie triazole mają działanie wyniszczające.

Zależy pod co się ustawiasz. Jeżeli pod septoriozę zgadzam się że duet i zawarty w nim epoksykonazol to obecnie bardzo dobre rozwiązanie. Przewyższa go tylko zabezpieczające stosowanie triazolu z Bravo. Jeżeli masz pszenicę hodowli strzeleckiej ustaw się bardziej na Tilt ze względu na mączniaka. Przy wcześnie sianych pszenicach pomyśl o łamliwości czyli Unix lub prochloraz. Można tak jeszcze długo.

Kilka stron wcześniej znajdziesz dokładne info o Moddusie. O tej porze proponowałbym 0,2 - 0,3 litra Moddusa i 650 g czystego CCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział o spaleniu korzonków? Czy mógłbyś to rozwinąć, bo to całkiem ciekawy temat. Ja do tej pory myślałem że pochodne mocznika IPU i CTU niestety głównie działają przez korzeń. Jeżeli nie ma deszczów nie powinno się ich stosować ze względu na obniżenie skuteczności.

DFF (diflufenikan) niestety działa gównie na kiełkujące chwasty więc teraz jego stosowanie jest bez sensu. IPU też zresztą straciło już swój czas stosowania

wiadomośći na temat izoproturonów i nie tylko mam od znajomego agronoma z hurtowni środków hemi.w czasie obfitych deszczy długo środek w nadmiarze spływa do gleby i pali korzonki. Oznaki to łamiące się rośliny ,giną zasychają spadek plonu moze dochodzić nawet do60%.

ja stosuje CHISEL75WG 60G+TREND90EC+MUSTANG 0,5L i po sprawie bezpieczna mieszanka i skuteczna na chabra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci powiedział o spaleniu korzonków? Czy mógłbyś to rozwinąć, bo to całkiem ciekawy temat. Ja do tej pory myślałem że pochodne mocznika IPU i CTU niestety głównie działają przez korzeń. Jeżeli nie ma deszczów nie powinno się ich stosować ze względu na obniżenie skuteczności.

DFF (diflufenikan) niestety działa gównie na kiełkujące chwasty więc teraz jego stosowanie jest bez sensu. IPU też zresztą straciło już swój czas stosowania

wiadomośći na temat izoproturonów i nie tylko mam od znajomego agronoma z hurtowni środków hemi.w czasie obfitych deszczy długo środek w nadmiarze spływa do gleby i pali korzonki. Oznaki to łamiące się rośliny ,giną zasychają spadek plonu moze dochodzić nawet do60%.

ja stosuje CHISEL75WG 60G+TREND90EC+MUSTANG 0,5L i po sprawie bezpieczna mieszanka i skuteczna na chabra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agronom musi podpierać się nowymi osiągnięciami wiedzy. Do tej pory myślałem że IPU jest herbicydem należącym do destruktorów fotosyntezy (korzenie mało w tym uczestniczą) Poprzez wzbudzanie aktywnego tlenu powoduje uszkodzenie chloroplastu przeładowanie naturalnego karoteinowego systemu ochronnego (wzbudzanie potrójnego chlorofilu) Skutki tego działania to przeżółknięcia i nekrozy.

O zakłóceniach we właściwym układzie struktur komórkowych spotykałem się tylko przy regulatorach wzrostu, następuje to przy mechaniźmie ukwasowienia ścian komórkowych w pierwszym etapie działania. Rośliny są wtedy rzeczywiście bardziej kruche - szczególnie jest to widoczne przy stosowaniu 2,4 D w kukurydzy (wyleganie w późniejszych fazach rozwojowych)

Uważam, że IPU jest toksyczny i to bardzo, szczególnie w późniejszych fazach stosowania, ale nie przez osłabianie korzeni a zbyt silne zaburzenia fotosyntezy. Zresztą widać wyraźne przebarwienia po nałożeniu dawki.

Będę musiał poszukać doniesień na ten temat bo bardzo to interesujące co tu piszesz o tych korzonkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i abstra(słowo zostało usunięte)ąc od mechanizmu działania... Rozkład pochodnych mocznika następuje na drodze hydrolizy. Pod wpływem wody substancja rozpada się na dwie inne, które dalej ulegają metabolizmowi na nie toksyczne substancje,

Mechanizmem metabolizmu tłumaczyłem sobie do tej pory uszkodzenia przy przymrozkach i suszach lub przestrzeganie przed stosowaniem na piaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to chroba Pana pofesora Sefana Martyniuka z INIG Pulaw nazywa sie naczyniowa pasiastosc lisci pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie farmerzy mam pytanko czy na pierwszy strzał przeciw grzybkom w pszenicy ozimej dobra bedzie mieszaninka Alert+Talius+Cerelux ktos stosował? i czy jak domieszam do tego Modus+Antywylegacz płynny to można dac jeszcze jakieś odżywki czy lepiej sie wstrzymać i za kilka dni pojechać z dokarmianiem dolistnym? od ubiegłego roku panuje opinia że ochrony fungicydowej nie należy łączyć z dokarmianiem dolstnym szczególnie azotem co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciagle pada... kupilem izoproturon+ tomigan... czesc zboz juz opryskalem... efekt jest wycinajacy... tyle ze nie opryskalem wszystkiego... moje pytanie jest takie co moze sie stac jak pojade np w pelni strzelania zdzblo izoproturonem? czy jest jakies zagrozenie dla psznicy? aha pewnie dodam jeszcze mikroelementy (ekolist)+tytanit + duet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej najwiekszej dawce mozna zastosowac antywylegacz z modusem zeby nie szkodzilo pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie farmerzy mam pytanko czy na pierwszy strzał przeciw grzybkom w pszenicy ozimej dobra bedzie mieszaninka Alert+Talius+Cerelux ktos stosował? i czy jak domieszam do tego Modus+Antywylegacz płynny to można dac jeszcze jakieś odżywki czy lepiej sie wstrzymać i za kilka dni pojechać z dokarmianiem dolistnym? od ubiegłego roku panuje opinia że ochrony fungicydowej nie należy łączyć z dokarmianiem dolstnym szczególnie azotem co o tym sadzicie?

błędna opinia jak najbardziej wskazane-mocznik polepsza wchłanianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na rozsiew nawozow na mokre po deszczu zboza niby takie blache sprawy ale... dolistnie nie wskazane na mokre rosliny . gdzie jest Michal75 ? jego opinie sa wartosciowe bo ma duza wiedze . polecam tez strone lodzkiego odr lord bratoszewice duzo wyczerpujacych fachowych porad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku stosowałem (w tym też) Alert+Cerelux+Talius wg programu Gold DuPonta (potem na flagowy było Acanto+Escudo).

Wrażenia- zboża po pierwszym oprysku do flagowego zdrowiuteńkie.

Po drugim też ładnie ale już nie wytrzymało tak długo i późno,bo późno ale na kłosie pokazała się septorioza, więc poprawiłem jeszcze czymś tam (bo to kwalifikat). Dlatego też w tym roku na drugi będzie Charisma + Escudo, a na kłos już sama Charisma - zawsze to troche taniej.

 

Ogólnie jestem z tego b.zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś stosował Sparte 250 na grzyba w pszenicy???? Prosze o szybką odpowiedź bo jutro chce pryskac i nie wiem co kupić a sparta wychodzi taniutko bo 67zł na hektar wieć warto chyba ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko bo znalazłęm na necie opinie że nie powinno sie łączyć Mocznika z opryskiem na grzyba czy to prawda ?? Bo ja planuje dodać do beczki 400litrów 200 litróna hektar, jakies 15 kg mocznik czy to może być.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...