Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tolurex to nie chwastox zwłaszcza przy tych temperaturach na efekt działania trzeba trochę poczekać. Na twoim miejscu z poprawką na miotłę poczekałbym jeszcze dwa tygodnie.

W odwodzie masz Axial, Atlantis i Apyros.

Jedno rozwiązanie które załatwi Ci wymienione gatunki to 150 g Linturu (jeżeli chaber jest o rozocie powyżej 5 cm średnicy 160-180g) i do tego 20g Aurory. Tylko nie w mrozy i nie w upały mimo, ze to połowa dawki to wolę być ostrożny.

Aurora to najlepsze rozwiązanie na wyrośnięte przetacznika i przytulię.

 

Wczoraj kupiłem Chwastox Turbo i mysle ze zalatwi mi przetaczniki chociaz sa juz dosc duze.A miotła zaczela ladnie zolknac,czyli Tolurex zaczal dzialac. Jutro jak bedzie bezwietrznie jade opryskac Chwastoxem.

 

Ale mam jeszcze jedno pytanko odnosnie skracania zdzbla mojej pszenicy.Jak ja ogladalem to golym okiem nie widac na jej zdzble kolanka, ale gdy ja obralem z lisci i przecialem paznokciem to ok 1 cm nad wezlem krzewienia bylo widac kolanko a nawet dwa.Jak mowicie zastosowac juz skrocenie zdzbla(zakupilem antywylegacz plynny 675 SL,i chcialem go zastosowac w dawce 1.5 litra na hektar).Za rade bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz regulować wysokość łanu to 1 cm długości pierwszego międzywęźla to najlepszy moment na CCC.

Przy tych temperaturach radziłbym Ci chociaż najmniejszy dodatek Moddusa.

CCC jako stara molekuła bardzo powoli wchodzi do rośliny. Moddus znakomicie poprawia jej wchłanianie i synergistycznie wzmacnia działanie.

Dzisiaj u mnie przez cały dzień było +9. Nie jest to najlepsza temperatura na zabiegi skracania czy herbicydowe z użyciem chwastoxu. Jeżeli się ociepli - efekt będzie dużo lepszy.

Wiem że już nie masz czasu bo faza uciekła, ale jeżeli na przykład w środę będzie cieplej - będziesz miał większy pożytek z zastosowania chwastoxu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odmiane Nutke, bardzo ladna pszeniczka i nie chce na nia wiecej stosowac jak sam antywylegacz bo ona jest niska odmiana.Ale rozumiem cie dobrze ze moglbym juz ja skrucic.Jezeli tak to jak sie ruszy troche cieplo to jade ja opryskac antywylegaczem-1,5l+odzywka zboże Total Extra z ADOB-u-4kg+siarczan magnezowy-5kg/ha.Na grzyba jeszcze troche poczekam bo narazie nie ma na niej zadnych oznak tych agrofagów.A co do Chwastoxu to nigdy jak odchwaszczam zboza nie mieszam herbicydow np.z odrzywkami czy antywylegaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko bo znalazłęm na necie opinie że nie powinno sie łączyć Mocznika z opryskiem na grzyba czy to prawda ?? Bo ja planuje dodać do beczki 400litrów 200 litróna hektar, jakies 15 kg mocznik czy to może być.??

Generalnie nie powinno się stosować mocznika w zbiegach pszenicy po krzewieniu.Ja stosuję mocznik nawet 50kg/ha przy pierwszym zabiegu+1l Golda+ 2lTolurxu+5kg siarczanu magnezu.A później tylko saletrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze dawać ale pamiętaj że nie można juz przesadzać obowiązuje zmniejszenie dawki do ok 6-8% przynajmniej tak piszą ale ile w tym prawdy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem dzisiaj razem z Alertem 7 kg na hektar mocznika + basfoliar EXTRA 6 lirów 200 litrów na hektar. Myśle ze nic sie nie stanie ?? dobrze mysłe czy nie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie środki polecicie na oprysk na grzyba w pszenicy ozimej.

Chce wykonać jeden zabieg. Co myślicie o środku alert?? Czy można razem zastosować odżywki siarczan i mocznik, czy lepiej oddzielnie?? Prosiłbym Was aby jak będziecie podawać środki to abyście podali przy okazji cenę w przeliczeniu na 1 ha. Czekam na odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie daję mniej jak 6% i nie mam problemów. Warunek razem z magnezem.

 

dlaczego warunek razem z magnezem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie daję mniej jak 6% i nie mam problemów. Warunek razem z magnezem.

 

dlaczego warunek razem z magnezem ?

juz o tym pisal``````````````` mocznik ochladza wode, a siarczan ogrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik nie tylko chłodzi wodę a magnez rozgrzewa ale razem wzajemnie się chronią i poprawiają działanie.

Jeżeli dasz do CCC mocznik to zmniejsz dawkę do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie środki polecicie na oprysk na grzyba w pszenicy ozimej.

Chce wykonać jeden zabieg. Co myślicie o środku alert?? Czy można razem zastosować odżywki siarczan i mocznik, czy lepiej oddzielnie?? Prosiłbym Was aby jak będziecie podawać środki to abyście podali przy okazji cenę w przeliczeniu na 1 ha. Czekam na odpowiedzi. Pozdro Very Happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocznik nie tylko chłodzi wodę a magnez rozgrzewa ale razem wzajemnie się chronią i poprawiają działanie.

Jeżeli dasz do CCC mocznik to zmniejsz dawkę do minimum.

A do kiedy można jechać CCC bo na etykiecie jest że jak 1 kolanka jest z 1 cm od ziemi a roślina ma około 15 cm. Mi się wydaje że to już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocznik nie tylko chłodzi wodę a magnez rozgrzewa ale razem wzajemnie się chronią i poprawiają działanie.

Jeżeli dasz do CCC mocznik to zmniejsz dawkę do minimum.

A do kiedy można jechać CCC bo na etykiecie jest że jak 1 kolanka jest z 1 cm od ziemi a roślina ma około 15 cm. Mi się wydaje że to już za późno.

Za późno nie jest ale efekt będzie mniejszy im później zastosujesz. Chociaż jeżeli teraz będzie cieplej a było zimniej to wyjdzie na to samo.

Działanie CCC zależy bardzo od temperatury, Niemcy różnicują dawkę przy temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie co proponujecie na II zabieg od grzybków. Na I pójdzie 1,5 L Capalo. Zastanawiam sie nad Swing Top ale moze dało by sie wykombinowac coś taniej o podobnym zakresie ochrony. Dodam ze pszenica jest siana w monokulturze i dobrze nawożona (140-160N/ha) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Czy można mieszać Alert z Moddusem, CCC, mocznikiem i siarczanem, bo słyszałem taką opinie że stosowanie fungicydów z antywylegaczami obniża skuteczność regulatora wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alert + CCC+ herbicyd dziś pryskałem mimo że kolanka jeszcze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty jeszcze dorzuciłeś herbicyd do tego interesu. Ja herbicydy mam za sobą, zabieg jesienny.

A z tym mieszanie to boją sie żeby nie przedobrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro chcę rzucić drugą dawke azotu.

W pierwszej dawce na początku marca dałem 200 kg. saletrzaku na h.

Ile rzucić w drugiej, czy 100 kg/h saletry wystarczy, czy za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy to ma już być ostatnia dawka czy jeszcze będzie coś pod kłos jeśli ostatnia to przydałoby sie te chociaż ze 150 ale jeśli nie to możesz dać teraz 100 i potem 100zł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam kiedy dać te drugą dawkę...teraz na kolanko czy właśnie na kłos? W jakich stadiach macie lepsze efekty (plon)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...